Skocz do zawartości
jaros85

RT-N66U restart przy pracy z E3372s

Rekomendowane odpowiedzi

jaros85

Witam wszystkich.

Mam ruter Asusa RT-N66U z firmaware merlina 380.68 oraz modem Huawei E3372s-153 HiLink

Modem jest wykrywany prawidłowo w ruterze problemy zaczynają się gdy chcę ustawić loadbalancing lub failover.

W pracy loadbalancing cały ruter działa do czasu większego obciążenia łącza np. po uruchomieniu speedtestu po chwili cały ruter się restartuje.

Ten sam problem występuje gdy ruter przełączy się na łącze zapasowe w trybie failover.

Wygląda jak by był jakiś timeout który wywołuje restart rutera.

Robiłem testy z modemem Huawei E3131 (nie HiLink) i tam wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Problemem tutaj jest sam tryb dual-wan + nieprawidłowa obsługa tego modemu przez AsusWRT.  Sprawdzałem ten router z E3372h-153 i w tym tandemie wszystko działało poprawnie. Próbowałeś wgrać tomato aby sprawdzić obsługę tego modemu? Tryb failover powinien zadziałać, nie wiem jak będzie z loadbalancing.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaros85

Wolał bym zostać przy Merlinie o ile to możliwe.

Czy Twój E3372h-153 to HiLink czy zwykły.

Ja zastanawiam się nad przerobieniem mojego modemu do normalnej wersji może to rozwiązało by problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
6 minut temu, jaros85 napisał:

Czy Twój E3372h-153 to HiLink czy zwykły.

HiLink

6 minut temu, jaros85 napisał:

Wolał bym zostać przy Merlinie o ile to możliwe.

masz wybór - albo zmiana FW albo wymiana modemu na inny model. 

7 minut temu, jaros85 napisał:

Ja zastanawiam się nad przerobieniem mojego modemu do normalnej wersji może to rozwiązało by problem.

trudno mi ocenić czy ten zabieg pomoże czy nie, nie bawiłem się zmianą wersji modemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaros85

Witam udało mi się zdobyć modem Huawei E3372h-153 HiLink

Niestety ruter nadal się resetuje tyle że trochę rzadziej.

Wgrałem więc tomato 1.28.0000 MIPSR2-140 K26AC USB AIO-64K

Niestety w tym wypadku w żaden sposób nie jestem w stanie ustawić pracy dual wan.

Działa tryb tylko WAN (ethernet) i WAN (usb) ale w żaden sposób nie działa dual wan.

W GUI widać że ruter dostaje z obydwu portów WAN IP ale nie ma możliwości podłączenia się do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@jaros85 spróbuj wgrać wersję 136 i sprawdź czy to pomoże : 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
. Były jakieś zawirowania w tym firmware po tej wersji i część funkcji nie działała a inne sprawiały problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaros85

Dzięki za pomoc.

Niestety nadal mam problem z uruchomieniem DualWan.

Problem jest taki że po włączeniu dwóch interfejsów WAN obydwa otrzymują adres IP z modemu czyli 192.168.8.x i jest brak dostępu do internetu.

To samo było z nowszym firmware tomato.

Czy ktoś mógłby pomóc w konfiguracji gdzie popełniam błąd.

Aktualnie mam:

WAN1 (ethernet) IP z DHCPa

WAN2 (USB) modem HiLink e3372t-153

vlan.png

wan.png

konfig.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Problem prawdopodobnie leży po stronie ustawień portu WAN2. Przestaw VLAN 3 na port 4 dla WAN2. Rebootnij router i zobacz czy coś się zmieniło.

2017-10-02_111902.thumb.jpg.3351e9115599c8d99ed96a977a959cc6.jpg

Jeżeli to nie pomoże to pozostaje wizyta u źródła : 

i opisanie tam problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Najnowszy NAS od NETGEAR to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują dużej pojemności do magazynowania i ochrony danych.

Urządzenie wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intel D1508 (pamięć RAM 4GB DDR4 z ECC). Dodatkowo wyposażony został w 4 zatoki dyskowe na pamięć masową o pojemności do 40 TB oraz porty Ethernet 10 Gb/s. Całość dopełnia wysokiej jakości metalowa obudowa z ekranem LCD i przyciskami dotykowymi.
      RN524X stanowi doskonałe rozwiązanie NAS w małych i średnich firmach. Bez problemu poradzi on sobie z tworzeniem kopii zapasowej danych w chmurze (Dropbox, Amazon), blokową replikacją danych (dzięki funkcji ReadyDR) oraz replikacją danych do urządzenia w dowolnym miejscu (funkcja ReadyNAS Replicate). Co więcej, własna chmura ReadyCLOUD pozwala na udostępnianie i synchronizację plików bez ograniczeń.
      Warto dodać, że ReadyNAS 524X oferuje także 5 poziomów ochrony plików (zabezpieczając tym samym dane przed błędami ludzkimi, katastrofami oraz ich cichym uszkadzaniem) oraz 5-letnią gwarancję. Cena urządzenia to 3899 złotych brutto.
      Więcej informacji : 
    • Coreus
      Przez Coreus
      Hej,
      Już wcześniej pisałem na forum w podobnym temacie: 

Cóż trochę czasu upłynęło. Jakiś czas temu skończyła mi się umowa na czas nieokreślony na Internet LTE.  Z początku "jakość" internetu była bardzo przyzwoita, z czasem niestety, jak to zwykle bywa. Nadszedł więc czas, by coś zmienić!
      Dlatego postanowiłem teraz odświeżyć temat, podzielić się informacjami , wyciągnąć wnioski z doświadczeń i zrobić drugie podejście, by poprawić jakość i prędkość, a przy okazji dowiedzieć się czegoś od Was i zostawić coś dla innych. 

Internet LTE - od czego zacząć?
      1. Zanim zdecydujesz się na operatora sieci komórkowej oraz indywidualny! zakup sprzętu - sprawdź dostępność Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.  (+
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. ):   
      a) zwróć uwagę na maszty operatorów pod kątem LTE. Zrób ich listę z uwzględnieniem lokalizacji oraz pasma:

b) sprawdź odległość do interesujących Cię masztów - np.
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. to umożliwia:
      c) przeanalizuj listę masztów: dla każdego masztu z listy - zwróć uwagę na topografię terenu, odległość, wszelkiego rodzaju przeszkody - odrzuć te najdalsze, bądź niekorzystnie zlokalizowane (z uwagi na przeszkody - np. las, budynki, ukształtowanie terenu itp.) 
      d) przygotuj listę pomiarową (dostępni operatorzy z konkretnym pasmem i odległością do nadajnika + pomiary sygnału - więcej
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. ):
      Garść informacji o oznaczeniach:
      2. Przeanalizuj ofertę internetu LTE u operatorów komórkowych:
      a)  całkiem przyjemnie zebrana oferta do kupy: 
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. jedni operatorzy oferują większy limit, drudzy za to przy jego przekroczeniu ograniczają prędkość do 2Mbit/s zamist 32Kbit/sek, a jeszcze inni dają za darmo brak limitów w godzinach 0:00-8:00 (warto zwrócić uwagę)
      b) pamiętaj, że internet LTE bez limitu nie istnieje!: 
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. 3. Wybierz kilka operatorów w oparciu o listę wybranych masztów (pkt 1) oraz na podstawie przeanalizowanej oferty (pkt 2). Zakup karty startery na internet, by mieć na podstawie czego przetestować i wybrać najlepszą opcję - nie tylko odległość, oferta, ale również faktyczny stan ilości przyłączonych użytkowników, będzie mieć wpływ na szybkość internetu.
      4.  Pora zastanowić się nad wyborem sprzętu:
      Kup sprzęt sam (osobista sugestia) - nie decyduj się na ten w ofercie od operatora sieci komórkowej. Dlaczego? Cóż operatorzy czasami oferują sprzęt, który wspiera LTE - ale przykładowo router ma tylko 1 wyjście antenowe - np. D-Link DWR-921E. Co prawda nie jest to regułą. Generalnie w interesie operatorów sieci komórkowej jest jak najwięcej pozyskać klientów, a jak najmniej inwestować w rozbudowę i modernizację obecnej infrastruktury.
      Jest kilka możliwości:
      - wariant 1 - router z podwójnym wyjściem antenowym i obsługą kart pod internet dual LTE + antena
      - wariant 2 - router z obsługą modemów dual LTE + modem dual LTE (koniecznie HiLink\NDIS) z dwoma wyjściami antenowymi + antena

W kolejnych postach postaram się skupić nad wyborem anteny - co zresztą na chwilę obecną najbardziej mnie interesuje. Pomyślałem jednak, że wstęp powyżej, może być przydatny dla innych.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności