Skocz do zawartości
Anon

Backup z zewnętrznego serwera (VPS) na Qnap

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Anon

Witam, aktualnie głowie się w jaki sposób mogę wykonać backup z zewnętrznego serwera VPS (najlepiej po sftp/ftp) bezpośrednio na NAS QNAP. Czy jest jakieś gotowe rozwiązanie? Próbowałem przebrnąć przez Hybrid Backup Sync jednak z tego co widzę to jest taka możliwość, ale tylko w odwrotną stronę (z QNAP na zewnętrzny serwer). Czy jest jakaś opcja w systemie QNAPA, która daje taką możliwość, czy trzeba "kombinować" po swojemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może takie zadanie w cron :

wget -m ftp://<username>:<password>@<server_ip>/* -P /volume1/SecureBackups
tar -zcvf /volume1/SecureBackups/backup-$(date +%Y-%m-%d-%H-%M-%S).tar.gz /volume1/SecureBackups/<server_ip>/

?

Oczywiście odpowiednio dopasowując ścieżki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Anon

Tak też myślałem, żeby wykorzystać crona i bezpośrednio wydać mu rozkazy- jak rozumiem nie ma gotowego rozwiązania od QNAPa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Była kiedyś taka funkcja w starej wersji QTS 3.8.x. W QTS 4.x nie zgłębiałem jej z powodu porzucenia produktów Qnap.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tom.O
      Przez Tom.O
      Chciałbym zastąpić kombo Synology ds215j + Xtreamer Sidewinder 3 jednym urządzeniem. Qnap ma wyjście hdmi i teoretycznie mógłby sprawdzić się w roli urządzenia do odtwarzania filmów.
      Czy ktoś z użytkowników forum korzysta z qnap jako odtwarzacz filmów?
      czy nie ma przycięć w filmach i czy częstotliwość odświeżania dopasowuje się do ilości klatek w filmie - szczególnie chodzi mi tu o tryb 24hz.
      Jak ma się sprawa odtwarzania filmów 4k zakodowanych h265?
      Czy nie ma problemów z napisami? 
      Czy interfejs odtwarzacza, katalogowanie itd jest wygodny?
    • Portal
      Przez Portal
      Witam
      Podpiąłem do TS-253 pro dysk zewnętrzny (500GB, USB 3.0, NTFS) i transfer jaki mogę osiągnąć to tylko 10MB/s (kopiowanie dużych plików). Czy ktoś się orientuje co jest grane ze taki slaby transfer ? ( dodam ze na laptopie ten dysk osiąga około 90-100MB/s)
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Netgate®, wiodącym producentem open-source’owych firewall oraz bramek bezpieczeństwa. Firmy zaprezentowały właśnie opracowane wspólnie rozwiązanie – implementację oprogramowania pfSense® dla QNAP NAS. Wirtualna maszyna pfSense dla QNAP NAS w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa sieci i dostępna jest do pobrania na stronie https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

Oprogramowanie pfSense to odpowiednio zmodyfikowana, darmowa, open-source’owa dystrybucja FreeBSD zawierająca m.in. wydajny i skuteczny firewall sieciowy, router oraz liczne rozwiązania VPN. Zapewnia ono użytkownikom zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne zabezpieczenie urządzenia QNAP NAS w środowisku sieciowych, a także szybkie i łatwe wdrażanie wewnętrznych firewalli w bezpiecznych, uruchomionych na NAS-ie aplikacjach biznesowych (co pozwala na skuteczne chronienie danych przez awariami i kradzieżą).
      Maszynę wirtualną pfSense można łatwo zaimportować do QNAP NAS korzystając z aplikacji Virtualization Station, czyli kompletnego rozwiązania do wirtualizacji dla platform x86 z rozszerzeniami wirtualizacyjnymi (Intel® VT lub AMD-V).

Więcej informacji, instrukcję instalacji i konfiguracji oraz wirtualną maszynę pfSense do pobrania znaleźć można tutaj : https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.