Skocz do zawartości
house

Asus 4G-AC68U AC1900 modem i router LTE Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

house

Co byście powiedzieli na takie rozwiązanie - 4G-AC68U ? 

:) 

Więcej informacji : 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Modyfikacja jakaś czy on ma ukryty modem?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Od spodu znajduje się gniazdo kart SIM dla wbudowanego modemu LTE :) 

Poza tym 2 anteny odkręcane dla Wi-Fi i 2 nieodkręcane dla modemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Ale to dobiero będzie czy już jest? Po za tym jak mimo ma działać na dwóch antenach?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, djmarco napisał:

Ale to dobiero będzie czy już jest?

Będzie dopiero, jeszcze nie pojawił się w sprzedaży

1 godzinę temu, djmarco napisał:

Po za tym jak mimo ma działać na dwóch antenach?

są jeszcze wewnętrzne anteny:

Zewnętrzna antena x 2
wewnętrzna 0dBi antenna x 1 dla Wi-Fi
Odczepiana 0dBi antenna x 2 dla Mobile

miałem krótką okazję pobawienia się tym modelem, głównie w kwestii LTE :

orange.thumb.png.e79543ae6b50a33fe9f9aab163d3fe1b.png

play.thumb.png.3a3797a439a65aa2e9cece08f2a21217.png

plus.thumb.png.f29b761d45d6a951406d9e71e94af282.png

tmobile.thumb.png.bac631a287c70e47892c4821126956b9.png

Modem łączy się z siecią komórkową każdego krajowego operatora praktycznie od razu, bez restartu routera :) 

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
H4mm3R

Zapowiada się ciekawie

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
evilpoker
On 9/20/2017 at 12:39 PM, house said:

Co byście powiedzieli na takie rozwiązanie - 4G-AC68U ? 

:) 

Więcej informacji : 

I'm hoping it's ok if I write in English, my Polish comes from Google translate :P.

I am excited to hear about this router!  Do you have any information when it may be available in Europe/pricing?  Currently the other option I'm looking at is Huawei's B525.

Edytowane przez evilpoker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@evilpoker my English may be the same as your Polish but I try do my best :) I don't have official release date but i guess that it may come out any time soon. Localized Asus 4G-AC68U product websites are available worldwide so it may take only weeks. I suspect that pricing may not be so friendy as regular, not LTE models. All mobile WAN based Asus routers are overpriced. IMHO Huaweii B525 is worst choice against this Asus model.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
evilpoker

@house Thank you very much!  The Huawei is priced at €180 for me, and I suspect this ASUS may be €250-€300 on release here in Finland (RT-AC68U is still €200~!).  Do you think it would be worth the price difference, and is there any other models (which accept a SIM directly) that you would recommend?  I have run a RT-N66U with Tomato for few years and is now a little err "zużyte" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Asus will be more flexible in choice of WAN connection. You can use WAN+modem or opposite as dualwan.  I suspect that 4G-AC68U will be shipped with Broadcom BCM4709A0 (1 GHz, 2 cores) - this will give you more power in USB storage.  Either way Asus will be more powerfull in WiFi range and performance than Huaweii because it has 3x3:3 MIMO external antennas. You have to choose whether the difference in price is worth LAN performance upgrade. If you only care about the access gateway - take cheaper one:) Other SIM based gateways that I would recommend ? You may want to look at NETGEAR AirCard LB1110 (but it lacks of WiFi and it has only 1 GbE LAN port) and my favourite so far- ZyXEL LTE3301. Tests of both you can find here at my site : https://openitforum.pl/index/recenzje/network/mobile/ . Maybe google translator will do the trick and give you some infos about them :) 

• Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cba_

Czesc House

Czy wiesz moze jakie sa przewagi nad AC55U poza wydajnoscią rzecz jasna? rozwazam zakup albo AC55U albo AC68U(jak bedzie dostepny) no i przedewszystkim zastanawiam sie czy kupowac z wbudowanym modemem. Juz widze ze w przypadku AC68U to ze anteny LTE sa nieodkrecane to spore ograniczenie (szczegolnie w miejscach gdzie pokrycie sygnalem LTE nie jest zbyt dobre) i chyba lepiej bedzie kupic wersje do ktorej modem podlacze sobie pod USB i bede mogl nadal korzystac z anteny na dachu. Czy w sofcie Asus zachowal opcje wylaczenia WIFI tak jak mial to AC55U ?

Dzieki

W dniu 20.09.2017 o 12:02, house napisał:

Od spodu znajduje się gniazdo kart SIM dla wbudowanego modemu LTE :) 

Poza tym 2 anteny odkręcane dla Wi-Fi i 2 nieodkręcane dla modemu.

Hej 

Doczytalem w instrukcji ze jednak jest odwrotnie czyli dwie zewnetrzne anteny są do modemu i one są odlaczalne. Takze generalnie nie moge sie doczekac kiedy pojawi sie w sprzedazy w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
W dniu 13.10.2017 o 09:11, cba_ napisał:

Czy wiesz moze jakie sa przewagi nad AC55U poza wydajnoscią rzecz jasna?

4g-ac55u to Qualcomm Atheros QCA9558 720 MHz i 128MB RAM, w 4g-ac68u jest szansa na CPU ze zwykłego rt-ac68u więc Broadcom 1GHz i prawdopodobnie 265MB RAM. Poza wydajnością jest też szansa na lepszy zasięg.

no i przedewszystkim zastanawiam sie czy kupowac z wbudowanym modemem

o tak, tutaj duży plus gdyż Asus przyłożył się do tematu i karty sim prawie wszystkich krajowych operatorów (nie sprawdzałem wirtualnych) łączą się na tym modelu bez problemów. Jeżeli będzie to podstawowym połączeniem WAN, nie widzę sensu aby kombinować z modemami usb w innych routerach.

Czy w sofcie Asus zachowal opcje wylaczenia WIFI tak jak mial to AC55U ?

tak, można każde pasmo wyłączyć osobno, jak i oba jednocześnie. 

Doczytalem w instrukcji ze jednak jest odwrotnie czyli dwie zewnetrzne anteny są do modemu i one są odlaczalne.

mój błąd ;) dzięki za poprawienie :1310_thumbsup_tone1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mudd

This is exactly what I'm looking for but I can't seem to find this router anywhere :S I've search every european amazon but I can only find RT-AC68U and DSL-AC68U and no 4G-AC68U...

@house where did you get yours?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@mudd This is not my unit :) I received it for a moment from the Polish Asus branch to test it with local LTE operators. Generally speaking,  for now it was marked as upcoming product,  should be available for sale in near future. Unfortunately, I do not know the exact release date.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Witam czy ten model już wyszedł do sprzedaży w PL ? Zamierzam go kupić znajomemu. Duzy dom i LTE T-mobile. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeszcze nie, powoli pojawia się w cennikach - ca 1300PLN ;) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a kiedy ma wyjść dokładnie? Cena trudno przejdzie, zależy bardzo na FW Asus kontrola rodzicielska i LTE.  Bo alternatywa jedynie model niżej Asus lub Zyxel. Chyba, że coś lepsze jest ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 minutę temu, neon napisał:

a kiedy ma wyjść dokładnie?

a myślisz, że ktoś poda Ci dokładną datę ? :) 

1 minutę temu, neon napisał:

Chyba, że coś lepsze jest ?

poczytaj : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

właśnie tak myślałem, że już jest dokładna data :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeszcze nie, ale wiem kto wie : 

;) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

:) House czy znasz jakieś lepsze rozwiązanie. Nie chcę tu psuć topicu :) czy ten Negear LB2120 byłby lepszym rozwiązaniem ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Moim zdaniem tak, ale poczekaj aż wypowie się @Wlodek_242. W końcu użytkuje ten model i może co nieco powiedzieć nt wydajności. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

bo kwota tu nie gra tak roli ma działać. A wtedy jaki router do niego ? najlepiej też dobry i z ochroną rodzicielską ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

Hejka. No użytkuję, użytkuję od paru dni :) Podkreślam jednak, że moje opinie są opiniami kogoś niedoświadczonego. Mam  ten Netgear z  Asusem rt-ac68u. U mnie słabo z cierpliwością a jeszcze jak zobaczyłem przewidywaną cenę na  4G-ac68U poziomie 1600zł to wolałem wziąć zestaw z bramką, do której przekonał mnie  @house.  Poza tym jak kiedyś będę potrzebował lepszy modem lub router to nie będę musiał wymieniać całości. Póki  co jest ok. Co prawda ja jestem jeszcze na etapie wybierania dostawcy internetu  ale przy okazji testuję sobie jak to wszystko chodzi . U mnie prawdopodobnie skończy się na jakiś antenach ale to w osobnej dyskusji. Mieszkam w takim miejscu, że parametry sygnału mam słabe ale ten modem wszystko to elegancko przerabia. Podoba mi się, że w razie czego może sobie zejść na 3G i nie tracę kontaktu ze światem. Proste urządzenie, które nawet ja rozumiem :) Druga sprawa, która mi póki co pasuje, że mam modem w jednym miejscu a router już lepiej ustawiony na  rozsiewanie wifi po domu. 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a ten Netgear modem - bez anten zewnętrznych i normalnie ściąga sygnał LTE ?  Rozumiem, że masz wpięty kablem LAN z Rt-ac68u ?  Gdzie brałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wlodek_242

Tak. Zbiera spokojnie. Pomimo, że w każdej sieci mam mniej wiecej RSRP -110 to modem spokojnie ściąga. Mam 2/5 kresek i generalnie uploady od 3 do nawet raz ? 40, głównie w przedziale 10-20 . Tak podłączony jest przez LAN.

Sferis + Saturn

Przez ten słaby zasięg mocno się wahają te parametry i pewnie będę to odczuwał dlatego interesuje mnie  temat anten.

Postaram się zamieścić trochę informacji.  Interpretację pozostawiam mądrzejszym. Proszę również o pomoc w podjęciu pewnych decyzji. Wszelkie wskazówki mile widziane :)

Edytowane przez Wlodek_242
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PACO

Asus 4G ac68u nareszcie w sprzedazy. Cena wydaje sie bardzo atrakcyjna z uwagi na zaawansowane funkcje routera i w kontekscie wczesniejszych zapowiedzi na poziomie najpierw zl. 1600 a pozniej zl. 1300. Ostateczna cena sprzedazy to zl. 1149.

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Na pewno dużym plusem tego modelu jest bezproblemowa praca z naszymi operatorami. Fajny manewr z ceną, nieźle załatwili Netgear i ich Nighthawk R7100LG, który obecnie kosztuje lekko ponad 1500 PLN :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Panowie a w jakich sklepach już jest, żeby chociaż zobaczyć tę ofertę ?

pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi