Skocz do zawartości
Mikele

Kupić sprawdzonego RT-AC68u czy jego wersję 4G-AC68u z wbudowanym modemem

Rekomendowane odpowiedzi

Mikele

Witam,

Własnie przymierzam się do wymiany routera w domu Asus RT-N10u (Tomato) - który jak dotąd przez ostatnie lata działa bez problemów. Do niego mam podpięty modem Huawei 3276s-151 Orange i wyciąga na HSPA+ DC do 18Mb/s z BTSa z odległości 13 km przy antenie zewnętrznej. Z racji że w domu przez ostatni rok pojawiło się kilka nowych urządzeń, potrzebuję znacznie zwiększyć przepustowość Wifi, głównie do strumieniowania muzyki i filmów, przynajmniej w jakości HD. W pierwszej chwili wpadł mi w oko Asus RT-AC68u, mam możliwość zakupu takiego w wersji H/W A2, gdzie spokojnie mogę wgrać Tomato :) Jednak po przeczytaniu kilku wątków na Waszym forum natrafiłem na Asus 4G-AC68u i muszę przyznać że mam spory dylemat. Czy kupić sprawdzonego RT-AC68u czy jego wersję 4G-AC68u z wbudowanym modemem, 600 zł czy 1150 zł? Czy warto zainwestować prawie dwa razy tyle?  W mojej lokalizacji nie ma możliwości podłączenia internetu po kablu i przez kolejną dekadę się nie zanosi. 

Proszę Was o pomoc w wyborze, jakie rozwiązanie byście wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
56 minut temu, Mikele napisał:

W pierwszej chwili wpadł mi w oko Asus RT-AC68u, mam możliwość zakupu takiego w wersji H/W A2, gdzie spokojnie mogę wgrać Tomato

@Mikele alternatywne FW - tomato - potrzebujesz w konkretnym celu ?

56 minut temu, Mikele napisał:

600 zł czy 1150 zł?

tutaj sprawa jest prosta, jeżeli posiadany obecnie Huawei 3276s-151 daje radę, a zmiana ma na celu jedynie zwiększyć zasięg i wydajność WiFi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Jeśli to modem Hilink, czyli zarządzany przez stronę 192.168.8.1 to on z Tomato niechętnie współpracuje. Będziesz musiał przerobić na nie Hilink. Inaczej nie będzie Ci doczytywał stron.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mikele

Modem nie jest Hilink.

Tomato jest bardziej zaawansowany i ma więcej możliwości ;)

Dzięki za porady. Temat w/w rozwiał moje wątpliwości.

Ostatecznie decyduje się na Asus RT-AC68u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mlssn
      Przez mlssn
      wczoraj kupiłem ten router. dzisiaj kurier dostarczył go do mych drzwi. "bawie się" internetem od tobile i do tej pory używałem huawei b315, który w szczycie formy wyciągał DL na poziomie 20Mbit (Warszawa okolice ulicy Bartyckiej), chociaż przez ostatnie dni jak miałem 10Mbit to było święto. chciałem ten wynik poprawić chociaż trochę. po uruchomieniu Asus nie jest w stanie złapać pełnego zasięgu, mam cały czas dwie kreski, raz pojawiła się trzecia. moje aktualje osiągi to DL:5Mbit, UL:3Mbit. ping na poziomie 50 do 100 ms. wszystkie parametry gorsze od b315. totalny mindfuck
      Jestem srogo zawiedziony, zgłosiłem sprawę do operatora, ten twierdzi, ze w mojej okolicy była awaria ale już podobno została naprawiona, chociaż faktycznie zasięg powinienem mieć pełen w mojej okolicy.
      próbuje obejrzeć mecz na NC+go, przycina, zacina.
      rozważam zwrot, ale może macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

• primo102
      Przez primo102
      Witam
      Już miałem zakupić Asus RT-AC68U jednak "sprzedawca" pokazał mi model RT-AC58U. W sumie procek quad-core A7 i tylko "troche" mniej ram-u no i dwie stówki taniej -router jest mi potrzebny tylko do sciągania dużych plików z ftp (z mojej firmy) , mam już dość kabli w mieszkaniu.
      Jak myślicie opłaca się "dopłacić" za RT-AC68U?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności