Skocz do zawartości
OpenITbot

Synology Mesh Router AC2200 Tri-band

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

gabrychu

Jak to będzie z tym WPA3 w przypadku różnych systemów operacyjnych. Czy aktualizacja Windows 10 wystarczy?

Karta sieciowa też musi to obsługiwać, żeby to zadziałało?

A co z telefonami?

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@gabrychu tu jest dobre wyjaśnienie :

Cytat

According to the Wi-Fi Alliance, devices supporting WPA3 will be released later in 2018. Qualcomm is already making chips for phones and tablets that supports WPA3, but it’ll take a while for them to be integrated into new devices. Devices must be certified for WPA3 to roll out these features—in other words, they must apply for and be granted the “Wi-Fi CERTIFIED™ WPA3™” mark—so you’ll likely start seeing this logo on new routers and other wireless devices beginning in late 2018

Nic nie stoi na przeszkodzie aby dany producent napisał sterownik i wystąpił do Wi-Fi Alliance o certyfikację "WPA3 ready". Znając życie trzeba będzie wymienić sprzęt, nikt nie przepuści okazji zarobienia kasy na nowym standardzie, zwłaszcza jeśli będzie w stanie zminimalizować koszty i przeskoczyć dotychczasowych liderów. Czytaj - spakuję "cinquecento" w blachy z certyfikatem i sprzeda się lepiej niż coś od konkurencji w dotychczasowym M-pakiecie :).  Co prawda liczba członków tego stowarzyszenia jest dość pokaźna (

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
) ale decyzje czy dotychczasowe produkty dostaną wsparcie nie są jeszcze dość jasne. Podobno proces certyfikacji już trwa i ma objąć kompatybilność wsteczną ze starszymi urządzeniami. Jak to będzie w praktyce - zobaczymy. Chodzą plotki, że użytkownicy domowi skorzystają z WPA3 dopiero po pojawieniu się standardu 802.11ax.

5 godzin temu, gabrychu napisał:

Jak to będzie z tym WPA3 w przypadku różnych systemów operacyjnych. Czy aktualizacja Windows 10 wystarczy?

to będzie funkcja na poziomie sterownika urządzenia, nie OS. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
W dniu 28.09.2018 o 13:25, Eleonor napisał:

No tyle że cały czas czekamy i czekamy ... i tak pewnie do wiosny ...

wieść niesie, że podobno w połowie października... :) oby, jedzie do mnie Killer 1550 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Na YT ogladalem goscia ktory na dosyć duża wiedzę na temat produktów Synology i rownież potwierdził mesh na połowe lub końcówka października. Mam nadzieje ze to się potwierdzi bo został mi ostatni puzel w układance. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Coś na pewno się zbliża, aplikacja ds router dla sytemu android otrzymała wsparcie dla SRM 1.2

848787bcf44eeef3394a9e8469927747.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eleonor

Też to dziś rano zauważyłem .. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac

na stronie

można juz pobierać soft 1.2 (2018-10-04)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

cena (biorąc pod uwagę start) świetna :

Cytat

Dzień dobry,
dziękujemy bardzo za wiadomość. Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy informację od producenta, że wskazany model powinien pojawić się w dystrybucjach w przyszłym tygodniu, ale nie znamy konkretnej daty. Realizacja zamówienia wynosi do 10 dni roboczych.

2 szt zamówione :) 

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

@house potwierdzili ci mesh ? pytam ponieważ jest juz niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, tony_bcc napisał:

@house potwierdzili ci mesh ? pytam ponieważ jest juz niedostępny.

kupiłem poza PL, nie w x-kom. Poza tym widzę, że przydział sztuk im się rozszedł na pniu i zmienili ceny :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Ja sie niestety spoznilem. Belen w pracy I nie bylo jak sie wyrwać na chwilkę. Mam nadzieje ze się niedługo pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Podobno w przyszłym tygodniu w dystrybucji...

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac
W dniu 4.10.2018 o 20:33, house napisał:

kupiłem poza PL, nie w x-kom. Poza tym widzę, że przydział sztuk im się rozszedł na pniu i zmienili ceny :) 

a można wiedzieć gdzie i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@koRnac a mam swoje źródła ;) Kupiłem po cenie rynkowej, skorzystałem na dostępności, stracę jedynie czas na realizację zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac

ok, to może wyjaśniać dlaczego nigdzie go nie widzę do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprzedaż jeszcze się nie rozpoczęła. x-kom wystawił jedynie preorder, jak zwykle oni startują pierwsi u nas z produktami Synology. Niektórzy dystrybutorzy w PL mają go już w ofercie, ale nic nie wiadomo na temat dostępności. O dostępności w x-kom pisałem tutaj :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
W dniu 8.10.2018 o 08:59, koRnac napisał:

ok, to może wyjaśniać dlaczego nigdzie go nie widzę do kupienia.

aktualizacja : do dystrybucji wjeżdża 16/10 a dostępność w x-kom ok 19/10. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepeEL

BTW

Masz juz MR2200ac  Mesh ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czekam na dostawę ;) 

Informacja prasowa :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

@house mam pytanie jak ustawić optymalnie tzn. RT2600 dać jako główny a MR2200 jako mesh. Na logikę to tak powinno być ale z racji tego jak one ze sobą współpracują to mam dylemat. Obecnie rt2600 mam na poddaszu a na parterze Drytek którego bardzo chce się już pozbyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@tony_bcc kierowałbym się właśnie taką logiką :) 

20 minut temu, tony_bcc napisał:

ale z racji tego jak one ze sobą współpracują to mam dylemat.

jest dedykowane pasmo 5 GHz do komunikacji router - mesh. U siebie w domu rozplanowałem gniazdka sieciowe tak, aby wykorzystać dla mesha jedynie kabel. Rozwiązania są dwa wiec nie do końca rozumiem ten dylemat :)

23 minuty temu, tony_bcc napisał:

Obecnie rt2600 mam na poddaszu a na parterze Drytek którego bardzo chce się już pozbyć. 

zamieniasz miejscami a w miejsce Draytek'a wstawiasz mesh i po sprawie. Kabel między nimi masz ?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Tak będą połączone kablem. Jeszcze tyko pytanie o ilość gniazd w mr2200? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, tony_bcc napisał:

Jeszcze tyko pytanie o ilość gniazd w mr2200?

f-MR2200ac_back.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

Trochę mało muszę z niego wypuścić Switch ponieważ chce mieć tv i shield po kablu. No nic dziękuje za info. 

Edytowane przez tony_bcc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

large.1189382940_SynologyMR2200ac-017.jpg.b6284898fa311d73728ecc57271cf859.jpglarge.1218031915_SynologyMR2200ac-015.jpg.911df44f242c95039a71d0a519fa2f37.jpglarge.907233200_SynologyMR2200ac-008.jpg.701703b430ec8feea98d79f8585a4e48.jpg

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koRnac

Czy MESH może być drugim WANem?

Mam tak , że po jednej stronie mieszkania mam gniazdo WAN od dostawcy internetu i tam stoi router RT2600ac, niestety z tej strony mam słabszy zasięg LTE.

Natomiast po drugiej stronie mieszkania nie mam żadnego gniazda LAN i w niektórych miejscach nie sięga już WiFi, ale za to mam świetny zasięg LTE. 

Pomysł jest taki aby postawić MESHa tam gdzie jest świetny zasięg LTE , doposażyć go w Modem LTE i wówczas byłby drugim WANem i rozszerzył by mi WiFi. Tylko czy się da?

Edytowane przez koRnac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tony_bcc

U mnie już działa i narazie optymistyczne ale umiarkowane „Wow” instalacja prosta ale trochę przydługa tzn. Około 20 min łącznie z pobieraniem aktualizacji. Z racji tego ze zasieg sieci 5ghz nie sięga konfigurowalne niedaleko rt2600ac a po wszystkim podłączyłem kablem i sam wykrył połączenie kablowe i spiął wszystko jak trzeba. Pierwsze wrażenia tak na szybko imputować lag się zmniejszył. Na Dryaytek miałem 30 i wyżej tu jest 19 ms i to co najważniejsze zasieg na całym parterze na max. Co ciekawe netflix załadował się jakby szybciej ale to muszę jeszcze sprawdzić. Minus i to duży to 1 port Lan! W dzisiejszych multimedialnych domach to delikatnie mówiąc skandal. Nie wiem jaka jest tego przyczyna ale to duże nieporozumienie choćby z racji „desktopowej” obudowy.  Co do innych opcji na srm to jeszce się nie bawiłem. Idę teraz coś zjeść i ściągnąć buty i kurtkę ponieważ nie zdążyłem. 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

do dalszej dyskusji zapraszam do tematu recenzji :

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• vpnminto
      Przez vpnminto
      Jaki polecacie router z VPN(nordvpn z Kill Switch) do 300zł(jeżeli będzie wymóg dorzucenia kilku zł to dorzucimy). Zależy mi na elastyczności firmware, więc może być router z możliwością wgrania alternatywnego oprogramowania. W sieci są dwa komputery i kilka telefonów. Router będzie podłączony pod modem z kablówki. Metraż 50m2.

nord poleca coś takiego(wysokie ceny):
      Asus: RT-AC88U, RT-AC3100, RT-AC5300
      D-Link (requires flashing with DD-WRT): DIR-885L, DIR-895L
      Linksys (requires flashing DD-WRT): EA8500, EA9500 (no DD-WRT available yet), WRT1900ACS, WRT3200ACM
      Netgear (requires flashing DD-WRT): R7500, R7800, R8500, R9000
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      Dzisiaj Synology Inc. oficjalnie wprowadza na rynek polski dwa nowe produkty z rodziny NAS – DiskStation DS1019+ oraz DS2419+
      DS1019+ to zupełnie nowy, 5-kieszeniowy NAS zaprojektowany dla małych biur i entuzjastów IT. Dzięki czterordzeniowemu procesorowi, pamięci 8 GB i silnikowi szyfrowania AES-NI, DS1019 + zapewnia wyższą przepustowość w sekwencyjnym odczycie i zapisie (ponad 225 MB / s nawet w szyfrowaniu).

Wyróżnione funkcje obejmują:
      Wbudowane dwa gniazda M.2 NVMe SSD do tworzenia pamięci podręcznej SSD, bez zajmowania wewnętrznych tac dyskowych. Obsługuje dwukanałowe, transkodowanie wideo 4K w czasie rzeczywistym. Możliwość skalowania do 10 napędów za pomocą jednej jednostki rozszerzeń DX517. Model DS1019+ jest objęty 3-letnią gwarancją Synology i może zostać przedłużony do 5 w ramach EW201 (Rozszerzona gwarancja - pakiet licencji).
      DS2419+ to nasz nowy 12-kieszeniowy model DiskStation z rodziny platform Intel "Denverton". Jest to NAS o dużej pojemności i skalowalnym, odpowiedni dla małych i średnich firm. Dzięki opcjonalnej obsłudze NIC 10GbE, DS2419 + zapewnia wyjątkową wydajność przy ponad 1,716 MB / s odczytu i 671 MB / s zapisu.

Czterordzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą AES-NI. 4 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 32 GB Skalowalność do 336TB dzięki Synology DX1215 Zwiększenie wydajności IOPS z pamięcią podręczną M.2 NVMe / SATA SSD poprzez opcjonalną kartę adaptera M2D18 Model DS2419+ jest objęty trzyletnią ograniczoną gwarancją firmy Synology. Rozszerzona gwarancja jest również dostępna jako opcjonalny pakiet z EW202.
      Dowiedz się więcej:
      Szczegóły dotyczące modelu DS1019+ : https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1019+
      Szczegóły dotyczące modelu DS2419+ : https://www.synology.com/pl-pl/products/DS2419+
      Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW201 : https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      Dzisiaj Synology Inc. oficjalnie wprowadza na rynek polski dwa nowe produkty z rodziny NAS – DiskStation DS1019+ oraz DS2419+
      DS1019+ to zupełnie nowy, 5-kieszeniowy NAS zaprojektowany dla małych biur i entuzjastów IT. Dzięki czterordzeniowemu procesorowi, pamięci 8 GB i silnikowi szyfrowania AES-NI, DS1019 + zapewnia wyższą przepustowość w sekwencyjnym odczycie i zapisie (ponad 225 MB / s nawet w szyfrowaniu).

Wbudowane dwa gniazda M.2 NVMe SSD do tworzenia pamięci podręcznej SSD, bez zajmowania wewnętrznych tac dyskowych. Obsługuje dwukanałowe, transkodowanie wideo 4K w czasie rzeczywistym. Możliwość skalowania do 10 napędów za pomocą jednej jednostki rozszerzeń DX517. Model DS1019+ jest objęty 3-letnią gwarancją Synology i może zostać przedłużony do 5 w ramach EW201 (Rozszerzona gwarancja - pakiet licencji).
      DS2419+ to nasz nowy 12-kieszeniowy model DiskStation z rodziny platform Intel "Denverton". Jest to NAS o dużej pojemności i skalowalnym, odpowiedni dla małych i średnich firm. Dzięki opcjonalnej obsłudze NIC 10GbE, DS2419 + zapewnia wyjątkową wydajność przy ponad 1,716 MB / s odczytu i 671 MB / s zapisu.

Czterordzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą AES-NI. 4 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 32 GB Skalowalność do 336TB dzięki Synology DX1215 Zwiększenie wydajności IOPS z pamięcią podręczną M.2 NVMe / SATA SSD poprzez opcjonalną kartę adaptera M2D18 Model DS2419+ jest objęty trzyletnią ograniczoną gwarancją firmy Synology. Rozszerzona gwarancja jest również dostępna jako opcjonalny pakiet z EW202.
      Dowiedz się więcej:
      Szczegóły dotyczące modelu DS1019+ : 
      Szczegóły dotyczące modelu DS2419+ : Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
      Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW201 : Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.