Skocz do zawartości
gabrychu

Ethernet 10 Gb/s w sieci domowej

Rekomendowane odpowiedzi

house

Wyniki transferów z najwyższej półki, życzyłbym sobie takiego standardu w swojej sieci :) Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie aby inwestować w 10GbE w segmencie SOHO. Duże nakłady finansowe na modernizację całej infrastruktury wymagają wymiany zarówno szkieletu takiej sieci jak i modernizacji klientów i serwerów. Zaczynając od przełączników, idąc przez karty sieciowe a kończąc na dyskach zarówno z jednej jak i drugiej strony transferu danych. Jest też jeden szkopuł - nie ma tak szybkich rozwiązań bezprzewodowych aby w pełni zadowolić się wydajnością ;) Układy radiowe WiFi ax w przyszłych routerach zmostkowane zostaną zapewne na switchu 1GbE, więc i tutaj daleka droga - przynajmniej kilka lat. Ale i 1GbE w domach rozpowszechniał się swego czasu powoli, pomimo że został "ratyfikowany" jako standard 18 lat temu - zwykli zjadacze chleba nie musieli wtedy modernizować swoich sieci aż tak dużym kosztem.  Ciekawostka i fajnie, że jest. Niech się rozwija i tanieje :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

• emer
      Przez emer
      Od dawna mam problemy z automatycznym logowaniem do sieci WiFi (5GHz). 
      Mam takie na chybił trafił - czasem się zaloguje automatycznie po uruchomieniu lapka, czasem muszę ręcznie (ostatnio prawie zawsze muszę ręcznie robić "połącz").
      Nie pomaga "zapomnij sieć" i jeszcze raz połącz automatycznie, hasło itd. Bywa nawet tak, ze kompletnie nie chce się połączyć i muszę robić restart lapka.
      Może ktoś wie, może np gdzieś w rejestrach wyczyścić coś ... nie mogę znaleźć przyczyny takiego działania, a właściwie nie działania ...
      Mam Windows 10 insider, ale to dzieje się właściwie prawie na każdym buildzie.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Netgate®, wiodącym producentem open-source’owych firewall oraz bramek bezpieczeństwa. Firmy zaprezentowały właśnie opracowane wspólnie rozwiązanie – implementację oprogramowania pfSense® dla QNAP NAS. Wirtualna maszyna pfSense dla QNAP NAS w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa sieci i dostępna jest do pobrania na stronie https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

Oprogramowanie pfSense to odpowiednio zmodyfikowana, darmowa, open-source’owa dystrybucja FreeBSD zawierająca m.in. wydajny i skuteczny firewall sieciowy, router oraz liczne rozwiązania VPN. Zapewnia ono użytkownikom zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne zabezpieczenie urządzenia QNAP NAS w środowisku sieciowych, a także szybkie i łatwe wdrażanie wewnętrznych firewalli w bezpiecznych, uruchomionych na NAS-ie aplikacjach biznesowych (co pozwala na skuteczne chronienie danych przez awariami i kradzieżą).
      Maszynę wirtualną pfSense można łatwo zaimportować do QNAP NAS korzystając z aplikacji Virtualization Station, czyli kompletnego rozwiązania do wirtualizacji dla platform x86 z rozszerzeniami wirtualizacyjnymi (Intel® VT lub AMD-V).

Więcej informacji, instrukcję instalacji i konfiguracji oraz wirtualną maszynę pfSense do pobrania znaleźć można tutaj : https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.