Skocz do zawartości
likom

Synology RT2600ac - konfiguracjia FTTH

Rekomendowane odpowiedzi

likom

Witam 
RT2600ac -  jak skonfigurować  pod FTTH Orange ? 
podłączenie mam po WAN port, łącze się po PPPoE  
klonować MAC Funboxa ? - przypuszczam że tak 
chyba że ktoś ma już ustawione i może podpowiedzieć co jak po kolei zrobić bo coś na pewno mi nie idzie :) - niezmiernie będę wdzięczny za pomoc  

Edytowane przez likom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

poczytaj ten temat :

wspomniany został tam RT2600ac. Nie trzeba klonować MAC adresu Funboxa, głównym punktem całej imprezy jest poprawne dodanie tagowania vlan (internet -VLAN 35 , TV - VLAN 38 , VoD - VLAN 40). Nie używam ftth więc nie pomogę w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
likom

przeglądnąłem już  wcześniej ten temat , jedynie mnie martwi podłączenie pod LAN1 a port WAN zostaje wolny / tracę port, chyba że jest gdzieś opcja podmiany portów na sam internet 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak naprawdę trzeba pokombinować, ftth nie jest jeszcze tak powszechne więc i konfiguracja nie do końca jest przećwiczona. Najlepiej byłoby skontaktować się ze wsparciem Synology i opisać problem z prośbą o pomoc w konfiguracji. Na pewno jest to problem oprogramowania. Użytkownicy oficjalnego forum Synology w kwestii ffth i rt2600ac proponują kupno Mikrotik'a bądź przesunięcie routera do DMZ ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
likom

Napisałem zobaczymy co odpiszą dam znać jak się sprawa zakończy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
likom

Działa , czekam na odpowiedź jeszcze   od nich,  

aktywowałem LAN1 do połączenia rezerwowego , tam wpisałem dane do połączenia PPPoE potem wpisałem w zakładce IPTV/VOIP Dla Lan1&2 ID:35  po tym Lanie mi poszło, nie potrzebowałem klona Mac , gryzło mnie że tracę LAN1 i tak z ciekawości podłączyłem się pod Wan i zaskoczyło , No to dalej wyłączyłem LAN1 z ciekawości i dalej działa , tak więc tylko w tej zakładce IPTV trzeba mieć wpisane Vlan id 35 w niej są wszystkie porty LAN do ustawienia, No szkoda ze do port WAN nie dali ustawienie, ale jakoś mi działa na nim,  ludzie na forum pisali aby support wziął to pod uwagę przy następnych aktualizacjach , ,,,,tylko jest połączenie na ipv4 / na ipv6 nie testowałem nie wiem czy to ma jakąś znaczą różncę, ważne że śmiga

dzięki @house za podpowiedzi

Edytowane przez likom
  • Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ziutek1
      Przez ziutek1
      Witam.
      To mój pierwszy post na forum, pozdrawiam Userów i Administrację.
      Mam następujące pytanie i proszę o pomoc.
      Zamówiłem DS 118 i dysk IronWolf 4Gb. Serwer będzie wykorzystywany do przechowywania plików w sieci lokalnej (dokumenty, muzyka, zdjęcia, filmy), sporadycznie monitoring (maksymalnie 3 kamery, póki co mam jedną Foscam R2). Zaczynam się zastanawiać, czy może jednak nie zmienić zamówienia i wziąć większy dysk - 8 lub nawet 10 Gb. Wiadomo, jaki by dysk nie był duży to i tak kiedyś braknie miejsca, w związku z czym mam pytanie - czy do DS 118 po USB3 można podpiąć zewnętrzny dysk twardy, na którym byłyby filmy i czy ten dysk będzie widziany w sieci lokalnej (tv samsung)? Generalnie filmy będą odtwarzane sporadycznie, więc taki układ bardziej by mi odpowiadał z uwagi na oszczędność prądu. I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, czy można bez szkody dla dysku wyłączać serwer na noc? Nadmieniam, że w nocy nie używam routera...
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

• house
      Przez house
      Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie współorganizowanym z 

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się w poniższym linku :

Nagrodą główną w konkursie jest potestowy, 4 zatokowy serwer NAS Synology DiskStation DS916+ wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Pentium N3710 oraz 8 GB pamięci RAM

Życzymy powodzenia !
    • house

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności