Skocz do zawartości
graphkins

Jaki najlepszy router dla mnie

Rekomendowane odpowiedzi

graphkins

2 routery od TP Linka nie spełniły moich oczekiwań (WR841N - słaby zasięg, WR842N - zepsuł się) i postanowiłem iść półkę wyżej, ku routerom AC. Który będzie wg Was najlepszy do 300 zł:

Łącze 60 Mbps 

Smartfon (2,4 GHz)

TV (5GHz lub 2,4GHz - na której będzie lepsze działanie) 10 m od routera

Komp przewodowo

Na czym mi zależy: stabilność działania, prędkość, ew. gigabit oraz USB.

Zrobiłem wstępne rozeznanie i na czoło wyszły:

TP-Link Archer C1200 AC1200

TP-LINK ARCHER C59

EdiMax BR6208AC V2

Edimax BR-6478AC V2

ASUS RT-AC1200G+

Polecacie z własnego doświadczenia któryś z ww.? A może jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

TP-Link Archer C1200 i ASUS RT-AC1200G+ to ta sama konstrukcja sprzętowa, wybór rozbija się o szczegóły pomiędzy funkcjami FW. Jednocześnie są to najmocniejsze konstrukcje ze wszystkich wymienionych.Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowych funkcji, które oferuje asuswrt to najlepszym wyborem byłby Archer C1200. Bardzo przyjemny w obsłudze FW, niektórzy twierdzą, że TP-Linki mają też odrobinę lepszy zasięg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Jeszcze zapomniałem dorzucić ASUS RT-AC53 - warto?

Do tych info też dotarłem i zastanawia mnie aż 40% wyższa cena za Asusa 1200G+

Głównie w przypadku TPL obawiam się o wadliwy, powodujący zawieszanie się soft. Wolałbym już nie bawić się w reklamacje...

W sieci sporo osób narzeka właśnie na "freeze" który łapie C1200.

house a jak te routery mają się do 841N i 842N pod względem siły sygnału na 2,4 GHz? W tym modelach jest ona lepsza? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 minuty temu, graphkins napisał:

Jeszcze zapomniałem dorzucić ASUS RT-AC53 - warto?

nie, jeśli już MediaTek MT7620A to najlepiej w Edimax (ale bardzo biedny FW), asuswrt na najtańszych modelach asus'a działa tak sobie.

3 minuty temu, graphkins napisał:

Do tych info też dotarłem i zastanawia mnie aż 40% wyższa cena za Asusa 1200G+

wg Asusa kupujesz tak wyjątkowe urządzenie, że musisz odpowiednio zapłacić ;)

4 minuty temu, graphkins napisał:

W sieci sporo osób narzeka właśnie na "freeze" który łapie C1200.

RT-AC1200G+ też ma sporo za uszami, nawet u nas na forum jest temat w którym opisane są bolączki tego modelu. W tym przedziale cenowym niestety czasem tak jest.

5 minut temu, graphkins napisał:

house a jak te routery mają się do 841N i 842N pod względem siły sygnału na 2,4 GHz? W tym modelach jest ona lepsza? 

tego nie wiem, nie zdziwiłbym się gdyby była gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Czyli pełne ryzyko...

Dziękuję za odpowiedzi house.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Pojawiła się dobra cena na NETGEAR R6220

Jest on lepszy od TP-Linka i Asusa względem moich priorytetów (stabilność, zasięg, prędkość)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@graphkins jest kilka minusów chociażby w kwestii funkcjonalności FW, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Co masz na myśli? Być może one dla mnie nie będą miały znaczenia.

Poza tym może nowszy fw je naprawił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Mam na myśli różnice w funkcjonalności FW, ale widzę, że i tu i tu są one znikome np. Asus nie ma Download Master a w Netgear na próżno szukać Netgear Downloader ;) W takim razie nie będą miały one dla Ciebie znaczenia :)

26 minut temu, graphkins napisał:

Poza tym może nowszy fw je naprawił?

z szybkiego przeglądu Release Notes kilku wersji FW dla R6220 wyłania się całkiem przyjemna lista zmian :

• Performance enhancement for 5GHZ

• Improve USB NTFS read/write performance

• kolejne "Performance enhancement".

• Updated new wireless driver to have better performance

• Added VLAN Support

same "performance enhancements", nie jest źle :) Asus ma 4 anteny, Netgear jedynie 2, więc to jedyny argument za Asusem, jednak warto poczytać u nas na forum temat o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Anteny:

NETGEAR 2x3dBi
ASUS 4x5dBi

Moje TP Linki miały 2x5dBi, ale słabsze procesory i zasięg był taki średni. Czy słabsze anteny automatycznie oznaczają, ze zasięg będzie gorszy? 
Jak się ma do pozostałych większa ilość pamięci flash w Netgearze? Na co ona wpływa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, graphkins napisał:

Czy słabsze anteny automatycznie oznaczają, ze zasięg będzie gorszy? 

na pewno będzie różnica w mocy sygnału. W przypadku Asus będzie dokładnie tak samo jak z Twoimi TP-Linkami - posiada słabszy CPU i mniejszy RAM.

2 godziny temu, graphkins napisał:

Jak się ma do pozostałych większa ilość pamięci flash w Netgearze? Na co ona wpływa?

z Twojego punktu widzenia - na nic. Flash jest przestrzenią na której pracuje firmware - jego rozmiar nie ma znaczenia, liczy się raczej wydajność - im szybszy flash, tym bardziej responsywna i szybsza jest obsługa urządzenia przez webgui.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

To teraz zapytam ogólnie: który z parametrów routerów brać pod uwagę jeśli chodzi o moc sygnału? Bo widzę, że poniżej 5dBi nie mam co szukać jeśli idzie o anteny.

WR842N na 10m tracił 50% mocy sygnału (z -40dBm na 1m od routera spadało do -60dBm na 10 m).

Chcąc mieć lepszą moc patrzeć na mocniejszy procesor, pamięć, czy coś jeszcze jest istotne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak ogólnie to najlepiej skupić się nie na routerze jako takim, ale na konfiguracji klient-router i zadbać o dobre połączenie w tym kierunku. Mówię o odpowiednim umiejscowieniu routera i dobrej karcie sieciowej. Możesz mieć anteny i 9dBi a router będzie musiał się przebić na odległość kilkunastu metrów np przez porządny strop, bądź ścianę z luster/szkła to nie wiele pomogą nawet specjalne wzmacniacze antenowe. Podobnie jest z kartą - użycie dobrego, markowego adaptera usb rozwiązuje problemy z zasięgiem w porównaniu np do karty Intel AC8260. Uwagę należy skupić na całości jako takiej, nie tylko na nadajniku/odbiorniku WiFi ;) 

Zobacz różnice w zasięgu pomiędzy rt-ac1200g+ a r6220 - jeden ma 4 anteny, drugi jedynie 2, w pierwszym wypadku klient to bcm4360, w drugim bcm4352 (różnica w 1 kanale MIMO), ten sam laptop i dystans :

• 2,4 GHz :

large.ac1200gp_24g_6m_wifianalitics.png.688f0ff347e87e1305afe197823a53c7.pngopenit_1436767397__r6220_6m_wifianalitics.png

large.ac1200gp_24g_10m_wifianalitics.png.5455ba3f8166ad07de6aea8ba7f6a30c.pngopenit_1436767650__r6220_10m_wifianalitics.png

• 5 GHz :

large.ac1200gp_5g_6m_wifianalitics.png.8f8e894900fa108375cf375fb5f9ccec.pngopenit_1436767710__r6220_5g_6m_wifianalitics.png

large.ac1200gp_5g_10m_wifianalitics.png.ef5c752c4092201d9648bb8f18aae967.pngopenit_1436767723__r6220_5g_10m_wifianalitics.png

1 godzinę temu, graphkins napisał:

Chcąc mieć lepszą moc patrzeć na mocniejszy procesor, pamięć, czy coś jeszcze jest istotne?

CPU i RAM nie mają żadnego wpływu na samą moc nadawania. Chcąc mieć lepszy zasięg musisz dobrać router do lokalizacji, grubości ścian, zakłóceń itp.  Dla przykładu - mieszkam w dość gęsto zaludnionej okolicy i okolicznych sieci WiFi mam bardzo dużo, a mój domowy router chwalę za zasięg i wydajność. Na forum użytkownicy zgłaszali jednak problemy z zasięgiem i siłą sygnału na krótkim dystansie właśnie dokładnie z tym modelem (i to bez sąsiadów mogących swoimi urządzeniami generować zakłócenia sygnału).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

To może skonkretyzuję moje warunki:

Chciałbym uniknąć buforowania YT i USB na samsung smart tv (to będzie mój "odbiornik") oraz zawieszania samego routera jak to miało miejsce z TP-Linkiem.

Dystans do routera to 10m + 3 ściany. Mieszkanie w bloku, więc nie muszę mieć zasięgu przez strop :)

Umieszczam router 2m nad ziemią, a liczba okolicznych sieci 2,4GHz (TPLinki były w standardzie N) wynosi 6-7.

I tutaj pojawia się pytanie: czy jest takie cudo, które mnie ucieszy do 300 zł? Czy może warto polować na używany AC58U lub R6400, czy jakiś inny, który jako nowy kosztuje do 500 zł?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

@house Który z routerów (może inny niż opisane w tym temacie) byś polecił pod powyższe warunki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Do 500 PLN szukałbym używanego Netgear R7000 lub RT-AC68U, ewentualnie nowy RT-AC58U.

• Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam1988

Korzystam z modelu RT-AC1200G+ i mam ogromną ilość sieci w pobliżu oraz mieszkam ,,bloku".  Radio w tym modelu w kwestii zasięgu jest przeciętne.  5ghz ledwo co dochodzi w okolicach 8-10 m(jeżeli mówimy o jednej tylko ścianie) i jest tam można powiedziec katastrofa w kwestii prędkości. 2,4 ghz sięga dalej(wiadomo czemu :) ) tylko też  siła sygnału spada mocarnie przez dwie-trzy ściany i jest już dosyć kiepsko przez kolejne łącza w eterze.(co zrobimy krok w mieszkaniu to widać kolejne sieci). Dodam, że warto do smart tv dokupić jakiś mini routerek w stylu RT-N12+(ten na procku z MTK) który z Padavanem(wersja RT-N11P działa) może robić jako AP client(bez dalszego AP i zagłuszania) mimo, że asus wrt takiej opcji mu nie dal. U mnie dało to wzrost z 4,5 Mb/s downloadu na 30 Mb/s downloadu(testy z speedtest). Różnica kolosalna i nie mam już żadnego problemu z Netflixem, Youtube-em i całą resztą. Taka uzywka to koszt 30-40 zł.

Sam router może nie wystarczyć, warto wyposażyć się w awaryjną sieciówke do tv.

Tak jak house doradza warto dołożyć i kupić R7000(sam przymierzam się powoli do zakupu, jeszcze ten RT-AC58U mnie korci zwłaszcza czytając o diametralnej poprawie po ostatnich fw i tej cenie 369zł na morelach)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

@Adam1988 Dziękuję za cenne dla mnie informacje.

Tak analizując AC1200G+ i AC58U w zasadzie to ten 2. ma zasadniczą przewagę jeśli chodzi o USB. D/U wypadają podobnie. Ciekawe czy faktycznie ma realnie mocniejszy sygnał, bo w końcu różnica w cenie nie wynika chyba tylko ze zmiany standardu USB.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 godziny temu, graphkins napisał:

Tak analizując AC1200G+ i AC58U w zasadzie to ten 2. ma zasadniczą przewagę jeśli chodzi o USB

Broadcom BCM47189 singlecore 900 MHz vs Qualcomm Atheros IPQ4018 quadcore 717 MHz . Czterordzeniowy CPU w takim maluchu "robi robotę" ;) 

4 godziny temu, graphkins napisał:

Ciekawe czy faktycznie ma realnie mocniejszy sygnał, bo w końcu różnica w cenie nie wynika chyba tylko ze zmiany standardu USB. 

Nie ma, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że są praktycznie takie same w tej kwestii. W moich testach rt-ac1200g+ nawet lekko wyprzedził na dystansie 10 metrów rt-ac58u. Nie tylko standard USB się zmienił, ale cały SoC jako taki - 2 różne platformy. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

CPU robi robotę w sensie, że można podłączyć więcej urządzeń na raz?

Jak miałem słaby transfer netu na tv, to robiłem ze smartfona hot spot i było ok, ale było to rozwiązanie tymczasowe.

A tak na marginesie: można do tv podłączyć kartę wifi usb i z niej korzystać zamiast z tej wbudowanej w tv? Może porządna karta jest bolączką na rwący transfer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
34 minuty temu, graphkins napisał:

CPU robi robotę w sensie, że można podłączyć więcej urządzeń na raz?

sprawniejsza obsługa połączeń wraz ze zwiększonymi możliwościami obsługi wielu sesji. W skrócie - tak, obsługa większej ilości urządzeń klienckich.

34 minuty temu, graphkins napisał:

A tak na marginesie: można do tv podłączyć kartę wifi usb i z niej korzystać zamiast z tej wbudowanej w tv? Może porządna karta jest bolączką na rwący transfer?

niektóre modele tv obsługują dedykowane adaptery USB i można wtedy skorzystać z takiego rozwiązania. Czasem użytkownicy posiłkują się małymi routerami w trybie AP-client bądź rozwiązaniami media-bridge. Ja np wykorzystuję powerline'y. Na żadnym rozwiązaniu bezprzewodowym nie mogłem wykluczyć buforowania materiału video, teraz nawet fullhd z sensownym bitrate idzie płynnie.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Z tym rozwiązaniem bridge to może być dobry pomysł. Myślę, że to buforowanie może być zależne od słabej karty wifi w tv. Smartfon łapał internet całkiem ok.

Teoretycznie zrobiłbym to tak:

Modem -> kabel -> router 1 <<<tryb wi fi bridge>>> router 2 -> kabel -> tv

I mógłbym zakupić jakieś 2 tanie routerki N lub AC zamiast 1 drogiego. 

I teraz pytanie, czy chcąc udostępniać zasoby z USB ma go mieć router 1, czy router 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
5 godzin temu, graphkins napisał:

I teraz pytanie, czy chcąc udostępniać zasoby z USB ma go mieć router 1, czy router 2?

router najbliżej tv, jeśli będzie z niego korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

A jak do tych, o których piszę ma się N18U? Zaskakuje wysoka cena jak na standard N. 3 anteny wpływają na lepszy zasięg, stabilność itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

RT-N18U to sprzętowo pierwsza wersja RT-AC68U, ale nie posiada radia w paśmie 5 GHz.

Godzinę temu, graphkins napisał:

3 anteny wpływają na lepszy zasięg, stabilność itp?

tak, przy tym radiu i 3 antenach na pewno zasięg w 2,4 GHz będzie lepszy w porównaniu do wcześniej wymienionych modeli. Weź pod uwagę okoliczne sieci i szum w eterze, więc jeżeli nie wstrzelisz się w odpowiedni kanał, nie zyskasz nic na tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

OK, ale pytałem o coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

To teraz mam zagwozdkę: starszy i silniejszy N, czy słabszy, a nowszy AC :)

U mnie zmiana na najmniej obłożony kanał poprawiała transfer o ok. 30%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ja bym jednak poszedł w 5 GHz w mocniejszym modelu, nawet używanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
graphkins

Ok, także będę polował na bardziej przyszłościowe  AC.

Analizując ostatecznie R7000, AC68U i AC58U pewnie postawię na ten ostatni. Cena i to że będzie nowy zdecydowały. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP wprowadził dziś do oferty nowy miniaturowy i potężny jednopłytkowy serwer IoT (Internet of Things) dla deweloperów aplikacji i systemu bazujących na Internecie Rzeczy. QBoat Sunny może łączyć się z wieloma różnymi urządzeniami, platformami i aplikacji IoT i być wykorzystywany zarówno jako miniaturowy serwer do prywatnych aplikacji Internetu Rzeczy czy jako element systemu fog computing w dużych systemach IoT. Skorzystanie z wydajnego urządzenia QBoat Sunny może przynieść deweloperom znaczne oszczędności finansowe i pozwolić na zredukowanie obciążenia łącza, a ono samo łatwo integruje się z systemami o różnych zastosowaniach.

QBoat Sunny zapewnia ogromny potencjał w zakresie wydajności oraz możliwości przechowywania danych – urządzenie wyposażone jest w procesor Annapurna Labs AL-314, 2 GB pamięci RAM oraz dwa złącza M.2 SATA SSD (o długości 2260 oraz 2280). Urządzenie ma też trzy porty 1000BASE-T ports, dwa USB 3.1 Gen 1 Type A oraz port M.2 pozwalający na zainstalowanie modułu łączności bezprzewodowej (o długości 2230). QBoat Sunny wykorzystuje system QTS Lite – “odchudzoną” wersję wielokrotnie nagradzanego systemu operacyjnego QTS. QTS Lite oferuje nie tylko kluczowe funkcje pełnej wersji systemu (w tym również File Station, Storage Manager, Network & Virtual Switch oraz App Center), ale również Container Station oraz narzędzia dla deweloperów QIoT Suite Lite. QBoat Sunny zapewnia znakomitą wydajność sprzętu oraz oprogramowania, a także szerokie opcje rozbudowy, co pozwala na dopasowanie go do specyfiki zróżnicowanych wdrożeń, uproszczenie implementowania IoT oraz ułatwienie dostępu do aplikacji Internetu Rzeczy.

"Premiera QBoat Sunny pokazuje naszą determinację w promowaniu innowacyjnych rozwiązań w segmencie IoT i zapewnia twórcom aplikacji Internetu Rzeczy oraz integratorem łatwe w użyciu, elastyczne urządzenia pozwalające na obniżenie kosztów funkcjonowania systemu (TCO). QBoat Sunny to mini serwer/bramka IoT następnej generacji, wyróżniający się możliwością pełnienia dwóch różnych funkcji oraz ogromnymi możliwościami wykorzystania w systemach edge computing. System operacyjny QTS Lite oferuje użytkownikom bogaty zestaw funkcji oraz wsparcie dla Container Station i QIoT Suite Lite. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy mogą efektywnie wykorzystać QBoat Sunny w swoich projektach, korzystających z przydatnych dla nich aplikacji i w pełni wykorzystać potencjał Internetu Rzeczy” – skomentował Louis Chen, Product Manager QNAP.

QBoat Sunny oferuje użytkownikom kompletny zestaw funkcji i dostępny jest w przystępnej cenie. Urządzenie może być wykorzystywane jako bezpiecznym, niedrogi serwer w niewielkich wdrożeniach/prywatnych chmurach IoT, jako serwer w systemach fog lub edge computing server, a także jako filtr danych/relay w dużych systemach IoT lub publicznych chmurach. Dzięki niemu użytkownicy mogą redukować koszty korzystania z publicznych chmur (np. minimalizując opłaty za moc obliczeniową lub transfer) i dzięki temu efektywniej korzystać ze swoich zasobów.

Container Station jest opracowaną przez QNAP lekką technologią wirtualizacji dla kontenerów Docker oraz LXC. Twórcy aplikacji mogą łatwo je przenosić do QBoat Sunny bez konieczności przepisywania kodu. Co więcej, Docker Hub oferuje wszechstronne kontenery, które można pobrać do Container Station do natychmiastowego użytku i wdrożenia. QIoT Suite Lite jest zintegrowanym pakietem IoT stworzony przez QNAP, zbudowanym z użyciem popularnych open-source’owych aplikacji IoT, takich jak Node-RED oraz Freeboard. Doskonale sprawdza się nad każdym etapem tworzenia projektów IoT – z poziomu pojedynczego interfejsu. Początkujący twórcy aplikacji mogą użyć QIoT Suite Lite do tworzenia swoich pierwszych projektów IoT, a następnie rozwijać je wraz ze wzrostem projektu.

Specyfikacja: QBoat Sunny: czterordzeniowy procesor Annapurna Labs AL-314 quad, 2GB DDR3 RAM
      Dostępność Nowy mini serwer IoT QBoat Sunny jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można na stronie : https://www.qnap.com/pl-pl/product/qboat sunny
    • Makaan
      Przez Makaan
      Cześć,
      Dziś dotarł do mnie najnowszy router Xiaomi - model 3G.
      W skrócie: AC1200, gigabit, USB3, scalaki MediaTeka i wsparcie LEDE (następcy OpenWRT). A to wszystko za nieprawdopodobnie niskie +/- $35.
      Wygląd jest identyczny z poprzednim modelem 3 - router jest bardzo kompaktowy i minimalistyczny, a biała obudowa może się podobać. Wnętrze jest jednak dużo potężniejsze, i wyeliminowano przy okazji największą wadę - wreszcie  mamy gigabit na pokładzie.
      Na razie zdążyłem wgrać deweloperski soft Xiaomi, odblokować ssh i wrzucić najnowsze LEDE. W dalszej kolejności muszę ustawić PPPoE tak jak chce tego pomarańcza, czyli dodać kilka VLAN-ów.
      Na stocku i LEDE jestem w stanie bez problemu wysycić łącze Orange 300/30, czego Funbox 2 nie potrafi (laptop z BCM4352). Kolejne pomiary wkrótce, jeśli będzie zainteresowanie.
      Na razie wiem jedno - w tej cenie to absolutny killer, rozstawia konkurencję po kątach.
      Szkoda że (jeszcze) nie jest oficjalnie dostępny w Europie i domyślne oprogramowanie jest wyłącznie w wersji chińskiej - bez smartfona i Tłumacza Google ze zdjęć byłoby ciężko się domyślić o co chodzi.
      @house mogę udostępnić do pełnego testu
    • ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności