Skocz do zawartości
neon

Aplikacja ochrona rodzicielska Android

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Witam, 

obecnie jestem na etapie poszukiwania aplikacji na androida do ochrony rodzicielskiej. Chodzi szczególnie o limit czasowy, żeby dziecko zbyt długo nie korzystało z smartfonu.  Może macie takie rozwiązanie przetestowane i stosujecie. Miło by było przeczytać jakieś propozycje i rozwiązania. 

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

House rozumiem, że Synology u Ciebie cały problem załatwia w sieci domowej. Niestety nie chcę jeszcze przechodzić na Synology, bo jest za wcześnie i nie wiem co mnie czeka w nowym lokum. Musi być jakiś sposób, żeby dzieci zbyt długo nie grały na sprzęcie ? 

Co myślicie o Eset, Qusodio czy nawet CircleBox w Netgear?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, załatwia problem i nawet skutecznie obcina fb i messenger ;) Innych rozwiązań nie używam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ja obecnie szukam alternatywy na R7000 obecnie dodano ten CircleBox, ale jakoś nie uśmiecha się fakt płacenia subskrypcji.  Testowałem te rozwiązanie i nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania.  Te darmowe jest zbyt okrojone i dopiero premium byłoby rozwiązaniem. Najlepsze jest to, że do działania potrzebny jest jeszcze smartfon na android lub ios gdzie używa się za pomocą appki Dysney :) 

Synology kusi bardzo, jedynie co by pomogło to awaria R7000 - bo gwarancja już tego egzemplarza nie obejmie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
17 godzin temu, house napisał:

Tak, załatwia problem i nawet skutecznie obcina fb i messenger ;) Innych rozwiązań nie używam. 

Rozumiem, że internetu komórkowego w telefonie nie ma... bo inaczej co Ci po tym, że wyłączysz WiFi czy zablokujesz fb na WiFi jak nadal będzie można korzystać używając danych komórkowych? ;-)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Idanit wyłączyłem transmisję i wymusiłem najwolniejszy tryb sieci w ustawieniach telefonu - do momentu jak młoda się nie ogarnie jak to obejść mam spokój ;) Nie wie jeszcze, że się da. Ma telefon Xiaomi więc tam mogę wymusić blokadę aplikacji na hasło/pin/przycisk palca - snapchat był pierwszy :) 

• Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Zacna podpowiedz tylko u mnie chyba już takie rzeczy sam ustawia :) i szybko wyłapie. 

Qusodio - tą appkę zacząłem testować, co prawda od razu uaktywniają wersję premium na 4 dni i dopiero po tym okresie będę mógł więcej napisać. Na razie młody zszokowany jak telefon ojciec zablokował :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Tak na szczęście ciekawe tylko co zostanie w wersji darmowej

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Nie wierz w to, skoro napisałeś, że sam wyłapuje i sam sobie ustawia, to da sobie z nią radę. Można wymusić zatrzymanie w ustawieniach androida lub odinstalować jakimś uninstallerem, poza tym w androidzie da się łatwo zmienić administratora programu tuż po uruchomieniu telefonu, zanim się wszystko poładuje.  Testowałem tego typu apki i nic to nie daje, zarówno android jaki i iOS są pod tym względem bardzo ułomne.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

To mnie zmartwiles. :( To jak rozwiązujesz sprawę u Siebie ? Skoro appki nic nie warte ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
21 minut temu, neon napisał:

To mnie zmartwiles. :( To jak rozwiązujesz sprawę u Siebie ? Skoro appki nic nie warte ?

Tłumaczę, proszę, czasami krzyczę w ostateczności zabieram telefon. ;)

A tak poważnie z wiekiem, mój starszy syn ma 12 lat, dzieci staję się coraz rozsądniejsze, od czasu do czasu jedynie trzeba mocniej zainterweniować, także... "have a little faith".  Mają ograniczony miesięczny zasób internetu w telefonie (mam w play-u abonament rodzinny, w którym mogę wybrać ile maksymalnie miesięcznie dostanie każdy numer) i muszą sami zadbać aby starczyło im od pierwszego do pierwszego, jak wykorzystali w dwa tygodnie to dwa pozostałe są na odwyku (już nie zdarzają się takie sytuacje :DD)

Mam ruter Asusa gdzie bez problemu ustalam harmonogram dostępu do WiFi dla poszczególnych urządzeń a filtry sieci i aplikacji umożliwiają blokowanie dostępu do niechcianych stron i aplikacji.  Poza tym na sofcie od Merlina jest też dużo bardziej rozbudowana kontrola rodzicielska opierająca się o DNS-y... także jestem całkiem spokojny. :x

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon
Tłumaczę, proszę, czasami krzyczę w ostateczności zabieram telefon. 
A tak poważnie z wiekiem, mój starszy syn ma 12 lat, dzieci staję się coraz rozsądniejsze, od czasu do czasu jedynie trzeba mocniej zainterweniować, także... "have a little faith".  Mają ograniczony miesięczny zasób internetu w telefonie (mam w play-u abonament rodzinny, w którym mogę wybrać ile maksymalnie miesięcznie dostanie każdy numer) i muszą sami zadbać aby starczyło im od pierwszego do pierwszego, jak wykorzystali w dwa tygodnie to dwa pozostałe są na odwyku (już nie zdarzają się takie sytuacje :DD)
Mam ruter Asusa gdzie bez problemu ustalam harmonogram dostępu do WiFi dla poszczególnych urządzeń a filtry sieci i aplikacji umożliwiają blokowanie dostępu do niechcianych stron i aplikacji.  Poza tym na sofcie od Merlina jest też dużo bardziej rozbudowana kontrola rodzicielska opierająca się o DNS-y... także jestem całkiem spokojny. 
A w tym harmonogramie ustawiasz czas i ile daje np ? Że kurde w r7000 tego nie ma . Można jedynie wlaczyc i wyłączyć wifi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ja musiałem wprowadzić content filtering sterowany kategoriami. Mam 2 dziewczyny (11 i 6 lat) i młodsza to dopiero jest hacker. Cwaniara jest niepiśmienna do końca więc bierze sobie mój telefon po cichu, uruchamia sobie  „OK, Google”, dyktuje frazę i z wyświetlonym wynikiem maszeruje chyłkiem do latopa i przeklepuje wynik wyszukiwania w youtube. Niestety zdarzyło się, że musiałem jej tłumaczyć, że Pennywise to tylko aktor :(, więc YT trafił na blacklistę. Starsze dziecię obserwuję w sieci jak reksio boczek, więc trzymam rękę na pulsie :)  

4 minuty temu, neon napisał:

Że kurde w r7000 tego nie ma

zainstaluj xwrt-vortex i też będziesz miał.

• Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Teraz, house napisał:

niepiśmienna do końca więc bierze sobie mój telefon po cichu, uruchamia sobie  „OK, Google”, dyktuje frazę i z wyświetlonym wynikiem maszeruje chyłkiem do latopa i przeklepuje wynik wyszukiwania w youtube.

Same here, dokładnie tak samo, 7lat. HAHAHAHA

• Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

te wszystkie aplikacje to powinni właśnie testować chyba na polskich dzieciach, bo chyba u nas dzieci jakoś bez problemu radzą sobie z obejściem. :) 

szczerze nie bardzo mi się chce zejść z oryginalnego FWr7000. no ale zobaczę jeszcze. YouTube już u mnie od 2ch lat jest na zablokowanej liście. tak samo wszystkie streams fimów etc. Święta racja - dzieci w sieci trzeba obserwować. 

a wgranie xwrt-vortex na r7000 ma w ogóle sens ? jak wypada ten xwrt-vortex do netger geanie ? 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Czy moglibyście się wypowiedzieć czy xwrt-vortrex posiada kartę kontrola rodzicielska. Chodzi o biuld 380.60_4 . 

wgrałem wersję 380.67 i się pojawiła. skąd taki błąd, że w wersji 380.68_4 brak  ? 

Jaki DNS filtering najlepiej działa w tym sofcie z nastawieniem na kontrolę rodzicielską ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 godziny temu, neon napisał:

Czy moglibyście się wypowiedzieć czy xwrt-vortrex posiada kartę kontrola rodzicielska. Chodzi o biuld 380.60_4 . 

@Idanit udzielił Ci już odpowiedzi na to pytanie :

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

tylko w tym biuldzie 380.68 - wortex brak kontroli rodzicielskiej :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czyli pewnie brak całego DPI TrendMicro z Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ale najlepsze, że na wersji 380.67 jest. wgrałem działa i parental control się pojawił. Dlatego zdziwiony jestem dlaczego w tej nowszej brak ? Zacząłem już podejrzewać, że źle wgrałem FW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
4 godziny temu, neon napisał:

Jaki DNS filtering najlepiej działa w tym sofcie z nastawieniem na kontrolę rodzicielską ? 

DNS nie jest powiązany z softem. Wybierasz taki adres jaki Cię najbardziej satysfakcjonuje.  Takich usług są dziesiątki OpenDNS, YandexDNS, Norton DNS,... Yandex jest bardzo dobry ale nie mam zaufania do rosyjskich serwerów ;-) Ja polecam nortona 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
. Wpisujesz  w routerze podany na stronie adres i tyle, cała filozofia.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok super sprawdzę jak Norton się będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
4 minuty temu, neon napisał:

ok super sprawdzę jak Norton się będzie działać :)

Musisz jednakże mieć świadomość, że powyższe rozwiązanie będzie dotyczyć wszystkich urządzeń podpiętych do rutera. Twój komp, telefon też z niczym zabronionym się nie połączy. :DD

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

rozumiem, tu w vortexie można ten DNS wybrać na poszczególne urządzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chyba można jeśli nie ma różnic względem Asuswrt-Merlin - poszukaj opcji "Enable DNS-based Filtering".

dnsfilter.thumb.png.c365ea1136829ba8837116467e78f5c3.png

Ustaw regułę aby domyślnie wszystkie hosty używały DNS'ów z restrykcjami a wyszczególnij jedynie te które mają korzystać z serwerów ISP lub np Google. Tym samym dzieciaki i wszystkich w LAN wrzucasz pod szykany a siebie z nich eliminujesz :) 

jeszcze mały tip odnośnie Synology SRM i Parental Control - ręczna zmiana dns'ów na urządzeniu dziecka (jakby młody chciał Cię przechytrzyć) nie wyłącza reguł filtrowania ;) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi