Skocz do zawartości
house

Synology DSM 6.2 Beta

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Jak co roku o tej porze wystartował program beta Synology DiskStaton Manager w wersji 6.2.

Nowe rozwiązania, nowe możliwości

Z przyjemnością informujemy o wypuszczeniu wersji DSM 6.2 Beta.
DSM 6.2 Beta jest dużym krokiem w rozwoju DSM i wprowadza nowości takie jak zaawansowany LUN, iSCSI Manager i Storage Manager w celu efektywnego zarządzania na zupełnie nowym poziomie. Aktualizacja zabezpieczeń bez przestojów w usłudze SHA i nieprawidłowe wykrywanie logowania DSM.

Najważniejsze funkcje w DSM 6.2 obejmują:

• Ekscytujące technologie przechowywania w celu poprawy efektywności
    • Storage Manager: nowo wprowadzony dodatek Storage Pool, zapewniający wysoce spójne i płynne zarządzanie pamięcią oraz wykorzystujące nowy pulpit nawigacyjny, zawierający wiele przydatnych informacji. Funkcja inteligentnego czyszczenia danych ułatwia zapobieganie degradacji danych.
    • iSCSI Manager: odnowione, dedykowane narzędzie do zarządzania usługą iSCSI, zapewniające zaawansowany LUN dzięki udoskonalonej technologii migawki opartej na systemie plików Btrfs. Umożliwia ona robienie zdjęć w ciągu kilku sekund bez względu na rozmiar LUN.
  • Maksymalizacja czasu pracy serwisu dzięki niezawodnym planom awaryjnym
    • Synology HA: Nowe mechanizmy umożliwiają tworzenie i uruchamianie SHA w ciągu 10 minut. Dzięki wbudowanym i ulepszonym narzędziom monitorowania administratorzy IT mogą łatwo monitorować aktywny i pasywny serwer i przeprowadzać czynności konserwacyjne.
  • Kompleksowa ochrona bezpieczeństwa podczas logowania i połączenia
    • Security Advisor: Aplikacja ta używa inteligentnych technik do diagnozowania nieprawidłowego logowania i analizy miejsca ataku. DSM wyśle powiadomienia po wykryciu nietypowych czynności logowania. Administratorzy IT mogą przeglądać dzienne lub miesięczne raporty dotyczące skanowania systemu DSM za pomocą jednego kliknięcia.
    • Poziom profilu TLS / SSL: Narzędzie do wybierania poziomu profilu TLS/SSL pozwala każdej usłudze sieciowej na posiadanie własnego profilu połączenia TLS/SSL. Dzięki temu użytkownicy mogą bardziej elastycznie konfigurować środowisko zabezpieczeń sieci.
  • Zoptymalizowana komunikacja i płynna współpraca
    • Czat i Kalendarz: Czat wspiera już długą oczekiwaną aplikację na komputerach stacjonarnych w systemie Windows, MacOS i Linux, a także takie funkcje, takie jak ankieta, boty, wątek (grupy dyskusyjne) i integrację zewnętrznych aplikacji do wideokonferencji. Kalendarz pozwala teraz na dołączanie plików do wydarzeń, aby scentralizować wszystkie istotne informacje, a także z łatwością wyświetlać planowane czynności.

Wersję beta systemu operacyjnego Synology DSM 6.2 mogą bezpłatnie pobrać użytkownicy serwerów DiskStation, RackStation i FlashStation.

Więcej informacji na temat zgodności i instalacji można znaleźć pod adresem

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

pliki do pobrania :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Zastanawia mnie Synology Moments. Wygląda na coś ala Google Photos. Ciekawe czy będzie to działać w pełni na NAS, bez kontaktu z serwerami Synology.

Edytowane przez miko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Za dużo COMING SOON jak na początek programu beta. Ciekawą opcją jest Btrfs w serwerach NAS z serii Value.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Dotyczy to całej serii Value? Jeżeli tak, to z pewnością zmiana na plus. Kiedy wersja stabilna? W następnym roku?

Edytowane przez miko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 minuty temu, miko napisał:

Dotyczy to całej serii Value? Jeżeli tak, to z pewnością zmiana na plus

Extended Btrfs File System Coverage

Btrfs file system is now available on more Synology NAS models utilizing ARM platforms. Enjoy the powerful features of the next-generation file system.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Extended Btrfs File System Coverage

Btrfs file system is now available on more Synology NAS models utilizing ARM platforms. Enjoy the powerful features of the next-generation file system.

Applied Models:

18-series: DS418 and more x18 series to come in 2017 Q4.

Czyli jeżeli dobrze rozumiem, to dotyczy to tylko przyszłych modeli z 18 serii oraz DS418.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie doczytałem, ale rzeczywiście na to by wychodziło :/ Też mi wielki "game changer" ;) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

instalujecie beta biuldy na Swoich NAS ? 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jak najbardziej, jak dotąd nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

W dniu 5.10.2017 o 23:09, miko napisał:

Kiedy wersja stabilna? W następnym roku?

3 miesiące do RC1, potem w międzyczasie RC2 i podobno za 6 miesięcy wersja stabilna. Podobno... ;)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok ściąga się :) tylko czy to bezpieczne :) 

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie do końca, BETA ma na celu wyeliminowanie błędów, które przeoczył producent. Jeżeli nie jest to dla Ciebie @neon problemem, aktualizuj :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Już wgrane :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Mam nadzieję że nie natrafisz na problemy. Ja znalazłem 3 wyjątkowo nieistotne :) 

• efekt rozmycia tła na ekranie logowania niedopasowany do rozmiaru tapety
  • nie działa wyłączenie ostrzeżenia o czasie eksploatacji dla nośników ssd
  • ochrona przed atakami DoS dla interfejsu sieciowego wyjątkowo skutecznie kosi sesje peer'ów w transmission

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

u mnie na razie przestało działać uśpienie NAS w trybie bezczynności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@neon wyślij bug report, wbrew pozorom, ktoś to czyta ;) 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Synology podzieliło się materiałami prezentowanymi podczas tegorocznego spotkania z partnerami w Warszawie. Jeżeli jesteście ciekawi co wydarzy się w ich ofercie w przyszłym roku :

dla mnie oczywiście najciekawsze to :

• Synology Mesh Router: Nowy trójpasmowy router AC2200 umożliwia bezprzewodowe łączenie wielu węzłów w celu zwiększenia zasięgu sieci WiFi, zapewniając jednocześnie najlepszą przepustowość. Jego samoorganizujące i samoleczące się technologie zapewniają bezproblemową łączność, umożliwiając centralne zarządzanie poprzez uznanego Synology Router Manager.
  • VPN Plus: Wykorzystując nową funkcję zdalnego pulpitu HTML5, która obsługuje protokoły RDP i VNC, administratorzy IT mogą oferować pracownikom zdalny dostęp do wewnętrznych systemów Windows, Mac lub Linux, ale wciąż zachowują całkowitą kontrolę nad uprawnieniami użytkowników, dostępem oraz siecią.

;) 

W dniu 5.10.2017 o 22:03, miko napisał:

Zastanawia mnie Synology Moments

Cytat

Moments: Nowa aplikacja do zarządzania zdjęciami pozwoli wyświetlać momenty z życia w automatycznie tworzonych, inteligentnych albumach, generowanych w wyniku rozpoznawania twarzy, informacji o położeniu oraz predefiniowanych obiektów i scen na zdjęciach, co pozwala na bardziej intuicyjne przeglądanie

2017-10-24_185526-min.thumb.png.f9a2f33a745ab65e8b15f3fd0ac4d277.png2017-10-24_185548-min.thumb.png.3410d6b0e5bf4bb125fe1aa638e4c03e.png2017-10-24_185602-min.thumb.png.0ed1e180509beceb464e1ee877f25b90.png2017-10-24_185614-min.thumb.png.995835df282bf0cae248574419e70ca2.png

• Lubię 1
  • Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Jeżeli chodzi o Synology Moments, najbardziej ciekawiło mnie jak to będzie wyglądać pod spodem. To, że będzie to działać podobnie do Google Photos się spodziewałem. Pytanie czy jest w tym przypadku jakaś szansa na to, że klasyfikacja zdjęć będzie się odbywać lokalnie, a nie na serwerach Synology. Teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie nie wiadomo. W wolnej chwili poszukam jakichś informacji na ten temat i się nimi podzielę.

• Lubię 1
  • Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@miko również czekam z zaciekawieniem na tę aplikację i również nie mam ochoty aby moje fotki trafiały "gdzieś" w chmurę w celu tagowania miejsc, osób czy lokalizacji ;) Trzeba będzie dobrze sample posprawdzać, albo uwierzyć na słowo, że prywatność zostanie zachowana. Ciekawy jestem również RDP i VNC via HTML5 w VPN Plus

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

beta Synology Moments i aplikacji Drive gotową są do testowania :

Ważna informacja - serwer Cloud Station zostanie zastąpiony przez Drive : 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Czyli jest szansa, że grupowanie będzie odbywać się lokalnie. Niektóre modele mają tylko wsparcie dla grupowania wg twarzy. Jestem ciekawy jak zaawansowane będzie rozpoznawanie obiektów. Na początku może być średnio, ale się okaże. Ogólnie ciekawią mnie szczegóły techniczne, ale tymi pewnie Synology się zbytnio nie podzieli ;-)

Edytowane przez miko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 godzin temu, miko napisał:

Czyli jest szansa, że grupowanie będzie odbywać się lokalnie.

tak, odbywa się lokalnie jednak dość nieprecyzyjnie, dużo znaczników osób musiałem scalić w jeden marker. Markery z lokalizacją to żadne wyzwanie skoro zdjęcia zawierają geotagi, ładne ułożenie w linii czasu też nie jest jakimś wyjątkowym odkryciem. Poza tym średnio podoba mi się ewidentne kopiowanie z Google Photos i to wraz z powiązaniem z Drive (tak jak to jest w przypadku usług Google). Brak integracji z Photo Station wymaga dublowania zawartości, średnio przydatne rozwiązanie. Nie podoba mi się, że aplikacje same nie tworzą dostosowanych aliasów i przedstawiają się w URL jako:

http://adresip::5000/?launchApp=SYNO.SDS.Drive.Application
http://adresip::5000/?launchApp=SYNO.Photo.AppInstance#/timeline

W portalu aplikacji można to co prawda zmienić. Przynajmniej jest kontrola dostępu do każdej z aplikacji za pomocą zdefiniowanych reguł. Ja jestem na nie ;) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko

Sprawdzałeś może jak działa wyszukiwanie po tematach (Subjects)? Podejrzewam, że to odpowiednik wyszukiwania obiektów na zdjęciach (+ogólna interpretacja sytuacji na zdjęciu) znanego z Google Photos, ale prawdopodobnie nie aż tak zaawansowane.

Edytowane przez miko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
21 minut temu, miko napisał:

Sprawdzałeś może jak działa wyszukiwanie po tematach (Subjects)?

Jeszcze nie, automatycznie nic się nie dodało a ręcznie nie chce mi się :) Wrzucę większą partię zdjęć i zobaczę czy łyknie ten marker.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

czemu ten Drive wymaga zatrzymania Office Synology ? Czy masz już w sobie Office ? 

Jakie zdanie Wasze co do Moments ? Jest w stanie zastąpić Synology Photo ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, neon napisał:

Jakie zdanie Wasze co do Moments ? Jest w stanie zastąpić Synology Photo ? 

nie ;) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a to spoko bo już myślałem, że coś nowego i lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miko
W dniu 2.11.2017 o 22:34, house napisał:

Jeszcze nie, automatycznie nic się nie dodało a ręcznie nie chce mi się :) Wrzucę większą partię zdjęć i zobaczę czy łyknie ten marker.

@house jakoś ciekawie pogrupowało? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@miko guzik pogrupowało, oczywiście poza geotagiem.  

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi