Jump to content
house

Zyxel WAH7130 Przenośny router LTE

Recommended Posts

house

Witam,

Firma Zyxel wprowadziła ostatnio do swojej oferty przenośny router LTE model WAH-7130. Miałem okazję bliżej przyjrzeć się temu urządzeniu gdyż postanowiłem sprawić sobie urządzenie umożliwiające szybki i swobodny dostęp do sieci Internet w czasie podróży.

ZyXELlogo.jpg

• Korzystaj z sieci 4G LTE w każdym miejscu
  • Wysoka wydajność i przepustowość sieci LTE
  • Przenośny router ZyXEL WAH7130 LTE oferuje szybkie pobieranie danych do 100Mbps i wysyłanie do 50 Mbps dla kat.3, [email protected] MHz*. Router może łączyć się z Internetem poprzez 3G i LTE.
  • Maksymalnie do 10 klientów WiFi w trybie punktu dostępowego
  • ZyXEL WAH7130 umożliwia użytkownikom dostęp do Internetu przez sieć LTE i pozwala na współdzielenie tego połączenia do 10 innych urządzeń poprzez interfejs bezprzewodowy.
  • Zoptymalizowane zużycie baterii
  • ZyXEL WAH7130 posiada baterię litowo-jonową 3.7 V/1700 mAh, która umożliwia do 20 godzin czuwania i 4 godziny pracy *.
  • Urządzenie łatwe w użyciu.
  • ZyXEL WAH7130 posiada ustawioną nazwę sieci SSID i klucz zabezpieczający dla łatwiejszej konfiguracji. System Apple iOS i aplikacje mobilne są polecane do zarządzania i współpracy z routerem przenośnym.
  • 1 calowy wyświetlacz LCD OLED

ZyXEL WAH7130 posiada czytelny wyświetlacz informujący o zużyciu baterii, sile sygnału i informacje o ilości podłączonych użytkowników.

Urządzenie jest bardzo małe co na pewno jest zaletą podczas użytkowania.

gallery_1_52_131754.jpggallery_1_52_124959.jpggallery_1_52_13704.jpggallery_1_52_49875.jpg

Więcej zdjęć jak i zrzutów fabrycznego FW znajdziecie w naszej galerii :

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie Zyxel'a.

Przykładowy schemat zastosowania:

app_wah7130_700.gif

Wraz z urządzeniem miałem możliwość zapoznania się z łączem LTE Plus'a. Mieszkam w dość zatłoczonej okolicy jeśli chodzi o sieci WiFi i jednocześnie dość ubogiej w stacje bazowe telefonii komórkowej :12_slight_smile: Router pozwolił mi na uzyskanie połączenia z prędkością :

openit_1383408779__3056881346.png

Co uważam za dość przyzwoity wynik i jednocześnie o 1/3 szybszy od tego co uzyskiwałem za pomocą tethering'u poprzez telefon z systemem android.

WAH- 7130 to ciekawe urządzenie, oferujące dość dużą swobodę i moim zdaniem powinno zagościć wraz z ofertą abonamentową LTE u operatorów. Testowanie parametrów linku WiFi uważam za stratę czasu bo produkt raczej jest nacelowany na wygodę a nie wydajność.

Więcej informacji możecie uzyskać na stronie producenta : shop.zyxel.pl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• borsuk007
      By borsuk007
      Mam w domu 3 routery dwa pozostałe działają jako głupie AP ,połączone wszystko kablami LAN 5kat. zrobiłem to tak główny router z Netii  VV 5822 ADB > Xiaomi Mi-R3G padavan > Xiaomi Mi-R3G Openwrt
      na wszystkich jest ten sam SSID sieć 5Ghz hasło WPA2 kanały 48>40>36 i mam problem z telefonami np. taki Samsung note4 jak pochodze po mieszkaniu zaczyna głupieć bo nie umie niekiedy się przełączyć miedzy routerami i w najgorszym wypadku pisze brak internetu muszę dać tryb samolotowy i wył. dopiero rusza.
      Niektóre sprzęty działają perfekcyjnie i można latać z sprzętem po mieszkaniu i nic nie zerwie. Testuje to pingując urządzenie. 
      Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy. Może moc przykręcić .
      Latam od rana z całym sprzętem po domu i już nawet żona głupio na mnie patrzy    Jakieś sugestie ?
    • Crocodil
      By Crocodil
      Witam

Trafiłem na to forum, ponieważ jest najlepszym źródłem informacji o wifi w polskim Internecie  

Mieszkam w bloku i obecnie użytkuję modem/router dostarczony przez dostawcę Internetu: Technicolor CGA 2121. W salonie wifi działa bardzo dobrze, ale niestety w sypialni, 2 grube ściany dalej, jest kiepsko, a w przypadku sieci 5GHz już fatalnie. Niestety nie mogę przeciągnąć kabla, bo mieszkanie jest wynajmowane...

Czy w cenie ok. 400-500zł jestem w stanie kupić router który poprawi zasięg, najlepiej zachowując przy tym dobre prędkości?

Próbowałem już TP-Link C2300 ale niestety zasięg okazał się słabszy niż na tym Technicolorze 😮 Po poszukiwaniach wydaje mi się że najciekawsze mogą być modele:
      D-Link DIR-882 Edimax RG21S Xiaomi R3P Pro  
      Wygląda na to że wszystkie są technicznie do siebie bardzo podobne (procesor MT7621 i układy MT7615N), różni je ilość pamięci RAM i flash oraz oczywiście wbudowane oprogramowanie. 

Będę wdzięczne za każdą wskazówkę  W grę wchodzi także jakiś używany model...

EDIT: Bardziej z "ciekawostek" - trafiłem na model Phicomm K3, niestety nie dostępny w Polsce. Ma dobrą cenę i bardzo fajne "bebechy" na oparte na Broadcomie ale niestety sporo osób narzeka na zasięg...
    • neon
      By neon
      Witam, 

moglibyście podać modem LTE co sprawdzi się z RT2600ac ??? wiem, że jest lista kompatybilności, ale co warto pod Synology kupić ? 

Pozdrawiam 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.