Skocz do zawartości
neon

Vigor2925

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Witam, 

chciałem zapytać w związku z konfiguracją Draytek Vigor 2925. Chodzi o  IPv6 jest w nim z automatu włączony. Czy z tego się korzysta i czy powinno być włączone? Co prawda w fazie testów podłączałem dodatkowo do niego na razie tplinka  i o dziwo podłączył się właśnie przez IPv6.

dodatkowo z włączeniem DDos. w załączeniu obraz z instrukcji i taki sam jest w panelu sterowania. co tam zaznaczyć ?  te na czerwone to nie moje. :) 

Vigor zastąpił w sieci R7000 z uwagi na zmianę lokalizacji i warunków fizycznych. Sieć wifi będzie puszczana z innych routerów jak np. R7000 jak wróci z gwarancji. Obecnie AP stanowi w jednym pomieszeniu TP W8990. 

Vigor jak na razie działa i wszystko chodzi ok. Zakupiony został typowo pod infrastrukturę i inna opcja nie wchodziła w grę. 2 porty Wan plus jeden pod usb modem, które można konfigurować na wiele sposobów. Tak samo porty lan jako oddzielne podsieci. Vigor został podłączony pod Orange Cellpipe 7130 w trybie bridge. W sieci jak na razie pracuje 6 pcs plus 2 drukarki sieciowe. Wszystko chodzi sieciowo płynnie. Wydruki z drukarek nie giną gdzieś w sieci jak to potrafi mieć miejsce przy routerze Orange. 

Dodatkowo chciałem dorzucić 6 portów LAN w Vigor dało mi możliwość pozbycia się switch z bardzo małej szafki teletechnicznej. To był jedyny router, który posiada 6 portów LAN 1 gb o niezbyt dużych wymiarach który znalazłem. :) 

Pozdrawiam 

ddos.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
16 godzin temu, neon napisał:

Chodzi o  IPv6 jest w nim z automatu włączony. Czy z tego się korzysta i czy powinno być włączone?

a korzystasz ?

Co prawda w fazie testów podłączałem dodatkowo do niego na razie tplinka  i o dziwo podłączył się właśnie przez IPv6.

ale jakieś wymierne korzyści zanotowałeś, poza tym, że adres zamiast IPv4 był w wersji IPv6 ?

dodatkowo z włączeniem DDos.

Vigor jak na razie działa i wszystko chodzi ok.

:1335_ok_hand_tone1:

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

nie korzystam z IPv6 więc do wyłączenia..

korzyści nie zanotowałem nawet byłem zdziwiony, że tplink poszedł na IPv6. 

z DDos wiem, że było pytanie tylko zginęło gdzieś na forum. Dodatkowo w tym ustawieniu DDos jest tego jak dla mnie zbyt dużo. Czyli te wszystkie kratki są do zaznaczenia poniżej Enable DDos. Czy wystarczy samo DDos zaznaczyć? rozumiem, że im więcej tym lepiej, ale czasami nie ma co przesadzać :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zaznaczenie zbyt wielu opcji będzie obcinało ruch przy użyciu niektórych aplikacji p2p. Większość z nich ma za zadanie ochronę Twojej sieci, więc najlepiej będzie jak sprawdzisz osobno dla każdej opcji jaki ma wpływ na realizację połączeń. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

dziękuję House właśnie tak włączam po kolei i sprawdzam. Na pewno VPN na dwóch sprzętach przestał działać, ale to muszę dłużej potestować. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Czy warto robić sieci VLAN ? Rozumiem, że do dużych zastosowań oczywiście warto i jest zalecane. Jednak czy warto do można powiedzieć jednolitej sieci LAN ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ile masz hostów w sieci ? więcej jak 20 ? robienie vlanów w domu to sztuka dla sztuki, można - ale po co ? Segmenty sieci służą do organizacji i dzielenia adresacji jak kawałki tortu - a potem access lista na widelec, kto zje a kto nie :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności