Skocz do zawartości
j4801

Xwrt-Vortex i Orange FTTH

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

j4801

czy w tym Xwrt-Vortex da się ustawić VLANy pod światłowód orange, bo nie chce mi się tego sprawdzać doświadczalnie i w razie problemów powrót do tomato

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@j4801 tak, da się :

LAN, IPTV, set the ISP profile to manual. Then you can set the internet VID to **

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Niestety.

Walczę że światłowodem Orange

i za nic nie mogę się połączyć

Ktoś używa xwrt z VLAN ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

WAN w jakim trybie - PPPoE ? jak ustawiłeś IPTV ?

2017-10-20_200345.thumb.png.bdae03abd37b053ffa9831e730096e46.png

-> VLAN035 -> Internet (poprzez PPPoE)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• neon
      Przez neon
      Witam, 
      chciałem zapytać ponieważ ostatnio mierzyłem się z usługą Orange Światłowód Love. Do tej usługi Orange daje taką skrzynkę, która też ma dawać sygnał wifi. Jak można zwiększyć obszar tego wifi ? Wszelkie rady mile widziane  
      Z tego co mi się wydaje to tan Funbox 3.0 nie pozwala na połączenia bridge . Co o tym myślicie ? 
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Dali mi z Orange Funboxa3. Ruter jak ruter, w sumie jakos dziala, nie ma sie nad czym rozpisywac ;-).
      W pewnej chwili jednak zaczelo sie dziac cos tak dziwnego, ze nawet trudno mi to latwo opisac ;-).
      Otoz mam w domu NASa Synology a na nim photo station dostepne po https z zewnatrz pod adresem DDNS uzyskanym od Synology.
      Ten adres mialem wpisany do DS Photo i do tej pory aplikacja spkojnie laczyla sie z NASem po https z uzyciem tego adresu niezaleznie, czy polaczenia dokonywalem w sieci domowej, czy gdzies z zewnatrz. Jednak w pewnej chwili DS Photo zaczelo walic bledem, ze uzywam niezaufanego certyfikatu. Zglosilem to do Synology, za ich rada najpierw costam pogrzebalem w certyfikacje self-signed, a ostatecznie zmienilem na zaufany let's encrypt, ale bez efektow.
      Przy okazji zauwazylem tez, ze nie dziala logowanie na jedno z domowych urzadzen przez SSH (aplikacja ConnectBot, laczenie na adres DDNS). Idzie jakis timeout.
      Co sie okazuje? Otoz niektore smartfony i tablety sie jednak laczyly poprawnie. Co wiecej, mam w innej strefie mieszkania inny AP i przez ten drugi AP wszystkie urzadzenia lacza sie bez problemu. Nagle olsniony tym odkryciem zauwazylem, ze urzadzenia polaczone z Funboxem poprzez kabel i 5G dzialaja w porzadku, a problem dotyczy urzadzen, ktore... lacza sie po 2.4G ;-).
      Jakies pomysly,? ;-)
      Restarty nie pomogly, ustawien fabrycznych jeszcze nie przywracalem. Ktos kojarzy, czy zapis i przywrocenie konfiguracji dziala na tym ustrojstwie poprawnie, lacznie z danymi polaczenia z Neostrada?
    • likom
      Przez likom
      Witam 
      RT2600ac -  jak skonfigurować  pod FTTH Orange ? 
      podłączenie mam po WAN port, łącze się po PPPoE  
      klonować MAC Funboxa ? - przypuszczam że tak 
      chyba że ktoś ma już ustawione i może podpowiedzieć co jak po kolei zrobić bo coś na pewno mi nie idzie - niezmiernie będę wdzięczny za pomoc  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności