Skocz do zawartości
ronifcb

Który router wybrać - asus ac88u dsl czy netgear d7800

Rekomendowane odpowiedzi

ronifcb

Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@ronifcb ani jeden ani drugi :) Zamiast ac88u - ac86u, w miejsce R7800 - Synology RT2600ac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

Dlaczego akurat tyle niższy model zamiast ac88u? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to nie jest niższy model. Posiada wydajniejszy procesor - dual-core 1,4 GHz vs dual-core 1,8GHz. Co prawda jedną antenę mniej, ale 2 krotnie wyższą wydajność CPU w szyfrowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

Pomyliło mi się z ac68u .Ok ale ten ac86u nie ma wbudowanego modemu dsl natomiast ac88u dsl ma modem i to przemawia na jego korzyść na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wybacz, dopiero teraz zauważyłem 

Godzinę temu, ronifcb napisał:

będzie podłaczony pod łącze vdsl

więc tak, dsl-ac88u będzie dobrym wyborem. Słyszałem opinie, że Netgear D7800 na naszych łączach ma czasem problemy, poza tym nie ma nic wspólnego z R7800 w którym jest szybszy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

Znalazłem w dobrej promocji ac86u https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_662065.html

Przez 4msc będe korzystał jeszcze z sieci gdzie łacze się przez modem vdsl ,a po tym czasie bedzie albo lte t mobile lub neostrada 10/1 :D  Takze nie wiem czy nie lepiej iść w stronę tego modelu ac86u... Na tą chwilę mam asusa ac3200 i pesa 18 w ciągu dnia nie da się grac.Jest straszne spowolnienie w ciagu dnia.W nocy działa super.Na oryginalnym routerze od dostawcy chodzi sporo lepiej i nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
19 minut temu, ronifcb napisał:

Znalazłem w dobrej promocji

to nie jest żadna promocja - produkt bez gwarancji w PL:/ 

19 minut temu, ronifcb napisał:

Na oryginalnym routerze od dostawcy chodzi sporo lepiej

sprawdź czy ten router nie ma trybu bridge... albo podłącz asus'a za nim i przerzuć do DMZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

Masz na myśli oryginalny router czy ma tryb bridge? W tym momencie jako modem mam openreach modem od BT.Obecnie jestem w UK do konca marca dlatego tutaj pewnie kupie router.A cena za asusa ac 88u dsl 209funtów wydaje się ok ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, ronifcb napisał:

Masz na myśli oryginalny router czy ma tryb bridge?

tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

Niestety nie posiada trybu bridge. Najdziwniejsze jest to że w nocy gra się z kazdym super ,a w dzień z każdym jest duze opoznienie mimo że pingi mam cały czas bardzo niskie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A cena za asusa ac 88u dsl 209funtów wydaje się ok ?

jasne, zawsze to 300PLN mniej :)

Najdziwniejsze jest to że w nocy gra się z kazdym super ,a w dzień z każdym jest duze opoznienie mimo że pingi mam cały czas bardzo niskie

może to zależy od serwerów gry ? w tym temacie nie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

Bardzo mozliwe ,ale mwielu moich znajomych nie ma problemów. House jakbyś miał wybierać pomiedzy tymi dwoma ,ktore zaoferowałem który byś wybrał? W przyszłości pewnie będzie on pod lte  podłaczony przez wan do modemu lte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
17 minut temu, ronifcb napisał:

House jakbyś miał wybierać pomiedzy tymi dwoma ,ktore zaoferowałem który byś wybrał?

Asusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ronifcb

ok Router wybrany.Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności