Skocz do zawartości
house

Zyxel WAH7130 Przenośny router LTE

Rekomendowane odpowiedzi

house    1389
house

Witam,

Firma Zyxel wprowadziła ostatnio do swojej oferty przenośny router LTE model WAH-7130. Miałem okazję bliżej przyjrzeć się temu urządzeniu gdyż postanowiłem sprawić sobie urządzenie umożliwiające szybki i swobodny dostęp do sieci Internet w czasie podróży.

ZyXELlogo.jpg

• Korzystaj z sieci 4G LTE w każdym miejscu
  • Wysoka wydajność i przepustowość sieci LTE
  • Przenośny router ZyXEL WAH7130 LTE oferuje szybkie pobieranie danych do 100Mbps i wysyłanie do 50 Mbps dla kat.3, BW@20 MHz*. Router może łączyć się z Internetem poprzez 3G i LTE.
  • Maksymalnie do 10 klientów WiFi w trybie punktu dostępowego
  • ZyXEL WAH7130 umożliwia użytkownikom dostęp do Internetu przez sieć LTE i pozwala na współdzielenie tego połączenia do 10 innych urządzeń poprzez interfejs bezprzewodowy.
  • Zoptymalizowane zużycie baterii
  • ZyXEL WAH7130 posiada baterię litowo-jonową 3.7 V/1700 mAh, która umożliwia do 20 godzin czuwania i 4 godziny pracy *.
  • Urządzenie łatwe w użyciu.
  • ZyXEL WAH7130 posiada ustawioną nazwę sieci SSID i klucz zabezpieczający dla łatwiejszej konfiguracji. System Apple iOS i aplikacje mobilne są polecane do zarządzania i współpracy z routerem przenośnym.
  • 1 calowy wyświetlacz LCD OLED

ZyXEL WAH7130 posiada czytelny wyświetlacz informujący o zużyciu baterii, sile sygnału i informacje o ilości podłączonych użytkowników.

Urządzenie jest bardzo małe co na pewno jest zaletą podczas użytkowania.

gallery_1_52_131754.jpggallery_1_52_124959.jpggallery_1_52_13704.jpggallery_1_52_49875.jpg

Więcej zdjęć jak i zrzutów fabrycznego FW znajdziecie w naszej galerii :

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
'a.

Przykładowy schemat zastosowania:

app_wah7130_700.gif

Wraz z urządzeniem miałem możliwość zapoznania się z łączem LTE Plus'a. Mieszkam w dość zatłoczonej okolicy jeśli chodzi o sieci WiFi i jednocześnie dość ubogiej w stacje bazowe telefonii komórkowej :12_slight_smile: Router pozwolił mi na uzyskanie połączenia z prędkością :

openit_1383408779__3056881346.png

Co uważam za dość przyzwoity wynik i jednocześnie o 1/3 szybszy od tego co uzyskiwałem za pomocą tethering'u poprzez telefon z systemem android.

WAH- 7130 to ciekawe urządzenie, oferujące dość dużą swobodę i moim zdaniem powinno zagościć wraz z ofertą abonamentową LTE u operatorów. Testowanie parametrów linku WiFi uważam za stratę czasu bo produkt raczej jest nacelowany na wygodę a nie wydajność.

Więcej informacji możecie uzyskać na stronie producenta :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Co byście powiedzieli na takie rozwiązanie - 4G-AC68U ? 

Więcej informacji : 
    • jogg
      Przez jogg
      czesc Wam,
      Moj pierwszy post więc Witam serdecznie! Świetne to forum krótko mówiąc, ogrom wiedzy! Poczytałem już trochę i mam nadal pewne wątpliwości.
      Od niedawna ruszyłem z netem przez ftth, aktualnie mam 200/100 mbps, ale jest perspektywa na 500/250mbps. A przesiadka była z neo (5/1 mbit )
      Póki co mam tylko wpięty kompuer po kablu lan 1gbit  pod skrzynkę abonencką i śmiga jak należy (btw: adres ip dostalem ze skrzynki, wiec dziala jako router dhcp)  - bede chciał poprosic isp o tryb bridge na nim, by uniknąć 2xNat) . Stary sprzęt pod adsl (linksys wag200) nie nadaję się do tego, a zatem przymierzam się do zakupu porzadnego routera i wpadł mi w oko interfejs asusa wrt - modele rt-ac68u (ze względu na funkcje) - open vpn, bt client, serwer dlna, samba, ftp. Jego pionowe ustawienie niekoniecznie - znalazłem ciekawe używki hw a1/a2 (only 800mhz) w cenie 400-500 zł, potem juz niestety poza budzet ac87u - wg hardware szybszy, na poziomie netgeara r7000 (którego też można wyhaczyć używkę w podobnych cenach jak ac68u) - ale nie wiem czy obsłuży te wszystkie funkcje (vpn, samba, dlna, ftp, bitT etc.) tak jak asus na swoim OFW i jak z jego zasiegiem (ac68u vs r7000) ?
      Dom jednorodzinny (piwnica, parter, pietro) - dosyc duza powierzchnia, aktualnie wag 200 nie mial sygnalu w piwnicy oraz ograniczony sygnał na pieterku. Urządzenia to jak przecietnie bywa - smartfony, tablet, smart tv, 2-3 laptopy , stacjonarka pc, oraz nas (qnap). Więc wifi przydałoby się mocne. Myślę, że standard AC również, żeby dało radę przesylać te prędkości  - 5ghz to z automatu, bowiem ac nie dziala pod 2,4 ? Póki co wiekszosc urzadzen jest po 2,4ghz... niestety.
      Co radzicie by router był wydalił z NATem przy 500mbps wraz z qos, portforwarding ,open vpn ? Celowałem w ac68u (a1/a2 - pod tomato) ale może warto inaczej podejść do tematu ?
      Dodam, że przeczytałem tutaj test ac68u i wg niego wypada, że WAN obsługuje ok 350mbps natomiast ac87u ok 500mbps. Test shibbiego na openlinksys z resztą podobnie. W necie znowu czytam, że ac68u niby dociąga owe 750mbps, ale nie wiem czy z qos i port forward czy bez i trybem ctf (ktory rzekomo wylacza niektore funkcje jak np. qos. i portforwarding, wolałbym je mieć, zwłaszcza, że chciałbym przekierować niektóre uslugi qnapa na zewnatrz.).
      Będę wdzięczny nie linczujcie
      Dzeki!

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności