Skocz do zawartości
glorifyday

Creative E-MU 0404 USB - nic na wyjsciu, nic na wejsciu...

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Mam se laptoka z Vista* i Creative E-MU 0404 USB. Kiedys to podpinalem, cos sluchalem na sluchawkach, cos mierzylem, dzialalo.

Teraz podpinam i nic na wyjsciu, nic na wejsciu, mimo ze zero bledow, karta widoczna w systemie, jak testuje na mikserze, to wizualnie pokazuje, ze gra. Na mikserze wejscie i wyjscie na full. Ale nie gra i nie nagrywa. Karta jest sprawna, bo niedawno cwiczona w polaczeniu z TacTem, laptok nie wykazuje jakichs ewidentnych objawow chorobowych.

Macie jakies porady, poza "reinstall"? Raz, ze wole nie, a dwa, ze to wcale nie musi pomoc.

---

* - ta Vista to troche nieprzypadkowo. Ostatnie certyfikowane sterowniki, jakie wypuscil Creative do tej swietnej karty profesjonalnej, sa pod Viste. Kiedy ostatnio sprawdzalem, byly sterowniki pod W7, ale niecertyfikowane (moze to sie zmienilo, nie sprawdzalem od jakiegos czasu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.
    • kamil2234
      Przez kamil2234
      Cześć chcę się pochwalić prototypem ramki LCD współpracującej z moim routerem Asus RT-AC68U z firmware Merlina.
      Myślę, że jest to bardzo fajny gadżet na domowe biurko dla takich jak my:

Jako pakiet sterujący wyświetlaczem używam LCD4LINUX.  Jest to dość wygodne, gdyż jest wiele widgetów pokazujących użyteczne informacje o pracy routera. Dostępne informacje to np. aktualnie zużywany traffic połączenia internetowego,  informacje o sieci wifi , jakość zasięgu modemu LTE huawei, zew adres ip, informacje o nieodebranych email itd. Oprogramowanie LCD4LINUX jest już dostępne w pakietach optware i entware dla dużej ilości routerów. Jak widać nawet mój  router ze stosunkowo nową architekturą  ARM7  doczekał się tego pakietu. Podzespoły z jakiego zmontowałem cały zestaw można kupić na Allegro. Jeśli wyświetlacz ma działać pod usb to potrzebujecie konwertera, który trzeba przylutować do 16 pinowego złącza wyświetlacza LCD HD44780. Ja swoje czteroliniowe wyświetlacze alfanumeryczne kupowałem w hurtowni Telmal (39 zł) – dość drogo. Jeśli natomiast chcecie podłączyć swój wyświetlacz pod  Raspberry PI lub Arduino to wówczas potrzebujecie konwertera  LCD2USB I2C/IIC dla wyświetlaczy LCD HD44780 (koszt około 10 zł) Kolejnym elementem jest ramka plexi, którą sam zaprojektowałem i zamówiłem u jednego producenta w dużym nakładzie.  Niestety nikt nie chciał się zdecydować, aby wyprodukować kilka sztuk z uwagi na zbyt niską wartość zamówienia.  Gdyby ktoś z Was szukał to dawajcie znać na priv albo zajrzyjcie na allegro, bo cały nadmiar wystawiłem do sprzedaży. Ze względu na dużą ilość oprogramowania do tego wyświetlacza można naprawdę zrobić z niego użyteczne centrum informacji. 
      Oprócz typowego zastosowania przy routerach można go podłączyć do:
      dysków sieciowych Synoglogy lub Qnapa (informacje takie jak obciążenie dysku, ilość wolnego miejsca na dysku, informacje o nieodebranych połączeniach przychodzących z centrali telefonicznej Asterisk wbudowanej w dysk sieciowy itd.) Raspberry pi – pokazuje informacje o aktualnie oglądanych programach na Kodi, aktualnie słuchane stacje radiowe, informacje z czujników  temperatury ds1820b lub czujnika wilgotności i temperatury DHT22 oraz wszystko to, co dostępne jest w pakiecie LCD4LNIUX. W planach mam też zamiar przetestować czujniki ciśnienia, czujniki przepływu prądu w gniazdkach, czy wyświetlać informacje o problemach smart domu. kolejna fajna inspiracja to program aida64, który może pokazywać informacje o parametrach naszego komputera PC/Laptopa – narzędzie szczególnie przydatne do overclockingu . nie zapomniałem również o Dreamboxie, który jest kultowym dekoderem pozwalającym oglądać wiele programów z polskich platform cyfrowych. Niestety jak wszyscy wiemy w popularnym DM 800 HD wyświetlacz jest dość mały, a na dodatkowym wyświetlaczu można pokazać np. informacje EPG. Jeśli więc chcemy więcej informacji o aktualnie oglądanych programach można zaadoptować właśnie taki wyświetlacz alfanumeryczny. Tak jak już wspomniałem jednym z zastosowań tego wyświetlacza, których mam klika jest informowanie mnie o tym, co się dzieje w routerze. Na pewno większość z Was zastanawia się jak tym sterować.  Generalnie sprawa jest dość prosta gdyż po instalacji pakietu  LCD4LINUX wystarczy stworzyć plik konfiguracyjny, który będzie kopiowany przy stracie routera do lokalizacji /etc/lcd4linux.conf.
      Lcd4linux instalujemy za pomocą komendy:
      (dla menadżera pakietów optware)
      Ipkg install Lcd4linux  (dla menadżera pakietów entware)
      Opkg install Lcd4linux Przykład pliku konfiguracyjnego macie tu:

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. W przypadku wyświetlacza HD44780 konfiguracja jest banalna.
      Przykładowa zawartość pliku lcd4linux.conf dla wyświetlacza  HD44780 z konwerterem lcd2usb.
      Jeśli będziecie mieć problem z wykrywaniem urządzenia to trzeba sobie zainstalować usb
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. opkg install usbutils (ipkg/opkg używamy w zależności od  zainstalowanego na routerze menadżera pakietów ja dalej będę pisać na przykładzie  Entware)
      Wydajemy wówczas polecenie lsusb i szukamy  coś takiego jak Bus XXX.  U mnie to numer  003 - u Was może być to inny numer w zależności od waszego routera lub np stosownego huba usb, czy ilości podłączonych urządzeń. Trzeba wpisać ten numer w config w sekcji Display LCD2USB. Dodam też, że w przypadku podłączenia wyświetlacza pod HUB usb tracicie możliwość kontrolowania jasności ekranu.  Należy o tym pamiętać.  Jeśli Wasze urządzenie posiada port usb 3.0 to zapewne ma wydajność prądową około 0.9 A, przy napięciu 5V.  Jest to prawie dwa razy więcej niż moc jaką daje usb 2.0. Jeśli nie stosujecie zbyt dużo aktywnych urządzeń takich jak dyski 2,5", bez własnego zasilania to spokojnie wystarczy Wam zwykły pasywny rozdzielacz USB 3.0. Sam wyświetlacz zużywa max 100mA więc jeśli macie zestaw pendirve usb, modem LTE i taki wyświetlacz to nie zabijecie sobie routera. Jak mace usb 2.0 to radzę stosować aktywne rozdzielacze usb z zewnętrznym zasilaczem.
      admin@RT-AC68U-7E68:/tmp/home/root# lsusb Bus 003 Device 003: ID 0403:c630 Future Technology Devices International, Ltd lcd2usb interface Bus 002 Device 008: ID 8644:800e Bus 002 Device 009: ID 12d1:14dc Huawei Technologies Co., Ltd. Bus 002 Device 002: ID 05e3:0610 Genesys Logic, Inc. 4-port hub Bus 001 Device 002: ID 05e3:0617 Genesys Logic, Inc. Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub W przypadku openwrt trzeba pamiętać o tym, że podczas startu routera nasz katalog etc znajduje się w pamięci ram i za każdym razem należy kopiować do niego plik konfiguracyjny oraz ustawić prawa do pliku.
      Wchodzimy więc w katalog, aby przygotować skrypty które będę to robić po starcie systemu.
      cd /jffs/scripts Następnie tworzymy plik konfiguracyjny za pomocą edytora vi lub nano. Jeśli nie mamy nano to instalujemy go:
      opkg install nano Następnie tworzymy plik konfiguracyjny, który będziemy potem kopiować do katalogu /opt/etc:
      nano lcd4linux.conf Wklejamy do otwartego pliku lcd4linux.conf zawartość pliku konfiguracyjnego.
      Następnie za pomocą nano edytujemy plik post-mount
      nano post-mount Na jego  końcu dopisujemy takie linijki (opisuję to wyłącznie dla Entware w optware jest inaczej)
      Kod do dodania:
      sleep 2 cp /jffs/scripts/lcd4linux.conf /opt/etc/lcd4linux.conf chmod 600 /opt/etc/lcd4linux.conf sleep 40 /opt/etc/init.d/rc.unslung restart Jak widzicie kopiujemy do /opt/etc a nie do /etc/
      Jeśli chcecie sobie odpalić LCD4LINUX w trybie testowym to bardzo ważne jest skopiowanie configa również do /etc/lcd4linux.conf i oczywiście trzeba zmienić prawa do pliku na 600
      Z pomocą przychodzą nam dwa polecania:
      cp /jffs/scripts/lcd4linux.conf etc/lcd4linux.conf chmod 600 /etc/lcd4linux.conf Testowanie LCD4linux wykonujemy w następujący sposób:
      lcd4linux -Fvv lub
      lcd4linux -F -f /etc/lcd4linux.conf Na koniec podpowiem, że sterowanie jasnością wyświetlacza można osiągnąć poprzez zmianę wartości  w zakresie od 001 do 255
      Brightness Jeśli chcecie sobie przyciemniać ekran tak, aby nie świecił w nocy zbyt jasno można np. stosować zadania automatyczne CRON, które skopiują config do katalogu /opt/etc/, zmienią prawa do pliku, a na koniec zrestartują lcd4linux.
      To jak Ja to zrobiłem może nie do końca jest poprawnie, ale podzielę się z Wami skryptami. Wadą tego skryptu jest to, że w przypadku gdy zrestartujecie router po godzinie 22:30, to będzie Wam świecił jasnością do następnego dnia do 22:30. Pewnie go poprawię i kiedyś zaktualizuję.
      Edytujemy zawartość pliku services-start wpisując:
      nano services-start i następnie gdzieś na początku za tymi dwoma linijkami
      #!/bin/sh script="/opt/etc/init.d/rc.unslung" dopisujemy zadania automatyczne CRON, które będą zmieniać jasność o określonych godzinach. Dzięki temu codziennie o 22:30 wyświetlacz będzie stawać się ciemny, a o 7:30 znowu się rozjaśni.
      cru a darklcd "30 22 * * * /jffs/scripts/dark_copylcd4linux.sh" cru a lightlcd "30 7 * * * /jffs/scripts/light_copylcd4linux.sh" Tworzymy skrypty przeładowujące konfigurację, które są wywoływane z CRON.
      nano light_copylcd4linux.sh Przykładowa zawartość pliku light_copylcd4linux.sh, który musicie sobie utworzyć:
      #!/bin/sh cp /jffs/scripts/lightlcd4linux.conf /opt/etc/lcd4linux.conf chmod 600 /opt/etc/lcd4linux.conf /opt/etc/init.d/S91lcd4linux restart analogicznie robimy dla drugiego skryptu ładującego drugi config . Za pomocą edytora  nano  tworzymy plik dark_copylcd4linux.sh i wklejamy zawartość poniżej:
      #!/bin/sh cp /jffs/scripts/darklcd4linux.conf /opt/etc/lcd4linux.conf chmod 600 /opt/etc/lcd4linux.conf /opt/etc/init.d/S91lcd4linux restart Należy też stworzyć zawartość plików  darklcd4linux.conf oraz lightlcd4linux.conf w katalogach /jffs/scripts/ kopiując cały config lcd4linux.conf.  W zależności od preferencji ustawiacie tam oczekiwany poziom jasności wyświetlacza edytując wartość:
      Brightness 100 Aha zapomniałem jeszcze dopisać jak ma wyglądać poprawna zawartość pliku startującego demona S91lcd4linux
      Za pomocą edytora nano otwieramy aktualny plik i usuwamy wszystko
      nano /opt/etc/init.d/S91lcd4linux wklejamy poniższą zawartość:
      #!/bin/sh ENABLED=yes PROCS=lcd4linux ARGS="-f /opt/etc/lcd4linux.conf" PREARGS="" DESC=$PROCS PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/opt/usr/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin . /opt/etc/init.d/rc.func Na koniec restart routera. Jak coś pominąłem  lub Wam nie działa to  zgłaszajcie Dajcie też znać jak się Wam podoba ramka.

• vogre
      Przez vogre
      To mój pierwszy post na forum także wypada się przywitać, a zatem - witam Panów i być może Panie
      Ale do rzeczy. Zwracam się do Was z prośbą o radę. Przy okazji remontu mieszkania planuję stworzyć sobie taką małą sieć multimedialną Jednak wybór konkretnych rozwiązań nie jest już tak prosty jako, że na rynku istnieje co najmniej kilka konkurencyjnych rozwiązań i produktów, a żaden z nich nie jest wyraźnie gorszy lub lepszy od pozostałych.
      Co chcę zrobić? Z grubsza następującą rzecz:
      Zakupić dobry router obsługujący standard AC: tutaj mam wielki dylemat pomiędzy Netgearem R7000 a Asusem RT-AC68U; Dostarczyć do sieci magazyn danych. Miałby służyć przechowywaniu multimediów (głównie filmy), przechowywaniu kopii zapasowych z komputerów znajdujących się w sieci, dostarczać powierzchni dyskowej pod serwer HTTP. Tutaj waham się pomiędzy dyskiem NAS a DAS; Zakupić do laptopa kartę mini pci obsługującą standard AC. Co do tego jestem niemal zdecydowany na Dell™ Wireless 1550 WLAN/BT jako że posiadam laptopa Dell Inspiron 17r SE 7720, mam zaufanie do tej marki, mogę kupić tą kartę w Polsce (w przeciwieństwie do intelowskiej 7260AC która w dodatku jak pisał chyba @House może sprawiać wiele problemów). Podłączyć do sieci Raspberry Pi i postawić na nim domowy serwer LAMP do pracy deweloperskiej i testów. Wymagania jakie postawiłem przed tą siecią:
      Dobra, płynna obsługa DLNA; Obsługa protokołu SAMBA oraz FTP; Obsługa torrentów bez konieczności włączania komputera; Możliwość utworzenia serwera VPN (na chwilę obecną zapewne nie wykorzystam go od razu, ale chcę mieć tą możliwość); Bezpieczeństwo danych; Niezawodność; Rozsądna szybkość wystarczająca do streamowania multimediów wewnątrz podsieci po WIFI; Skalowalność przestrzeni dyskowej; I tu pojawiają się znaki zapytania których nie mogę rozstrzygnąć sam. Dlatego zwracam się do Was z następującymi pytaniami:
      Biorąc pod uwagę moje wymagania który z routerów będzie lepszy: Netgear R7000 czy Asus RT-AC68U? Niestety co test, również na tym forum, to inne wyniki i opinie… Jak magazynować dane? Inwestycja w NAS wydaje mi się bezsensowna jako, że powyższe routery oferują właściwie wszystko czego potrzebuje, a NAS tylko duplikowałby te funkcje (po co płacić 2 razy za to samo?). Dlatego skłaniam się do zakupu RaidSonic IB-RD3640SU3 ( Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. ) – połączenie USB 3.0, 4 kieszenie, gama RAID (w razie potrzeby) oraz ważny dla mnie tryb Single. Do środka poszłyby dyski WD Red. Tylko tu pojawia się kwestia wydajności USB 3.0, czy byłaby ona wystarczająca do moich zastosowań? Czytając testy na forum widzę, że często na płaszczyźnie WIFI-USB 3.0 pojawiają się problemy… Dodatkowo ponieważ na początku chcę zamontować jedynie 2 dyski które częściowo byłyby mirrorowane programowo pomiędzy sobą (nie chcę RAID ze względów i ekonomicznych i bezpieczeństwa – tak nie przesłyszeliście się – będą w trybie Single) to pojawia się kwestia czy routery będą poprawnie widziały te dyski jako oddzielne? Mogą się tu pojawić problemy? Czy dobrze wybrałem chcąc kupić minipci Della? Czy wiecie może jak z jej kompatybilnością z Dell Inspiron 7720? Jako, że i tak rozpisałem się ponad miarę to już kończę i liczę na Waszą wiedzę i rady
      ps. Nie bardzo wiedziałem w którym dziale umieścić temat. Jeżeli wybrałem źle to przepraszam i proszę o przeniesienie.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności