Skocz do zawartości
house

Zyxel WAH7130 Przenośny router LTE

Rekomendowane odpowiedzi

house

Witam,

Firma Zyxel wprowadziła ostatnio do swojej oferty przenośny router LTE model WAH-7130. Miałem okazję bliżej przyjrzeć się temu urządzeniu gdyż postanowiłem sprawić sobie urządzenie umożliwiające szybki i swobodny dostęp do sieci Internet w czasie podróży.

ZyXELlogo.jpg

• Korzystaj z sieci 4G LTE w każdym miejscu
  • Wysoka wydajność i przepustowość sieci LTE
  • Przenośny router ZyXEL WAH7130 LTE oferuje szybkie pobieranie danych do 100Mbps i wysyłanie do 50 Mbps dla kat.3, BW@20 MHz*. Router może łączyć się z Internetem poprzez 3G i LTE.
  • Maksymalnie do 10 klientów WiFi w trybie punktu dostępowego
  • ZyXEL WAH7130 umożliwia użytkownikom dostęp do Internetu przez sieć LTE i pozwala na współdzielenie tego połączenia do 10 innych urządzeń poprzez interfejs bezprzewodowy.
  • Zoptymalizowane zużycie baterii
  • ZyXEL WAH7130 posiada baterię litowo-jonową 3.7 V/1700 mAh, która umożliwia do 20 godzin czuwania i 4 godziny pracy *.
  • Urządzenie łatwe w użyciu.
  • ZyXEL WAH7130 posiada ustawioną nazwę sieci SSID i klucz zabezpieczający dla łatwiejszej konfiguracji. System Apple iOS i aplikacje mobilne są polecane do zarządzania i współpracy z routerem przenośnym.
  • 1 calowy wyświetlacz LCD OLED

ZyXEL WAH7130 posiada czytelny wyświetlacz informujący o zużyciu baterii, sile sygnału i informacje o ilości podłączonych użytkowników.

Urządzenie jest bardzo małe co na pewno jest zaletą podczas użytkowania.

gallery_1_52_131754.jpggallery_1_52_124959.jpggallery_1_52_13704.jpggallery_1_52_49875.jpg

Więcej zdjęć jak i zrzutów fabrycznego FW znajdziecie w naszej galerii :

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
'a.

Przykładowy schemat zastosowania:

app_wah7130_700.gif

Wraz z urządzeniem miałem możliwość zapoznania się z łączem LTE Plus'a. Mieszkam w dość zatłoczonej okolicy jeśli chodzi o sieci WiFi i jednocześnie dość ubogiej w stacje bazowe telefonii komórkowej :12_slight_smile: Router pozwolił mi na uzyskanie połączenia z prędkością :

openit_1383408779__3056881346.png

Co uważam za dość przyzwoity wynik i jednocześnie o 1/3 szybszy od tego co uzyskiwałem za pomocą tethering'u poprzez telefon z systemem android.

WAH- 7130 to ciekawe urządzenie, oferujące dość dużą swobodę i moim zdaniem powinno zagościć wraz z ofertą abonamentową LTE u operatorów. Testowanie parametrów linku WiFi uważam za stratę czasu bo produkt raczej jest nacelowany na wygodę a nie wydajność.

Więcej informacji możecie uzyskać na stronie producenta :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności