Skocz do zawartości
mlssn

Asus 4G-AC68U słaby zasięg T-mobile

Rekomendowane odpowiedzi

mlssn

wczoraj kupiłem ten router. dzisiaj kurier dostarczył go do mych drzwi. "bawie się" internetem od tobile i do tej pory używałem huawei b315, który w szczycie formy wyciągał DL na poziomie 20Mbit (Warszawa okolice ulicy Bartyckiej), chociaż przez ostatnie dni jak miałem 10Mbit to było święto. chciałem ten wynik poprawić chociaż trochę. po uruchomieniu Asus nie jest w stanie złapać pełnego zasięgu, mam cały czas dwie kreski, raz pojawiła się trzecia. moje aktualje osiągi to DL:5Mbit, UL:3Mbit. ping na poziomie 50 do 100 ms. wszystkie parametry gorsze od b315. totalny mindfuck

Jestem srogo zawiedziony, zgłosiłem sprawę do operatora, ten twierdzi, ze w mojej okolicy była awaria ale już podobno została naprawiona, chociaż faktycznie zasięg powinienem mieć pełen w mojej okolicy.

próbuje obejrzeć mecz na NC+go, przycina, zacina.

rozważam zwrot, ale może macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
31 minut temu, mlssn napisał:

rozważam zwrot, ale może macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

a możesz sprawdzić jakiś starter innego operatora? będziesz wiedział na pewno czy to wina operatora czy routera... Ja po drugiej stronie miasta np z tmobile miałem najsłabszy zasięg i marną wydajność, orange tak sobie a play extra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mlssn

sprawdze starter play ale jak wytlumaczyc to, ze mam słabsze osiągi na asusie od tego huwawei b315 bez anteny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tego nie wiem, nie miałem styczności z huwawei b315. Zastanawiające jest, że operator przyznał się do awarii i twierdzi, że problem został rozwiązany - drążyłbym ten temat, bo może się okazać, że po prostu łże :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mlssn

po 24 godzinach z nowym asusem zwrocilem sie do sprzedawcy o wymiane na inny model. 

żenujące osiągi, żenujący zasięg, non stop rozłącza.

po moim telefonie do t-mobile ich mydelniczka (huwawei b315) wyciaga dzisiaj 5 razy lepszy wynik od 4G-AC68U.

wszystkim zainteresowanym tym modelem proponuje wstrzymać się z zakupem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam wielką prośbę. Na wstępie wyjaśnię krótki opis jak obecnie wygląda moja sieć. 
      Więc mam internet z Orange. Sygnał odbieram Routerem  Huawei 8525s, którego mam kablem podłączonego do Asusa 4G-AC68U (troche chore, ale spowodowane jest to dziwnym zjawiskiem. Jak mam kartę włączoną do Asusa to mam bezpośredni transfer na kompie mierzeny na speedtest 2-5MB/s, jak mam kartę do Huaweia to mam ok 7MB/s ,a jak mam Huaweia podłączonego do Asusa, mam 20-30MB/s, ot, zjawisko dla mnie nie do wyjaśnienia).Kontynuując, od Asusa mam połączony kablem Switch TP-Link  TL SF1008D,od którego mam odprowadzone kable do 4 dekoderów (tak aby były w jednej sieci). Tak więc Asus jak dobrze rozumiem ustala sieć na mój dom wysyłając sygnał przez kabel i jednocześnie Wi-Fi (które również jest rozprowadzone przez Routery "gniazdkowe" jako wzmacniacze). Do sieci WI-Fi jest podłączona drukarka.
      Co ja bym chciał??? Mianowicie, marzy mi się ,aby zrezygnować z "gniazdkowych" i tak zrobić sieć ,aby w pomieszczeniach, których mam rozprowadzone kable podłączyć bezpośrednio pod nie Router, który by wysyłał sygnał Wi-Fi oraz podłączyć do niego dekoder. I co kluczowe. To musi być jedna sieć (przynajmniej dla dekoderów oraz dla sieci Wi-Fi). Na razie podłączyłem Tp-Linka WR743 ale nie mogę tego ustawić. Jak już udało mi się ,aby dekodery się widziały to znów sieć Wi-Fi jest inna i drukarki nie widzę. 
      Pytanie czy jestem w stanie to zrobić (pewnie wszystko się da) na tym co mam ? czy muszę coś do kupić ? 

• Konradi95
      Przez Konradi95
      Witam
      Co mogą państwo poradzić w takiej sytuacji?

Od razu dopowiem,
      Router nie ma wystawionego GUI do WAN, tak samo telnet i ssh.
      hasła dosyć mocne(reguła silnego hasła)

fw najnowsze z sierpnia

Pozdrawiam

• cross099
      Przez cross099
      Cześć

Z racji że w domu wymieniłem sprzęt sieciowy i wszystko zaczęło działać tak jak sobie to wymyśliłem ( w końcu po Wi-Fi transfery są rządu 220Mb/s+) chciałbym aby laptop który nabędę też dawał radę. Kwestia karty wifi i informacji o niej jest traktowana trochę po macoszenu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką karta jest wsadzona do tego Asusa, a nawet czy jest szansa na wymianę w razie klapy.. 

Wiem że Intel 9260 czy Killer 1550 to nie będzie ale czy w razie czego możnaby było na taką kartę wymienić to co siedzi w środku ? Słyszałem dość ciepłych słów o tych kartach...

U mnie w domu na AP robią UAP UniFi AC LR.  Każde napędza jedno piętro. Ok 60 m^2.

Dzięki za pomoc i wskazówki.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.