Skocz do zawartości
Mikele

Kupić sprawdzonego RT-AC68u czy jego wersję 4G-AC68u z wbudowanym modemem

Rekomendowane odpowiedzi

Mikele

Witam,

Własnie przymierzam się do wymiany routera w domu Asus RT-N10u (Tomato) - który jak dotąd przez ostatnie lata działa bez problemów. Do niego mam podpięty modem Huawei 3276s-151 Orange i wyciąga na HSPA+ DC do 18Mb/s z BTSa z odległości 13 km przy antenie zewnętrznej. Z racji że w domu przez ostatni rok pojawiło się kilka nowych urządzeń, potrzebuję znacznie zwiększyć przepustowość Wifi, głównie do strumieniowania muzyki i filmów, przynajmniej w jakości HD. W pierwszej chwili wpadł mi w oko Asus RT-AC68u, mam możliwość zakupu takiego w wersji H/W A2, gdzie spokojnie mogę wgrać Tomato :) Jednak po przeczytaniu kilku wątków na Waszym forum natrafiłem na Asus 4G-AC68u i muszę przyznać że mam spory dylemat. Czy kupić sprawdzonego RT-AC68u czy jego wersję 4G-AC68u z wbudowanym modemem, 600 zł czy 1150 zł? Czy warto zainwestować prawie dwa razy tyle?  W mojej lokalizacji nie ma możliwości podłączenia internetu po kablu i przez kolejną dekadę się nie zanosi. 

Proszę Was o pomoc w wyborze, jakie rozwiązanie byście wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
56 minut temu, Mikele napisał:

W pierwszej chwili wpadł mi w oko Asus RT-AC68u, mam możliwość zakupu takiego w wersji H/W A2, gdzie spokojnie mogę wgrać Tomato

@Mikele alternatywne FW - tomato - potrzebujesz w konkretnym celu ?

56 minut temu, Mikele napisał:

600 zł czy 1150 zł?

tutaj sprawa jest prosta, jeżeli posiadany obecnie Huawei 3276s-151 daje radę, a zmiana ma na celu jedynie zwiększyć zasięg i wydajność WiFi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Jeśli to modem Hilink, czyli zarządzany przez stronę 192.168.8.1 to on z Tomato niechętnie współpracuje. Będziesz musiał przerobić na nie Hilink. Inaczej nie będzie Ci doczytywał stron.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Mikele poczytaj tutaj :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mikele

Modem nie jest Hilink.

Tomato jest bardziej zaawansowany i ma więcej możliwości ;)

Dzięki za porady. Temat w/w rozwiał moje wątpliwości.

Ostatecznie decyduje się na Asus RT-AC68u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka. Znów potrzebuję pomocy. Jak pisałem mój router stoi na poddaszu i chciałem połączyć go z routerem na dole kablem ethernet. Mam kable porozciągane ale niezarobione. Wziąłem się za to. Zarobiłem końcówki na górze w standardzie B I na dole do gniazd to samo. Pokazuje mi jednak jakby szukał ale finalnie nie łączy. Generalnie jak na krótkim kablu łącze bezpośrednio do routera to śmiga. Z tego co wiem to długość takiego kabla może być dość dluga. I już nie wiem... Może ktoś jakiś pomysł? Może być, że router "nie ma siły"?
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.
      Dajcie znać czy tylko u mnie od dobrego tygodnia zarówno na najnowszym sofcie Merlina jak i najnowszym od ASUS-a nie działa narzędzie Download Master
      posiadam: RT-AC68U ale sądzę że w innych może być podobnie.

• lycone
      Przez lycone
      Uzyskałem tutaj dużo pomocy w wyborze AP do routera i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 2x Ubiquiti UAP-AC-LR jako AP i ASUSa RT-AC86U jako router bez włączonego WiFi. Całość działa bardzo stabilnie i szybko  Teraz potrzebuję pomocy z NAS. Dużo czytałem (za dużo) i zrobił mi się mętlik w głowie.

Stanęło na wyborze między DS918+ vs Qnap TS-453Be. Czyli ta sama baza sprzętowa i podobna cena. Nigdy nie miałem NAS, ale też moje potrzeby nie są zbyt duże. Być może wystarczy mi coś z półki niżej np. TS-431P2, bo chyba Synology nie ma odpowiednika tego modelu?

Czego wymagam:
      - Szybkości przesyłu plików (filmów) pomiędzy komputerami, TV, Plex, Nvidia Shield TV, w tym chcę mieć Link Aggregation, bo kupiłem już nawet taki switch. Ważne jest to, że głównie zależy mi na zwykłym SMB, a nie DLNA (DLNA tylko w jednym TV).
      - Działającego klienta torrent. Tu pytanie o dodawania torrentów. W jaki sposób się to robi? Muszę używać PCta, aby ściągnąć plik torrent i dodać go do transmission? Czy jest jakiś lepszy sposób, aby zrobić to z telefonu? Obecnie pobieram je na qBitorrent, gdzie ustawiłem go pod siebie i wyciąga duży procent mojego łącza czyli spokojnie okolice 50 - 70 MB/s (łącze 1Gb/s).
      - Szyfrowania wolumenów, albo chociaż pojedynczych folderów. Czy foldery te będą wtedy normalnie widoczne dla TV, PC i Shield TV? W jaki sposób odbywa się to szyfrowanie? Gdy wyłączę NAS to po włączeniu trzeba podać hasło?
      Co mi jest zbędne:
      - port HDMI, bo NAS będzie stał w garażu
      - wirtualizacje i inne wymagające zadania

Powiedzcie czy jest sens dopłacać do tych pierwszych modeli względem takie TS-431P2? Ewentualnie polecicie jakiś zamiennik od Synology? Chciałbym możliwie najprostszej obsługi tych zadań, które wymieniłem.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.