Skocz do zawartości
Daniel zaw

Web Station nie działa przekierowanie na .htaccess

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel zaw

.htaccess niby łatwe przekierunkowanie ale nie działa wykupiłem domene ovh  skonfigurowałem ddns utworzyłem plik .htaccess umieściłem w katalogu w którym jest zainstalowany wordpressa 

kod dla .htaccess 

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)domena ovh\.pl$ [NC] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/katalog w kturym jest wordpress/ RewriteRule ^(.*)$ /katalog w kturym jest wordpress//$1 [L]

kur. nie działa!! pomocy

1.png

2.png

3.png

5.png

ma to coś wspólnego z Apache moja wersja to 2,2 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

masz nieprawidłową nazwę pliku i webserver ignoruje zawarte w nim dyrektywy :) usuń rozszerzenie pliku - nie ".htaccess.txt" tylko samo ".htaccess" :)

Możesz też dodać jedynie :

#Redirect an entire site to a sub folder
Redirect 301 / http://www.domain.com/subfolder/

lub

RedirectMatch ^/$ http://www.domain.com/subfolder/

Na  przyszłość staraj się pisać bardziej rozwinięte tytuły tematów, w przeciwnym przypadku będę je zamykał bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel zaw

używam rozszerzenie pliku  ".htaccess.txt tylko do edycji po czym  zapisuje ( .htaccess )  WebFTP utworzone pliki w formacie UTF-8 .

Muszę  komentarze w pliku .htaccess wstawić  poprzedzając  znakiem #     ?

#  Redirect an entire site to a sub folder
#  Redirect 301 / http://www.domain.com/subfolder/  

nie fónkcinuje nadal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, Daniel zaw napisał:

Muszę  komentarze w pliku .htaccess wstawić  poprzedzając  znakiem #     ?

komentarze tak

4 minuty temu, Daniel zaw napisał:

nie fónkcinuje nadal

zmień nazwę domeny na IP nas'a i spróbuj lokalnie aby wykluczyć problem z propagacją domeny. Jeśli zadziała i przekieruje root folder do podfolderu to jedynym ograniczeniem pozostanie DNS jeśli jest to nowa domena. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel zaw

Jeśli zmieniam nazwę domen na IP nasa to działa przekierunkowuje mnie  na stronę wordpressa ale do tego by tak się stało  jest niepotrzebny   .htaccess  

wyglada to tak        192.164.25/wdaniel

przepraszam teraz rozumiem przekirunkowanie folderu do podfolderu 

Edytowane przez Daniel zaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel zaw

Jaką treść powinien zawierać plik  .htaccess do przekierunkowania domeny wykupionej w ovh  na adres podfolderu w nas  synology 

umnie żadna w poniższych kodów nie działa należy coś więcej dopisać?

bo juz sam głupieje ?

będę bardzo wdzięczny za odpowiedz

przykład 1

RewriteEngine ON

przykład 2

RewriteEngine ON

przkład 4

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena\.pl$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/katalog/
RewriteRule ^(.*)$ /katalog/$1 [L]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel zaw

nie .htaccess.txt  widać   tylko wtedy jak w nim edytuję   normalnie plik zapisuje  .htaccess

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

:34_rolling_eyes: przeczytaj cały post, który napisałem wczoraj o 17:46

W dniu 27.09.2017 o 17:46, house napisał:

Możesz też dodać jedynie :

lub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Masz niepoprawną konfigurację web station, odpowiedź http 403 to : 

403    Forbidden    Zabroniony – serwer zrozumiał zapytanie, lecz konfiguracja bezpieczeństwa zabrania mu zwrócić żądany zasób

redirect nie ma nic do tego. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel zaw
W dniu 28.09.2017 o 21:18, house napisał:

:34_rolling_eyes: przeczytaj cały post, który napisałem wczoraj o 17:46

nie rozumiem  twojej odpowiedzi !! skoro nie chcesz pomóc to po prostu napisz a nie odsyłaj mnie  do synology sparcie techniczne bo stamtąd nikt mi nigdy nie odpisuje  wymienię  Synology na Qnap  bu widzę ze qnap ma lebsze fora objaśniające 

• Nie Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
19 minut temu, Daniel zaw napisał:

skoro nie chcesz pomóc to po prostu napisz a nie odsyłaj mnie 

pytasz o jedną rzecz a okazuje się, że problem występuje w innym miejscu :) podaję Ci rozwiązania o które pytasz, a Ty wracasz ponownie z pytaniem o to samo. Wybacz jeśli nie potrafię sprostać Twoim oczekiwaniom. 

nie odsyłaj mnie  do synology sparcie techniczne bo stamtąd nikt mi nigdy nie odpisuje

ale to jest najbardziej odpowiednie miejsce w którym uzyskasz wsparcie dotyczące swojego problemu. Jeżeli nie działa poprawnie funkcja oferowana przez producenta to najwłaściwszym miejscem na uzyskanie pomocy jest właśnie ten producent.

Zgłaszam problemy od czasu do czasu i biorąc pod uwagę różnicę czasową to wcześniej czy później zawsze uzyskuję odpowiedź, zazwyczaj po 2 dniach problem mam rozwiązany.

wymienię  Synology na Qnap  bu widzę ze qnap ma lebsze fora objaśniające

Bardzo możliwe, trzymam kciuki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• PawelP
      Przez PawelP
      Mam problem ze swoim TS-420 (już czteroletnim). Otóż mam w Windows na "starszym" komputerze zmapowane dyski sieciowe swojego QNAPa i wszystko jest OK, to znaczy mam dostęp, mogę robić R/W. Czyli TS-420 działa. Ale niestety, chcąc zmienić przydziały pamięci dla użytowników domowych okazało się, że nie mogę się do niego zalogować.  QFinder Pro (6.3) widzi tego NASa, niektóre funkcje działają (np. wyświetla się Configuration), ale na próbę loginu dostaję taki "return":

Service Unavailable
      The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
      Apache Server at 192.168.2.137 Port 8080

Nie daje się też zrobić firmware update (w pewny momencie zwraca "failed").

Oczywiście z "nowego" komputera nie da się już zmapować dysków. Funkcja Map Network Drives w QFinder Pro nie działa, a mapowanie ręczne //SERVER/SHARE z exploratora też zwraca błąd.

Wygląda na to, że coś się w nim "zdegenerowało", pytanie tylko co i jak to naprawić?

PS. Wszystkie standardowe zabiegi poczynając od włącz/wyłącz, reset, itd oczywiście starannie wykonałem.

Będę wdzięczny za porady,

Pozdrawiam, Paweł

• betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności