Skocz do zawartości
neon

Orange Funbox 3.0 jak wzmocnić sygnał

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Witam, 

chciałem zapytać ponieważ ostatnio mierzyłem się z usługą Orange Światłowód Love. Do tej usługi Orange daje taką skrzynkę, która też ma dawać sygnał wifi. Jak można zwiększyć obszar tego wifi ? Wszelkie rady mile widziane :) 

Z tego co mi się wydaje to tan Funbox 3.0 nie pozwala na połączenia bridge . Co o tym myślicie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
21 godzin temu, neon napisał:

Jak można zwiększyć obszar tego wifi ?

extender ?

21 godzin temu, neon napisał:

Z tego co mi się wydaje to tan Funbox 3.0 nie pozwala na połączenia bridge . Co o tym myślicie ? 

wireless bridge ? 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

udało się z pomocą Edimax BR-6208AC V2 w trybie extender :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• j4801
      Przez j4801
      czy w tym Xwrt-Vortex da się ustawić VLANy pod światłowód orange, bo nie chce mi się tego sprawdzać doświadczalnie i w razie problemów powrót do tomato
      z góry dzięki
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Dali mi z Orange Funboxa3. Ruter jak ruter, w sumie jakos dziala, nie ma sie nad czym rozpisywac ;-).
      W pewnej chwili jednak zaczelo sie dziac cos tak dziwnego, ze nawet trudno mi to latwo opisac ;-).
      Otoz mam w domu NASa Synology a na nim photo station dostepne po https z zewnatrz pod adresem DDNS uzyskanym od Synology.
      Ten adres mialem wpisany do DS Photo i do tej pory aplikacja spkojnie laczyla sie z NASem po https z uzyciem tego adresu niezaleznie, czy polaczenia dokonywalem w sieci domowej, czy gdzies z zewnatrz. Jednak w pewnej chwili DS Photo zaczelo walic bledem, ze uzywam niezaufanego certyfikatu. Zglosilem to do Synology, za ich rada najpierw costam pogrzebalem w certyfikacje self-signed, a ostatecznie zmienilem na zaufany let's encrypt, ale bez efektow.
      Przy okazji zauwazylem tez, ze nie dziala logowanie na jedno z domowych urzadzen przez SSH (aplikacja ConnectBot, laczenie na adres DDNS). Idzie jakis timeout.
      Co sie okazuje? Otoz niektore smartfony i tablety sie jednak laczyly poprawnie. Co wiecej, mam w innej strefie mieszkania inny AP i przez ten drugi AP wszystkie urzadzenia lacza sie bez problemu. Nagle olsniony tym odkryciem zauwazylem, ze urzadzenia polaczone z Funboxem poprzez kabel i 5G dzialaja w porzadku, a problem dotyczy urzadzen, ktore... lacza sie po 2.4G ;-).
      Jakies pomysly,? ;-)
      Restarty nie pomogly, ustawien fabrycznych jeszcze nie przywracalem. Ktos kojarzy, czy zapis i przywrocenie konfiguracji dziala na tym ustrojstwie poprawnie, lacznie z danymi polaczenia z Neostrada?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności