Jump to content
Sign in to follow this  
neon

TP-Link TL-WR1043ND jaki FW

Rate this topic

Recommended Posts

neon

tak jak w temacie jaki obecnie jest najlepszy FW do tego już dość starego i poczciwego tp 1043 nd ? Ma przede wszystkim pracować jako dodatkowy AP do rozsyłania sygnału. 

pozdrawiam 

house

Na AP najlepiej : http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/

• Like it 1

neon

który plik tu wybrać do zainstalowania. Obecnie jest wdrt wgrane. 

house

Najlepiej wrócić na chwilę na OFW, a potem z OFW wgrać plik z *-factory.bin w nazwie. Tylko pobierz plik dla odpowiedniej wersji routera (V1/2/3/4). Kolejne aktualizacje wgrywasz już plikami z *-sysupgrade.bin.

• Like it 1

miko

@house może mógłbyś rozwinąć z jakich względów polecasz Gargoyle? Jest stabilniejsze/bardziej user-friendly niż zwykłe LEDE? Nic nie kwestionuję, tylko po prostu jestem ciekawy czemu uważasz je za lepsze :-)

Edited by miko

neon

a co Miko używasz LEDE ? 

house

@miko na ten model routera uważam je za najstabilniejsze i najbardziej przyjazne użytkownikowi. Nie mam nic przeciwko LEDE, po prostu @neon nie jest zaznajomiony z konfiguracją routera z konsoli więc klikane menu jest dla niego lepszym rozwiązaniem (bez urazy @neon;)). Poza tym gargoyle jest łatwiejsze niż np lucy. 3 lata temu postawiłem w jednej lokalizacji ten FW i działa nieprzerwanie do dziś.

• Like it 2

miko

W sumie masz rację. Mi LuCi wydawało się przynajmniej ciekawsze. Racja, są miejsca, gdzie można coś popsuć, ale sama świadomość, że możesz w razie potrzeby i to przez LuCi zdziałać coś więcej, jest na plus. Ogólnie Gargoyle jest całkiem przyjemne, jako zamiennik stocka dla większości.

Edited by miko
  • Like it 1

house
1 minutę temu, miko napisał:

ale sama świadomość, że możesz w razie potrzeby i to przez LuCi zdziałać coś więcej, jest plus

wsadziłeś kij w mrowisko, zaraz @neon będzie pytał co i jak ;) 

• Haha 2

gabrychu

Jeśli chodzi o Gargoyle to najlepiej wgrywać aktualną wersję z 2017-10-21, wersja 1.9.2.5 - zawiera  ważne poprawki - synchronizacja z bieżącą wersją CC - poprawki w dnsmasq, dropbear, hostapd.

Jak pisze Cezary "1.9.2.5 to nadal zapyziałe CC które z jakieś niepojętego powodu nagle reanimowano i połatano na różne okoliczności", może warto wgrać LuCI LEDE 17.01-SNAPSHOT o ile jest dostępne na Twój ruter.

Mam wgrane LuCI LEDE 17.01-SNAPSHOT na WNDR3700v2, choć początkowo można się "pogubić" w ustawieniach to może jednak warto spróbować. Działa stabilnie i nie ma z nim problemów.

• Like it 2

house
12 minut temu, gabrychu napisał:

Jeśli chodzi o Gargoyle to najlepiej wgrywać aktualną wersję z 2017-10-21, wersja 1.9.2.5 - zawiera  ważne poprawki - synchronizacja z bieżącą wersją CC - poprawki w dnsmasq, dropbear, hostapd.

dokładnie tą wersję podlinkowałem :1310_thumbsup_tone1:

• Like it 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• KarolA
      By KarolA
      Witam.
      Czy możecie mi podpowiedzieć jaki jaki router ustawić w trybie brigde, a jaki jako router mam r7500 i ac87u. z resztą nawet nie wiem czy potrzebuję oba.
      jeden jest na parterze drugi na pietrze. Wcześniej używałem tylko ac87u i jakoś szło, zmieniłem lapka teraz mam Msi i kartę wifi Intel3165 jakoś mnie ta karta nie powala.
      Macie jakiś pomysł jak najlepiej wykorzystać potencjał tych urządzeń. A i nie wiem dlaczego nie widzę mojego dysku podpiętego do ac87u. na nowym lapku. sprawdzę czy na starym widzę.

aa i ja używam kompa na piętrze.
      i zastanawiam się nad zmianą karty wifi.

Na drugim lapku starym acerze ze zmienioną kartą wifi na ac broadcom ( nie pamiętam jaka ) lepiej zestawia się łącze na 5GHz do routera ac87u na parterze 866Mb/s niż do r7500 na pietrze ( tu używam lapka ). łącze zestawia się na 400Mb/s.
      Testowałem transfery do HDD podpiętego do ac87u i tu to samo szybciej bezpośrednio do ac87u niż przez stojący bliżej r7500.
      Nie kumam dlaczego tak jest.
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      802.11ax to najnowszy standard WiFi, znany także pod nazwą WiFi 6, który jest następcą standardu 802.11ac (WiFi 5). WiFi 6 działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, jest znacznie szybsze od poprzednika, a co najważniejsze – zostało zaprojektowane tak, aby sprostało wyzwaniom związanym z coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią bezprzewodową. Aby w pełni i efektywnie wykorzystać możliwości jakie oferuje technologia WiFi 6, TP-Link wprowadza na rynek router, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Archer AX6000 dedykowany jest miłośnikom zaawansowanych gier sieciowych oraz osobom potrzebującym szybkiego, stabilnego i wydajnego łącza do przesyłania i pobierania dużej ilości danych.

Sorry, only registered users can download attachments :(Sorry, only registered users can download attachments :( Korzystając z najnowszego standardu WiFi 802.11ax, Archer AX6000 oferuje użytkownikom do 5952Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 1148Mb/s w paśmie 2,4GHz i do 4804Mb/s w paśmie 5GHz. Dzięki OFDMA i MU-MIMO Archer AX6000 zapewnia podłączonym urządzeniom czterokrotnie większą przepustowość i lepsze wykorzystanie pasma radiowego, niż dotychczas dostępne routery w standardzie 802.11ac. Co więcej, wykorzystanie technologii BSS Color pozwala na zmniejszenie zakłóceń generowanych przez inne urządzenia WiFi w sąsiedztwie, poprawiając płynność i stabilność połączeń.

Sorry, only registered users can download attachments :(Sorry, only registered users can download attachments :( Wyjątkowo mocny czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.8 GHz, wspierany przez dwa procesory pomocnicze oraz 1GB  pamięci RAM, z niezwykłą łatwością radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Dzięki tak mocnej specyfikacji, router może wykonywać wiele wymagających działań jednocześnie. Stałą siłę sygnału w każdym zakątku mieszkania czy domu zapewnia osiem anten wspieranych technologią RangeBoost, a Beamforming umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając tym samym najwyższą wydajność.
      Dzięki MU-MIMO 8x8, Archer AX6000 przesyła pakiety danych do ośmiu urządzeń w tym samym czasie, podnosząc wydajność komunikacji, która dodatkowo wspierana jest technologią OFDMA czterokrotnie zwiększającą przepustowość łącza, w porównaniu do możliwości standardu 802.11ac. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiadają także Airtime Fairness oraz QoS (Quality of Service). Działanie technologii Airtime Fairness polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki tej funkcji starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Natomiast QoS priorytetyzuje zadania i przydziela pasma określonym urządzeniom i usługom, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.

AX6000 został wyposażony w 2.5 Gb/s port WAN, odpowiadający za połączenie z Internetem oraz osiem gigabitowych portów LAN, które pozwalają na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Router posiada także dwa porty USB 3.0 - typu A i C.

System HomeCareTM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro pozwala skutecznie chronić domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością będą zadowoleni z funkcji kontroli rodzicielskiej, dzięki której zastosują blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci. Wykorzystując harmonogramy można określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Konfiguracja oraz obsługa AX6000 są bardzo proste i intuicyjne. Odbywają się poprzez aplikację Theter, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS. Routerem można zarządzać za pomocą Amazon Alexa lub IFTTT.

Router Archer AX6000 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1449 PLN i objęty zostały 3-letnią gwarancją.
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      802.11ax to najnowszy standard WiFi, znany także pod nazwą WiFi 6, który jest następcą standardu 802.11ac (WiFi 5). WiFi 6 działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, jest znacznie szybsze od poprzednika, a co najważniejsze – zostało zaprojektowane tak, aby sprostało wyzwaniom związanym z coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią bezprzewodową. Aby w pełni i efektywnie wykorzystać możliwości jakie oferuje technologia WiFi 6, TP-Link wprowadza na rynek router, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Archer AX6000 dedykowany jest miłośnikom zaawansowanych gier sieciowych oraz osobom potrzebującym szybkiego, stabilnego i wydajnego łącza do przesyłania i pobierania dużej ilości danych.

Korzystając z najnowszego standardu WiFi 802.11ax, Archer AX6000 oferuje użytkownikom do 5952Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 1148Mb/s w paśmie 2,4GHz i do 4804Mb/s w paśmie 5GHz. Dzięki OFDMA i MU-MIMO Archer AX6000 zapewnia podłączonym urządzeniom czterokrotnie większą przepustowość i lepsze wykorzystanie pasma radiowego, niż dotychczas dostępne routery w standardzie 802.11ac. Co więcej, wykorzystanie technologii BSS Color pozwala na zmniejszenie zakłóceń generowanych przez inne urządzenia WiFi w sąsiedztwie, poprawiając płynność i stabilność połączeń.

Wyjątkowo mocny czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.8 GHz, wspierany przez dwa procesory pomocnicze oraz 1GB  pamięci RAM, z niezwykłą łatwością radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Dzięki tak mocnej specyfikacji, router może wykonywać wiele wymagających działań jednocześnie. Stałą siłę sygnału w każdym zakątku mieszkania czy domu zapewnia osiem anten wspieranych technologią RangeBoost, a Beamforming umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając tym samym najwyższą wydajność.
      Dzięki MU-MIMO 8x8, Archer AX6000 przesyła pakiety danych do ośmiu urządzeń w tym samym czasie, podnosząc wydajność komunikacji, która dodatkowo wspierana jest technologią OFDMA czterokrotnie zwiększającą przepustowość łącza, w porównaniu do możliwości standardu 802.11ac. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiadają także Airtime Fairness oraz QoS (Quality of Service). Działanie technologii Airtime Fairness polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki tej funkcji starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Natomiast QoS priorytetyzuje zadania i przydziela pasma określonym urządzeniom i usługom, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.

AX6000 został wyposażony w 2.5 Gb/s port WAN, odpowiadający za połączenie z Internetem oraz osiem gigabitowych portów LAN, które pozwalają na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Router posiada także dwa porty USB 3.0 - typu A i C.

System HomeCareTM z wbudowanym antywirusem od TrendMicro pozwala skutecznie chronić domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością będą zadowoleni z funkcji kontroli rodzicielskiej, dzięki której zastosują blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci. Wykorzystując harmonogramy można określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Konfiguracja oraz obsługa AX6000 są bardzo proste i intuicyjne. Odbywają się poprzez aplikację Theter, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS. Routerem można zarządzać za pomocą Amazon Alexa lub IFTTT.

Router Archer AX6000 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1449 PLN i objęty zostały 3-letnią gwarancją.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.