Skocz do zawartości
kadaffi

Netgear R7800 słabe transfery w sieci

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

kadaffi

Witam
Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Przyczyny szukałbym w routerze i ustawieniach szerokości kanału :/ U mnie ta karta z Intel PROSet 20.0.2 i RT2600ac (podobny sprzętowo do R7800) zestawia się na 780 MBits a transfer na DELL E5570 wygląda tak :

2017-11-23_184103.png.f56897c3c8f0a59f63405252e3445007.png2017-11-23_184208.png.d94d5d5648d37a0f716910258940cab7.png

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, zaktualizuj FW i sterownik do najnowszej wersji i może coś to pomoże (z Asusami pomaga). Pomijam fakt, że ten model karty jest trochę nieciekawy, poprzednie AC7260 sprawowało się odrobinę lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kadaffi

Firmware aktualny, sterowniki od karty sieciowej też aktualizowane. Co do ustawień routera wydaję mi się że wszystko jest tak jak powinno. Wrzucę poglądowe zdjęcie:

3.jpg

2.JPG

1.JPG

Edytowane przez kadaffi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kadaffi

To jest odczyt po lanie. Czy ten router jest na tyle dobry że nie wymaga switcha ? Ilość portów jest dla mnie wystarczająca, zastanawiam się tylko czy to nie polepszyłoby transferów.

lan.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
35 minut temu, kadaffi napisał:

Ilość portów jest dla mnie wystarczająca, zastanawiam się tylko czy to nie polepszyłoby transferów.

użycie switcha ?

35 minut temu, kadaffi napisał:

To jest odczyt po lanie. Czy ten router jest na tyle dobry że nie wymaga switcha ?

nie, porty są gigabitowe więc tutaj największą rolę odgrywa źródło i wydajność dysku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kadaffi
29 minut temu, house napisał:

użycie switcha ?

nie, porty są gigabitowe więc tutaj największą rolę odgrywa źródło i wydajność dysku

Tak. Zawsze mówiono mi że switch to przełącznik sprzętowy a router software'owy. Być może się mylę. Postawiłem cały router od nowa i transfery po wifi nadal mocno odbiegają od tych po lanie tj 15-20mb odczytu, zapis około 10. Masz jakiś pomysł co z tym można zrobić ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi