Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

gabrychu

Ciekawy test standardu Ethernet 10 Gb/s z wykorzystaniem sprzętu Asusa link do testu: 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wyniki transferów z najwyższej półki, życzyłbym sobie takiego standardu w swojej sieci :) Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie aby inwestować w 10GbE w segmencie SOHO. Duże nakłady finansowe na modernizację całej infrastruktury wymagają wymiany zarówno szkieletu takiej sieci jak i modernizacji klientów i serwerów. Zaczynając od przełączników, idąc przez karty sieciowe a kończąc na dyskach zarówno z jednej jak i drugiej strony transferu danych. Jest też jeden szkopuł - nie ma tak szybkich rozwiązań bezprzewodowych aby w pełni zadowolić się wydajnością ;) Układy radiowe WiFi ax w przyszłych routerach zmostkowane zostaną zapewne na switchu 1GbE, więc i tutaj daleka droga - przynajmniej kilka lat. Ale i 1GbE w domach rozpowszechniał się swego czasu powoli, pomimo że został "ratyfikowany" jako standard 18 lat temu - zwykli zjadacze chleba nie musieli wtedy modernizować swoich sieci aż tak dużym kosztem.  Ciekawostka i fajnie, że jest. Niech się rozwija i tanieje :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mathea
      Przez mathea
      Cześć, właśnie stoję przed wyborem rozwiązania do mojej sieci (aktualnie posiadam ASUS RT-AC68U) aby rozszerzyć go o LTE (w swojej okolicy (<1km) mam co najmniej 5 nadajników LTE 1800/2100/2500 od Play -> Gdańsk).
      Zastanawiam się nad dwoma opcjami, a właświcie trzema:
      1. Sprzedać mój router i kupic ASUS 4g-AC68U
      2. Dokupić Netgear LB2120 i podłączyć go przez LAN jako do RT-AC8U
      3. Dokupić HUAWEI B715 (LTE kat 9) i spiąć po lanie z RT-AC68U
      4. Dokupić jakiś czopek USB LTE i wpiąć go do RT-AC68U, do tej pory miałem podpięte stare HUAWEI E156G (3G) i jestem pełen obaw co do takiego rozwiązania. Próbowałem też kiedyś dorwać  e3372s-153 ale niestety dostępne są tylko HiLink'i z którymi są/były problemy przy RT-AC68U.

Pytam bo wiele z wcześniej omawianych tematów było w przypadku budowania sieci poza miastem, tutaj sytuacja jest nieco inna - właściwie centrum Gdańska, gdzie zagęszczenie BTS jest duże.
      Drugi dość ważny "warunek" to fakt iż sieć będzie działać w bloku więć powierzchnia do pokrycia WiFi nie jest duża jednak mocno zakłócona sieciami sąsiadów (głównie UPC xxxxxxxx).
      P.S. dostawca LTE to koniecznie sieć PLAY (po prostu mam tam bardzo duży pakiet danych) 

Podpowiecie co byście wybrali? Dzięki z góry

// P.S. Dzięki @house za przeniesienie wpisu!
    • kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • eclip
      Przez eclip
      Witam,
      obecnie posiadam rt-ac56u, problem polega na połączeniu kablowym lan  routera z laptopem Asus K52F (karta jmicron pci express gigabit ethernet adapter). Łączy się ale połączenie jest 100Mb zamiast 1Gb.To samo miałem z rt-n66u ale po jakimś czasie było 1Gb. Sterowniki najnowsze ze strony producenta, laptop łączy się z innymi urządzeniami po 1GB (np linksys ea4220, modem cisco). Co może być przyczyną ? 
      Pozdrawiam.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności