Skocz do zawartości
neon

Router Cellpipe 7130 z Orange

Rekomendowane odpowiedzi

neon    102
neon

Witam, może ktoś z Was miał do czynienia z Cellpipe 7130 Orange. Router ten jest dawany do usługi DSL i niestety nie można go zamienić. Mam problem ponieważ na jakiś czas muszę zrobić z Netgear R7000 Acces Point i po podłączeniu właśnie do Cellpipe 7130, R7000 dostaje szopy i ani nie mogę się do niego zalogować ani nic. robiłem reset i niestety nic nie daje. Router co jakiś czas sam się restartuje. 

czy tu trzeba po prostu jedynie wymagać od support orange w tej materii. ogólnie jest tylko możliwość zalogowania się na Cellpipe  7130 na konto user / nie admin oczywiście. w tym koncie można ustawić podstawową konfigurację etc.

wszelkie wskazówki mile widziane :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house

Zresetuj R7000 do ustawień fabrycznych i dopiero po tym ustaw jako AP. W czym jest problem ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

zresetowałem oczywiście i nic nie pomaga nie mogę się do panelu zalogować. Przez chwilę przebiega logowanie normalnie i po chwili sam się resetuje i już nie mogę się zalogować do R7000. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house

jak się logujesz ? po IP czy przez routerlogin.com/routerlogin.net ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

próbowałem wszystkiego, nawet podglądałem jaki ip dostał w cellpipe ale też nie idzie. 

dziwnie to się zachowuje dlatego pytam, bo jeszcze takiego czegoś nie widziałem. tak jakby ten cellpipe blokuje R7000

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house

kabel z tego orange'owego ustrojstwa podłączasz do WAN czy LAN w trybie AP

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

do LAN 

ogólnie to tylko p....ć o ścianę i tyle ale wtedy sam kabel zostanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house

a po konfiguracji AP nadaje jakieś ssid do którego można by było się podpiąć i dostać do GENIE ?  

poza tym :

Note: After you click Apply, the AP device will change to a new IP assigned by your existing router. The NETGEAR genie web interface may no longer be available. If needed, close the browser and log into the AP again via http://www.routerlogin.net, http://www.routerlogin.com, or by typing the IP address of the AP into the browser.

Jeśli to nie działa to RMA :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

przez chwilę było ale zniknęło. mam już brak słów do tego sprzętu. 

ogólnie to dziwne restarty np 3 w 5 min. gdzie R7000 dość stabilny zawsze jest. 

House RMA już na tym modelu będzie 2 gi raz. co prawda dostałem nowy, ale to wykorzystanie służbowe i za bardzo nie mam czasu się bawić w gwarancje a jeszcze chyba minęła. :) 

w tym co podałeś routerlogin.net wogóle nie otwiera panelu. tylko przechodzi przez chwilę do strony web netgear i po jakiejś chwili restart samoczynnie R7000. 

Enable IGMP Snooping - IGMP (Internet Group Management Protocol) jest to protokół, który umożliwia komputerom wysyłanie informacji do routera o przyłączaniu się lub odejściu z danej grupy multicastowej.

takie ustawienie jest w Cellpipe to np. ma być włączone ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house
10 godzin temu, house napisał:

a po konfiguracji AP nadaje jakieś ssid do którego można by było się podpiąć i dostać do GENIE ?  

?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

Pojawił się tylko raz i to na chwilę. 

czy zbyt duża ilość switch -y może mieć tu wpływ ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

Jest jakiś router z adsl co można by było zastąpić ten Cellpipe na wypadek jakbym Orange przekonał i musowo z 5 portami LAN ? 

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

czy ten sprzęt jest coś wart ? jakby Orange się nie zgodził to Cellpipe w trybie przezroczystym podłączony w WAN. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house

Zasunąłeś cenę... :) Zwykła stara neostrada ?

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

To niby DSL dla firm

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Dokładnie DSL biznes Orange

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house

to może jakiś router z DSL od Netgear ? Znasz już R7000 więc może coś odpowiedniego od nich ?

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

Ok House dzięki to się rozejrze jeszcze

A jakie jeszcze inne dobre firmy wchodzą w grę ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dimson    95
dimson

@neon sorry może czegoś nie rozumie ale nie lepiej byłoby ustawić router z Orange w trybie bridge (jest taka możliwość) a cały konfig i zarządzanie mieć na R7000 ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house
37 minut temu, dimson napisał:

nie lepiej byłoby ustawić router z Orange w trybie bridge (jest taka możliwość)

nawet o tym nie wiedziałem @dimson, thx :) @neon to chyba rozwiązuje Twój problem? ;)  

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dimson    95
dimson

mam nadzieję że to faktycznie rozwiąże problem

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
neon    102
neon

tak macie racje, ale nie mam miejsca na R7000 i właśnie muszę czekać na nowy router - wybór padł na Vigor 2925. Wcześniej miałem tak ustawione w bridge Cellpipe 7130 i wszystkim zarządzał R7000. Obecnie z uwagi na zmianę lokum mam skrzynkę tak małą, że R7000 i nie ma szans, żeby wszedł. Chciałem na chwilę się poratować AP z R7000 ale nie idzie :)  Po prostu Cellpipe 7130 jest zbyt stary i  nie obsługuje wielu rzeczy Orange wsadza go do biznesu :) .  Chciałem na czas największej zawieruchy przetrzymać na samym Cellpipe 7130 ale niestety nie idzie nic z tym zrobić. 

będzie Cellpipe7130 w trybie bridge+ Drytek Vigor 2925+ AP R7000 

Dzięki Panowie za pomoc :) 

ps. dodatkowo podobno Orange ma inne urządzenie niż Cellpipe7130 jakiś zyxel ale dokładnego modelu mi nie podano. Sam Support Orange podaje Cellpipe 7130 najlepiej będzie pracował w bridge :) 

Pozdrawiam 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dimson    95
dimson

Zyxel VMG8324 ale on jest dawany w dzierżawie do Biznes Pakiet Fiber (światłowód ze stałym adresem ip). Do DSLa zawsze idzie Cellpipe .
Najażniejsze, ogarnąłeś temat.

• Lubię to 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1380
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności