Skocz do zawartości
Nencio

Netgear R7800 i urządzenia z androidem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Nencio

Witam

Od jakiś 3 tygodni mam problem na tym routerze z telefonami tabletami na androidzie, a dokładniej żadne urządzenie nie może nic pobrać ani zaktualizować z sklepu play. Internet, przeglądanie stron itd działa normalnie. Na mobilnym necie wszystko działa poprawnie czy u znajomych na ich sieciach wifi tu natomiast zonk. Czyli wada po stronie telefonów i tabletów odpada. Problem jest na obu pasmach czyli 2.4 i 5 GHz. Występuje na oficjalnym sofcie i Voxel's-Firmware. Żaden reset oprogramowania ani hard reset routera nie pomaga czyli to nie wina jakiś błędnych ustawień jego. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Edytowane przez Nencio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie włączałeś ochrony rodzicielskiej opartej na opendns ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

Nie nie włączyłem żadnej ochrony. Oprócz kilku przekierowań portów i przypisania stałych ip dla urządzeń nic nie zmieniałem i na takich ustawieniach działał od nowości bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio

Mam u nich od wielu lat internet najpierw bezprzewodowy a potem kablowy. PPPoE ale to już od jakiegoś czasu i inny router działa ok pomimo upierdliwości zabezpieczeń typu określony MAC .  Po ostatniej aktualizacji funkcja  Włącz HT160 robiła problemy z połączeniami z niektórymi urządzeniami ale po wyłączeniu przestała. Mam włączone Wyłącz skanowanie portów i ochronę DoS (wyłączone tez nic nie zmienia) oraz Wyłączenie funkcji IGMP Proxying (j/w też nic nie zmienia). Tym bardziej że problem jednocześnie jest na wszystkich urządzeniach z androidem. Nawet sfałszowałem telefonu oprogramowanie żeby sprawdzić czy coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a komunikacja ping/tracert z play.google.com działa poprawnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nencio
6 minut temu, house napisał:

a komunikacja ping/tracert z play.google.com działa poprawnie ?

ping -c5 play.google.com 
PING play.google.com (172.217.20.206): 56 data bytes
64 bytes from 172.217.20.206: seq=0 ttl=53 time=28.866 ms
64 bytes from 172.217.20.206: seq=1 ttl=53 time=43.330 ms
64 bytes from 172.217.20.206: seq=2 ttl=53 time=28.523 ms
64 bytes from 172.217.20.206: seq=3 ttl=53 time=28.679 ms
64 bytes from 172.217.20.206: seq=4 ttl=53 time=28.522 ms

Wszystko działa można przeglądać cały sklep play każdą apkę itd jedynie instalacja nie idzie tak jakby router próbę instalacji blokował.

Dodam jeszcze, że mam zewnętrzne ip i sprawdzałem czy jest gdzieś ulokowane na czarnych listach.

Edytowane przez Nencio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi