Skocz do zawartości
MasterD23

Przebudowa sieci domowej - wybór routera i switchy

Rekomendowane odpowiedzi

MasterD23

Witam. Obecnie posiadam internet z Gawexu 70/10 Mb/s, a w przyszłości może 250/25 Mb/s. Obecnie mam router linksys WRT54GL, który po kablu osiąga prędkość tylko 35 Mb/s z racji architektury sprzętowej ( Jest już za słaby). Na uwadze mam trzy modele routerów:

ASUS RT-AC87U

Netgear Nighthawk X4S R7800

Synology RT2600ac.

oraz switche Netgear 8p GS108GE (8x10/100/1000Mbit)

1h3yi3twd4ah.png

Na schemacie przykładowe nazwy sprzętu.

Chcę już zrobić sieć przyszłościowo, aby wystarczyła na długo. Chciałbym także aby był dobry zasięg Wifi w całym mieszkaniu. Mieszkanie 58m kwadratowych. W domu nie będę robił remontu i uda mi się pociągnąć do drugiego pokoju tylko jeden kabel, którego zdołam zamaskować. Więc opcja z dwoma switchami zostanie. Zależy mi na małych pingach w graniu po sieci. Płynnym oglądaniu Netflixa na razie w full HD, ale może później w 4K. Stabilnej pracy. Generalnie wszystko będę miał po kablu. Po wifi będę łączył się z komórek, tabletu i czasami laptopa ( który nie ma karty ac ) Może kiedyś wymienię laptopa, albo dokupię kartę do niego. Zależy mi aby router miał menadżera pobierania oraz w miarę dobry streaming po usb, a także dobre wsparcie producenta. Raczej jestem zwykłym użytkownikiem i nie zamierzam się bawić a alternatywne oprogramowanie. Po przeczytaniu kilku artykułów na tym forum skłaniałbym się ku Synology RT2600ac. Z tego co wyczytałem to ma fajne wsparcie, fajny system zarządzania i szybko producent reaguje na to co się dzieje ( przykład złamania WPA2 ). Prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu. Może jakieś inne switche.

I jaką skrętkę użyć? Dobrą 5e z miedzi, czy kategorii 6?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MasterD23

house dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź.  Zakupię router Synology RT2600ac oraz switche Netgear 8p GS108GE (8x10/100/1000Mbit). Nie wymieniam co roku sprzętu więc warto troszkę dołożyć  i mieć dobry sprzęt.

Jeszcze raz dziękuję.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności