Skocz do zawartości
MasterD23

Synology RT2600ac czy Asus RT-AC86U - wybór routera

Rekomendowane odpowiedzi

MasterD23

house chciałem już w tym tygodniu kupić synology rt2600ac ,ale trafiłem na ten post i poczytałem sobie trochę. I teraz mam mętlik w głowie. Czy kupić tego synology, czy może ASUS RT-AC86U ?. Ceny w Polsce są podobne. Kilka osób narzekało na zasięg synology.

W dniu 5.10.2017 o 07:54, muzykcb napisał:

A jak kupię w tym sklepie, to jak z gwarancją i polskim FW. ? Czy ten sprzedawca jest ok?  Dodam, że nie posiadam NAS i w najbliższym czasie nie będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bl4ck

A czy to polski sklep że chcesz gwarancję? pomyśl, to chiński sklep.

Edytowane przez bl4ck
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
1 minutę temu, bl4ck napisał:

A czy to polski sklep że chcesz gwarancję? pomyśl.

Polski nie polski. A gwarancja producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bl4ck

To chiński model na pewno żadnej gwarancji producenta nie dostaniesz, dostaniesz gwarancję od nich i do nich będziesz musiał odsyłać.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
1 minutę temu, bl4ck napisał:

To chiński model na pewno żadnej gwarancji producenta nie dostaniesz, dostaniesz gwarancję od nich i do nich będziesz musiał odsyłać.

Dzięki bl4ck. To wolę zapłacić te 300zł więcej i mieć spokój. Tylko teraz muszę dobrze przemyśleć, który router zakupić. Synology rt2600ac czy ASUS RT-AC86U.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@MasterD23 faktycznie 2 osoby narzekały, ja jestem 3 który sobie go chwali - a jest to mój jedyny router:) Nie udzielę Ci prostej odpowiedzi - kup ten czy tamten - nie miałem okazji pobawić się jeszcze RT-AC86U. Z tego co czytam w sieci - Asus jak każdy inny - beta test na wjazd ;) Są rzeczy, które w nim kuleją - albo wstrzymaj się z zakupem do wydania 2/3 aktualizacji FW, albo pogódź się z tym, że coś nie działa. Na Synology ja w każdym razie nie narzekam. Co do zakupu w Gearbest to @bl4ck dobrze to ujął. Gwarancja sprzedawcy. Producent zapewnia wsparcie na rynku na jakim został kupiony, w naszym przypadku EU. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bl4ck

Jak doliczą cło i opłaty to wyjdzie ~ 750zł , 1000zł w polsce nie opłaca się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
2 minuty temu, house napisał:

faktycznie 2 osoby narzekały, ja jestem 3 który sobie go chwali - a jest to mój jedyny router:) Nie udzielę Ci prostej odpowiedzi - kup ten czy tamten - nie miałem okazji pobawić się jeszcze RT-AC86U. Z tego co czytam w sieci - Asus jak każdy inny - beta test na wjazd ;) Są rzeczy, które w nim kuleją - albo wstrzymaj się z zakupem do wydania 2/3 aktualizacji FW, albo pogódź się z tym, że coś nie działa. Na Synology ja w każdym razie nie narzekam. Co do zakupu w Gearbest to @bl4ck dobrze to ujął. Gwarancja sprzedawcy. Producent zapewnia wsparcie na rynku na jakim został kupiony, w naszym przypadku EU. 

House dzięki. Muszę sobie to na spokojnie przemyśleć. Dam sobie jeszcze jeden tydzień na podjęcie decyzji.  Ale któregoś z tej dwójki na pewno kupię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Warto dodać opinię RMerlin w tej sprawie : 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Cytat

The RT-AC86U and GT-AC5300U are a major platform change from Broadcom - the biggest since the move from MIPS to ARM with the RT-AC56U.

moim zdaniem za wcześnie na ten model. Styczność z samą platformą miałem i nie powiem abym nie znalazł problemów... inaczej - nie rzuciłem się na GT-AC5300 jak szczerbaty ba suchary ;) Jest moc, ale dopiero za jakiś czas. Dokładnie zrobiłem z Synology i kupiłem go po 5 miesiącach od premiery obserwując rozwój SRM

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
4 minuty temu, house napisał:

moim zdaniem za wcześnie na ten model ;)

Czyli zostaje synology. Dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Czyli zostaje synology. Dzięki. Pozdrawiam
Nie do końca, RT2600ac ma słabsze transfery z usb, warto wziąć to pod uwagę ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
12 godzin temu, house napisał:

Nie do końca, RT2600ac ma słabsze transfery z usb, warto wziąć to pod uwagę ;)

Jedyne co będę udostępniał przez usb, to filmy Full HD, a może kiedyś 4K, muzykę. . Synology powinien dać radę chyba mimo wolniejszego portu usb.   Chociaż tego Asusa można ustawić pionowo i to jest fajne.  A jakiś test tego Asusa był? A jak z poborem prądu tego Susa względem synology. Nie grzeje się za mocno?

Edytowane przez MasterD23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@MasterD23 

13 godzin temu, house napisał:

Nie udzielę Ci prostej odpowiedzi (...) nie miałem okazji pobawić się jeszcze RT-AC86U

11 minut temu, MasterD23 napisał:

Synology powinien dać radę chyba mimo wolniejszego portu usb.

tak, będzie wolniej ale da radę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

Jeszcze ostatnie pytanie. Przepraszam, że Ciebie House tak męczę. Patrząc przyszłościowo z Twoim doświadczeniem w tej dziedzinie to powiedz mi czy  warto może tego Asusa kupić. Czy będzie on miał jakąś dużą przewagę nad tym synology.  Chodzi mi o rozwój oprogramowania i możliwości. Na chwilę obecną wiem, że synology dobrze wspiera i rozwija SRM. A w tym Asusie co może być ciekawego, czego synology nie ma. ?  Kupuję router na kilka lat i chciałbym dobrze wydać pieniądze.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

spoko @MasterD23, po to mamy forum i odpowiednie działy, aby pytać :) RT2600ac i RT-AC68 to bardzo zbliżone konstrukcje, ale jedynie sprzętowo (CPU 1,7GHz dualcore vs 1,8 GHz dualcore i 512 MB RAM). Synology ma 1 antenę więcej - niby szczegół, ale ten szczegół na pewno ma odzwierciedlenie w zasięgu sieci Wi-Fi. FW Asuswrt nie ma większych + nad SRM, może poza rzekomo sprawniejszym systemem IPS/IDS, który w Synology zamula router bardzo mocno (ale to jest dodatkowy pakiet, więc nie trzeba go instalować). SRM moim zdaniem jest bardzo fajnym rozwiązaniem i nie brakuje mu niczego (w recenzji jest materiał video do obejrzenia). Patrząc na rozwój Asuswrt, niestety nie jest tak dobrze jak w przypadku SRM, w którym aktualizacje i poprawki pojawiają się praktycznie raz na miesiąc. Kiedyś wersje beta FW Asusa wydawano bardzo często, ale obecnie zdarza się, że jeden model czeka na poprawki błędów nawet kilka miesięcy. W przypadku RT-AC86U zmiana platformy i dość duży skok pomiędzy "poprzednią" generacją SoC Broadcom na 100% wygeneruje nowe problemy. Jak to będzie naprawiane i aktualizowane - nie wiem. Przy skoku z MIPS na ARM było nieźle, ale już ostatnie 1,5 roku jest kiepsko. Oczywiście były osoby na forum, które narzekały na zasięg RT2600ac, ale tak jak wspomniałem wcześniej - mam, używam, nie widzę w tej kwestii problemów a przesiadłem się na Synology z Asusa RT-AC88U. Zasięg zawsze jest kwestią dyskusyjną, zależną od bardzo wielu "czynników środowiskowych" jak określają to producenci ;) 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

house tą obszerną i rzeczową wypowiedzią rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości. Jestem już przekonanym, że wybór padnie na synology RT2600ac. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wydzieliłem Twoje odpowiedzi @MasterD23 do osobnego tematu i pozostanie on otwarty, jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania. ...bądź problemy z zasięgiem ;):) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
11 minut temu, house napisał:

Wydzieliłem Twoje odpowiedzi @MasterD23 do osobnego tematu i pozostanie on otwarty, jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania. ...bądź problemy z zasięgiem ;):) 

Dzięki. Pytania zawsze jakieś będą:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Witam,

widzę ze muszę się wtrącić do tematu i trochę wyjaśnić.

Co do zasięgu to zwróć uwagę ze każdy dom jest inny i to co u mnie jest za słabe u ciebie może być ok. 

Zasięg był ok ale nie aż tak dobry jak na X8 wiec nie sugeruj się do końca moimi wypowiedziami tylko sprawdź u siebie. 

Tak na marginesie jak mi x-kom nie przyjmie zwrotu to mój będzie na sprzedaż w lepszej cenie niż u nich.

Pozdrawiam

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
25 minut temu, tony_bcc napisał:

Tak na marginesie jak mi x-kom nie przyjmie zwrotu to mój będzie na sprzedaż w lepszej cenie niż u nich.

Mogę chwilę poczekać. Daj znać chętnie kupię.

Teraz pytanie do Ciebie tony_bcc i do house. Przytoczę opinię jednego użytkownika z komputronika o tym routerze synology.

Cytat

Ogólnie za tą cenę to urządzenie nie powinno mieć takich błędów konstrukcyjnych jakie ma. Chodzi mi o port USB 3.0, który nie może działać jednocześnie z włączonym radiem 2,4GHz. Albo korzystasz z wifi 2,4GHz albo masz usb 3.0 - przy próbie włączenia obu opcji kończy się problemami z radiem jak i samym portem (wifi 2,4GHz nie działa a dysk zanika). Problem USB 3.0 > Wifi 2,4Ghz jest już znany od dłuższego czasu więc szkoda, że Synology nie uzbroił portu w celu zapobiegania zakłóceniom. To jest kpina jak w urządzeniu za ponad 1000 zł.

To jest część opinii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
7 minut temu, MasterD23 napisał:

Chodzi mi o port USB 3.0, który nie może działać jednocześnie z włączonym radiem 2,4GHz

bzdura, port usb 3.0 pracuje wolniej aby nie zakłócać pracy pasma 2,4 GHz. dobry dokument na ten temat od intela : 

9 minut temu, MasterD23 napisał:

Albo korzystasz z wifi 2,4GHz albo masz usb 3.0

kolejna bzdura

10 minut temu, MasterD23 napisał:

Problem USB 3.0 > Wifi 2,4Ghz jest już znany od dłuższego czasu

... i kolejna - faktycznie znany od przynajmniej 4 lat ale... to nie jest żaden problem ;) - to jest normalne działanie ustawień routera. Asuswrt również pozwala rozgraniczać pracę interfejsów - albo szybsze usb 3.0 albo efektywniejsze działanie pasma 2,4 GHz ;) 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Ja się nie wypowiem ponieważ nie bawiłem się we włączanie lub wyłączanie tej funkcji. Ale odpowiem jak laik , czy naprawdę korzystasz tak często z funkcji kopiowania na lub z dysku?

Ja próbowałem wrzucić pare zdjęć na mój dysk i nie mogę narzekać na prędkość ale jak korzystasz super często to stracisz minute może dwie :-) . Zaczynam chyba tak jak House doceniac rozwiązania zamiast cieszyć się cyferkami i po przetestowaniu kilku ruterów znajdę jeden i na nim zostanę.

PS. dam ci znać na PW jak x-kom da mi odpowiedz.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

house dzięki. Uspokoiłeś mnie.

3 minuty temu, tony_bcc napisał:

Ja się nie wypowiem ponieważ nie bawiłem się we włączanie lub wyłączanie tej funkcji. Ale odpowiem jak laik , czy naprawdę korzystasz tak często z funkcji kopiowania na lub z dysku?

Ja próbowałem wrzucić pare zdjęć na mój dysk i nie mogę narzekać na prędkość ale jak korzystasz super często to stracisz minute może dwie :-) . Zaczynam chyba tak jak House doceniac rozwiązania zamiast cieszyć się cyferkami i po przetestowaniu kilku ruterów znajdę jeden i na nim zostanę.

Nie będę korzystał tak często i też chcę mieć jeden porządny w miarę bezproblemowy router. Po prostu zobaczyłem taką opinię i wolałem się upewnić. Mi to nie będzie przeszkadzać.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

@MasterD23 No na moje szczęście a twoje nieszczęście x-kom przyjął mój zwrot. Musisz wiec zakupić nowy. Pozdrawiam 

Edytowane przez tony_bcc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23
13 godzin temu, tony_bcc napisał:

@MasterD23 No na moje szczęście a twoje nieszczęście x-kom przyjął mój zwrot. Musisz wiec zakupić nowy. Pozdrawiam

Dzięki za info. Nie ma problemu. Ciesze się, że przyjęli Tobie zwrot. Zamówię nowy.

Router zamówiony. Czekam na dostawę.:)

Pozdrawiam

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

Dzisiaj odbiorę router. Mam pytanie może dacie jakiegoś linka do sprawdzonych skrętek UTP kategorii 5e lub 6.  Ważne aby był to dobry produkt, a nie jakieś tanie chińskie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, MasterD23 napisał:

Mam pytanie może dacie jakiegoś linka do sprawdzonych skrętek UTP kategorii 5e lub 6

a masz dystans na którym zauważysz różnicę ? spróbuj 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

Maksymalnie jeden kabel będzie miał 40 metrów. Jak już będę odstawiał meble i chował kabel, to chciałbym dobry kabel. Ale wiadomo bez przesady cenowej. Wyczytałem też, że kabel ekranowany może gorzej działać ( jakieś zakłócenia )  niż nieekranowany. i który lepszy drut czy linka?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@MasterD23 poczytaj 

5 godzin temu, MasterD23 napisał:

i który lepszy drut czy linka?

to zależy w czym idzie kabel, w tynku czy w prowadnicy. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

kabel będzie szedł w listwach przypodłogowych. Będzie w nich schowany luzem.  Listwy Z PCV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi