Jump to content
Sign in to follow this  
mollu

Wymiana karty sieciowej wi-fi i zachowanie ustawień

Recommended Posts

mollu

Po wymianie karty wifi w laptopie - pojawia się nowa np wifi 2 i tracimy wszystkie zapamiętane sieci bezprzewodowe ;-(

Czy da się je jakoś wyeksportować i zaimportować zapamiętane sieci?

Czy da się "stare" dane i kartę usunąć (zapisane o niej informację/konfigurację).

Będę wymieniać w kilku laptopach karty wifi i znajomi mnie zabiją jak będą musieli ponownie do wszystkich sieci wpisywać hasła ...

house
40 minut temu, mollu napisał:

Czy da się je jakoś wyeksportować i zaimportować zapamiętane sieci?

da się, na początek :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

eksport ustawień sieci z hasłem:

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

import ustawień :

43 minuty temu, mollu napisał:

Czy da się "stare" dane i kartę usunąć (zapisane o niej informację/konfigurację).

mollu

Dobrze a jeśli chce wyeksportować wszystkie zapamiętane sieci wifi a nie każde pojedynczo (o zgrozo - często nie pamiętam z "czym się łączę" i gdzie, mam chyba z 50 sieci zapisanych!)

I podobnie z kasowaniem - chciałbym usunąć wszystko co było związane ze starą kartą (np ustawione ip, nazwa urządzenia, sterowniki, powiązane/zapamiętane hasła)

Może jest do tego jakiś programik? ;-)

house
26 minut temu, mollu napisał:

Dobrze a jeśli chce wyeksportować wszystkie zapamiętane sieci wifi a nie każde pojedynczo

27 minut temu, mollu napisał:

Może jest do tego jakiś programik? ;-)

You do not have the required permissions to view the link content.
 ? ;) 

29 minut temu, mollu napisał:

I podobnie z kasowaniem - chciałbym usunąć wszystko co było związane ze starą kartą

mollu

Chciałbym powrócić do tematu. Chce skasować starą kartę która nadal jest widoczna w systemie jako "wi-fi" - i wszystko co jest z nią powiązane.

Wyświetla mi obecne profile i ustawienie karty "wi-fi 2"

house

@mollu wyżej już Ci opisałem jak, coś wymaga dodatkowego wyjaśnienia ?

mollu

netsh wlan delete profile name=[nazwa ssid] interface=[wi-fi]

chyba tak - jak napisałem nie wyświetlają się profile dla starej karty i nie mam jak ich skasować

ja chce skasować wszystko co było związane z profilem karty wi-fi (intel 8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Lutek
      By Lutek
      Ja dzisiaj w swoim Lenovo Y700-15ISK zastosowałem Intel® Wi-Fi 6 AX200, który ponoć jest następcą w/w 9260.  Mój router to Asus AC86U a internet to 300Mb/s. Rzeczywiście chodzi bardzo szybko (Ponad 300Mb/s przy 5Ghz). Przy pierwszym uruchomieniu wydaje się lekko rozczarowywać ale wynika to z działającego MU-MIMO , które się dostosowuje i po chwili chodzi jak burza
    • gulashos
      By gulashos
      Cześć proszę o pomoc, zakupiłem router Asusa RT-AC68U i zdziwiony jestem poziomem sygnału wi-fi jest on niesamowicie słaby, rozumiem wiele rzeczy, że nie samym Wi-Fi człowiek żyje ale ... zrobiłem test ustawiłem obok routera Samsunga Galaxy S10+ jako router i zasięg niesamowity praktycznie w każdym miejscu w domku gdzie router już totalnie nie dawał rady. Proszę o pomoc bo może to kwestia ustawień. Zabawę kanałami i zmianą softa mam za sobą nie pomogło to w żaden sposób. Dziwni mnie, ze poziom sygnały jest tak słaby a prawie każdy router bez anten działa lepiej. Mam 137metrów domek i zasięg nie przebija się przez piętro. Nie jest to kamienica ani żadne żelbetonowe konstrukcje (S10 w trybie routera radzi sobie idealnie). Wg producenta Router ten ma świetne Wi-Fi a tutaj nie wydaje mi się. Tutaj przykład: http://prntscr.com/ol73h7 jak ktoś ma jakiś pomysł proszę doradźcie. Bo nie wiem czy ten router tak ma czy coś mam zwalone w konfigu. 
    • mollu
      By mollu
      Znalezione na https://www.notebookcheck.net/Killer-AX1650-Wi-Fi-6-to-debut-on-the-Alienware-m15-m17-and-Area-51m-with-up-to-2-4-Gbps-transfer-rates.418161.0.html

The new module promises up to 10 percent reduced CPU utilization when gaming and 40 percent faster transfer rates while consuming only 70 percent the power of an 802.11ac WLAN module.
      Killer WLAN modules are commonly associated with high-end or enthusiast gaming laptops including those from MSI and Dell. Unlike the more basic Intel 8260 or 9260 WLAN modules, however, the Killer solution integrates several gaming-centric features that hardcore gamers can appreciate. Many of these features are covered in our review of the last generation Killer 1535 here.
      The upcoming Killer AX1650 is set to succeed the current Killer 1550 by introducing Wi-Fi 6 enhancements and a host of software updates. Aside from the bump in raw transfer rates of up to 2.4 Gbps, the module is capable of reducing latency by 3x in a crowded WLAN environment, pausing inactive processes when gaming to reduce CPU and RAM usage, and automatically optimizing performance based on network traffic.
      Last generation features are returning as well including Killer xTend for mesh networking and DoubleShot Pro for even faster network speeds via simultaneous use of both wireless and traditional RJ-45.
      The Killer AX1650 will make its debut on the Alienware Area-51m, Alienware m17, and Alienware m15 with MSI laptops likely to follow thereafter. A notable exception is Asus as none of its ROG laptops are shipping with any Killer options as of this writing.

Tym razem na czym będzie bazować na intelu? na czym będzie polegać te 2,4gbit?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.