Skocz do zawartości
muzykcb

SAMSUNG NVME 960 EVO 500 GB - słaby transfer

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Cześć.

Posiadam Laptopa ROG G752VY z dyskiem SAMSUNG NVME 960 EVO 500GB. Ostatnio całkiem przypadkiem przetestowałem dysk programem HD TUNE i jakież było moje zaskoczenie kiedy zobaczyłem wyniki.  Ktoś mi może wyjaśnić w czym leży problem, zaznaczę że posiadam sterownik kontrolera NVMe wersja: 2.3.0.1709 z dnia 12.10.2017, oraz zaktualizowane oprogramowanie dysku.

Czy u osób korzystających z tego dysku odczyt i zapis wykonany programem HD TUNE wygląda podobnie ?

SSD960.JPG

SSD960a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Mam podobną konfigurację z 960 PRO i ... nie używam tego programu :) ale zobacz jak działa :

2017-11-27_211020.thumb.png.035871140879e64afe36ee2a4de66e5f.png

jednocześnie Crystal DiskMark i Magician  pokazują to :

2017-11-27_211547.thumb.png.aefc38959cd941aadc69871506049647.png2017-11-27_211855.thumb.png.50271415d2a842ec1f78a22cdb070e0e.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Widzę że HD TUNE podobnie podaje wartości. Z początku pomyślałem że to problem podobny do problemów dysków  SSD 840 EVO 500 GB.

Poniżej moje wartości:

Przechwytywanie.JPG

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W których nie widzę nic nadzwyczajnego dla tego nośnika :) jest ok ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
    • house
    • mlssn
      Przez mlssn
      wczoraj kupiłem ten router. dzisiaj kurier dostarczył go do mych drzwi. "bawie się" internetem od tobile i do tej pory używałem huawei b315, który w szczycie formy wyciągał DL na poziomie 20Mbit (Warszawa okolice ulicy Bartyckiej), chociaż przez ostatnie dni jak miałem 10Mbit to było święto. chciałem ten wynik poprawić chociaż trochę. po uruchomieniu Asus nie jest w stanie złapać pełnego zasięgu, mam cały czas dwie kreski, raz pojawiła się trzecia. moje aktualje osiągi to DL:5Mbit, UL:3Mbit. ping na poziomie 50 do 100 ms. wszystkie parametry gorsze od b315. totalny mindfuck
      Jestem srogo zawiedziony, zgłosiłem sprawę do operatora, ten twierdzi, ze w mojej okolicy była awaria ale już podobno została naprawiona, chociaż faktycznie zasięg powinienem mieć pełen w mojej okolicy.
      próbuje obejrzeć mecz na NC+go, przycina, zacina.
      rozważam zwrot, ale może macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności