Skocz do zawartości
gabrychu

Ethernet 10 Gb/s w sieci domowej

Rekomendowane odpowiedzi

house

Wyniki transferów z najwyższej półki, życzyłbym sobie takiego standardu w swojej sieci :) Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie aby inwestować w 10GbE w segmencie SOHO. Duże nakłady finansowe na modernizację całej infrastruktury wymagają wymiany zarówno szkieletu takiej sieci jak i modernizacji klientów i serwerów. Zaczynając od przełączników, idąc przez karty sieciowe a kończąc na dyskach zarówno z jednej jak i drugiej strony transferu danych. Jest też jeden szkopuł - nie ma tak szybkich rozwiązań bezprzewodowych aby w pełni zadowolić się wydajnością ;) Układy radiowe WiFi ax w przyszłych routerach zmostkowane zostaną zapewne na switchu 1GbE, więc i tutaj daleka droga - przynajmniej kilka lat. Ale i 1GbE w domach rozpowszechniał się swego czasu powoli, pomimo że został "ratyfikowany" jako standard 18 lat temu - zwykli zjadacze chleba nie musieli wtedy modernizować swoich sieci aż tak dużym kosztem.  Ciekawostka i fajnie, że jest. Niech się rozwija i tanieje :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• neon
      Przez neon
      Witam,
      ostatnio zauważyłem, że przy używaniu sieci przy ubnt USG jest jakoś mniej reklam. Nie wiem czy to jest kwestia nowego Windows 10 1803 i używania Edge - wątpliwa sprawa?
      Nawet nie zdążyłem wgrać żadnego blockera po świeżej instalacji systemu.
      Czy też tak macie ?

Pozdrawiam  
    • neon
      Przez neon
      Witam, 
      od jakiejś aktualizacji Windows 10 moja sieć przestała widzieć NAS. Mogę jedynie połączyć się z serwerem przez web. Czy też tak macie ? 
      sprawdziłem i podopny problem już został zgłoszony. Nawet Synology Assistant nie może zmapować dysku, mimo dostępności. Według tego co podają inne źródła problem jest w smb 3 według tego co sprawdziłem. 
      ogólnie jeszcze niedawno wszystko działało bez problemu. Z ustawień nic nie zmieniałem oprócz wgrywania wszystkich Windows 10 updates. 
      Możecie coś doradzić ? 

pozdrawiam 
    • cesio
      Przez cesio
      Witam 
      Też tak macie że jak wejdziecie w zakładkę klienci sieci wifi i co jakiś czas się odświeżaja samoczynnie klienci sieci wifi. Teraz po 7 dniach zawiesilo mi się i wskazuje nom stop 2 klientów a podłączonych jest 5 osób masakra nie widzę tych osób z poziomu przeglądarki tylko przed aplikacje do routera widać podłączone osoby jak wyłącze router wszytko wraca do normy o po 7 dniach znowu to samo 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.