Skocz do zawartości
OpenITbot

TP-Link TL-MR3620 router AC1350 z obsługą modemów LTE

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Zasięg sieci LTE w Polsce z każdym rokiem jest większy, a prędkości wysyłania i pobierania danych coraz wyższe. Sprawia to, że częściej decydujemy się na korzystanie z Internetu od operatora komórkowego także w domu. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę, jeżeli często zmieniamy miejsce zamieszkania: usługę dostępu do Internetu możemy po prostu zabrać ze sobą. Jednak oczekiwania względem domowej sieci są zupełnie inne niż wobec Internetu mobilnego: przede wszystkim domowe WiFi powinno zapewniać dostęp do Internetu na całej powierzchni mieszkania czy domu. Takim zadaniom doskonale sprosta nowy router TP-Link.

TL-MR3620_1.thumb.jpg.b4b8d95ba9d62a80112f1c2470d682a2.jpgTL-MR3620_2.thumb.jpg.4c31767c9cbce614d89075722121f02c.jpg

Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy wydajne anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą wysoką stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość naszego WiFi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane 2x szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej. 

TL-MR3620_3.thumb.jpg.dfd1ffc99ad429323cc9d6034c43e029.jpgTL-MR3620_4.thumb.jpg.f38f788c33605e4cd1036a48aac651f4.jpg

Router TP-Link TL-MR3620 ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że router jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie musimy go zmieniać, jeśli postanowimy zmienić dostawcę Internetu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.
TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5GHz o prędkości do 867Mb/s oraz w paśmie 2,4GHz o prędkości do 450Mb/s. Pozwala to na zoptymalizowanie działania naszej sieci poprzez wykorzystanie łącza do odpowiedniej aktywności. Pasmo 5GHz sprawdzi się do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych. 
Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie – za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów URL a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci WiFi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.

Więcej informacji na temat routera TL-MR3620 dostępne jest na stronie :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 199 zł brutto. Produkt objęty zostały 36-miesięczną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Możliwość używania zewnętrznych modemów USB powinna być standardem, a nie reklamowana jako główną zaleta. Poza tym cena całkiem przyzwoita.

Edytowane przez miko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@miko jakoś trzeba było go wyróżnić z tłumu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Jaki ma procesor? Ile flash? Ile RAM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@oldboy  nie wiadomo, TP-Link nie udostępnił jeszcze takich danych, a wikidevi milczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

A mając taki router jakimiś komendami da się takie dane odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Sposobów na rozbudowę sieci w domu czy firmie jest wiele. Jednym z nich jest zastosowanie transmiterów sieciowych, które wykorzystując sieć elektryczną, pozwalają doprowadzić Internet do pomieszczeń oddalonych od routera. Nowe energooszczędne transmitery od TP-Link zapewniają prędkość transmisji danych do 1300Mb/s i cechują się prostą instalacją Plug and Play.

Dzięki zastosowaniu transmiterów sieciowych możemy zwiększyć zasięg sieci bez konieczności użycia dodatkowego okablowania. Wystarczy włożyć transmiter do gniazdka elektrycznego i podłączyć go do routera za pomocą kabla Ethernet. To samo należy zrobić z drugim transmiterem, przy czym podłączamy go do urządzenia, do którego chcemy doprowadzić Internet. Transmitery połączą się ze sobą automatycznie. Urządzenia TL-PA8010 posiadają gigabitowy port Ethernet, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości sieci przewodowej. W łatwy sposób możemy udostępnić łącze domowym urządzeniom przewodowym - od komputerów i konsol do gier poprzez dekodery telewizyjne aż do serwerów NAS. Takie połączenie sprawdzi się m.in. przy strumieniowaniu plików wideo w wysokiej rozdzielczości, przesyłaniu dużych plików czy grach online.

Transmitery sieciowe nowej generacji charakteryzuje mniejsze zapotrzebowanie na energię niż wcześniejsze modele. W czasie, gdy dane nie są transmitowane, urządzenie automatycznie przełącza się z trybu pracy w tryb oszczędzania energii, redukujący jej zużycie nawet o 85%.
      Specyfikacja techniczna TL-PA8010 KIT dostępna jest na stronie :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. Transmitery sieciowe TP-Link TL-PA8010 KIT są dostępne w sprzedaży i objęte zostały 36-miesięczną gwarancją.

• mathea
      Przez mathea
      Cześć, właśnie stoję przed wyborem rozwiązania do mojej sieci (aktualnie posiadam ASUS RT-AC68U) aby rozszerzyć go o LTE (w swojej okolicy (<1km) mam co najmniej 5 nadajników LTE 1800/2100/2500 od Play -> Gdańsk).
      Zastanawiam się nad dwoma opcjami, a właświcie trzema:
      1. Sprzedać mój router i kupic ASUS 4g-AC68U
      2. Dokupić Netgear LB2120 i podłączyć go przez LAN jako do RT-AC8U
      3. Dokupić HUAWEI B715 (LTE kat 9) i spiąć po lanie z RT-AC68U
      4. Dokupić jakiś czopek USB LTE i wpiąć go do RT-AC68U, do tej pory miałem podpięte stare HUAWEI E156G (3G) i jestem pełen obaw co do takiego rozwiązania. Próbowałem też kiedyś dorwać  e3372s-153 ale niestety dostępne są tylko HiLink'i z którymi są/były problemy przy RT-AC68U.

Pytam bo wiele z wcześniej omawianych tematów było w przypadku budowania sieci poza miastem, tutaj sytuacja jest nieco inna - właściwie centrum Gdańska, gdzie zagęszczenie BTS jest duże.
      Drugi dość ważny "warunek" to fakt iż sieć będzie działać w bloku więć powierzchnia do pokrycia WiFi nie jest duża jednak mocno zakłócona sieciami sąsiadów (głównie UPC xxxxxxxx).
      P.S. dostawca LTE to koniecznie sieć PLAY (po prostu mam tam bardzo duży pakiet danych) 

Podpowiecie co byście wybrali? Dzięki z góry

// P.S. Dzięki @house za przeniesienie wpisu!
    • Makaan
      Przez Makaan
      Cześć,
      Dziś dotarł do mnie najnowszy router Xiaomi - model 3G.
      W skrócie: AC1200, gigabit, USB3, scalaki MediaTeka i wsparcie LEDE (następcy OpenWRT). A to wszystko za nieprawdopodobnie niskie +/- $35.
      Wygląd jest identyczny z poprzednim modelem 3 - router jest bardzo kompaktowy i minimalistyczny, a biała obudowa może się podobać. Wnętrze jest jednak dużo potężniejsze, i wyeliminowano przy okazji największą wadę - wreszcie  mamy gigabit na pokładzie.
      Na razie zdążyłem wgrać deweloperski soft Xiaomi, odblokować ssh i wrzucić najnowsze LEDE. W dalszej kolejności muszę ustawić PPPoE tak jak chce tego pomarańcza, czyli dodać kilka VLAN-ów.
      Na stocku i LEDE jestem w stanie bez problemu wysycić łącze Orange 300/30, czego Funbox 2 nie potrafi (laptop z BCM4352). Kolejne pomiary wkrótce, jeśli będzie zainteresowanie.
      Na razie wiem jedno - w tej cenie to absolutny killer, rozstawia konkurencję po kątach.
      Szkoda że (jeszcze) nie jest oficjalnie dostępny w Europie i domyślne oprogramowanie jest wyłącznie w wersji chińskiej - bez smartfona i Tłumacza Google ze zdjęć byłoby ciężko się domyślić o co chodzi.
      @house mogę udostępnić do pełnego testu

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności