Jump to content
tomeq

ASUS RT-66U Merlin 3.0.0.4.372.31_0

Recommended Posts

tomeq

Witam

ma pytanko, na Asusie jak w temacie chciałem skonfigurować klienta VPN z ustawieniami dla obsługi usługi oferowanej przez vpnonline.pl, chodzi mi o to że mój router łączy się jako klient z ich serwerem VPN i mam wyjście na świat z przydzielonym przez nich publicznym IP, jednak wydaje mi się ze w opcjach konfiguracji czegoś brakuje. Podczas instalacji Merlina miałem same problemy, długo trwało zanim ten soft się zainstalował i mam wrażenie że tu jest błąd. Nie włącza się w ogóle klient Open VPN, po wprowadzeniu ustawień i kliknięciu "przełącznika" z off na on router przeładowuje konfiguracje i pozostaje wyłączony. Załączam linki do zrzutów, czy ktoś może mi napisac czy wszystko jest w porządku czy jakiś zakładek jednak nie ma, być może podczas instalacji firmware wystąpił błąd?

tomek

linki do zrzutów ekranu:

1_gora.jpg

1_dol.jpg

2_gora.jpg

2_dol.jpg

house

na początek zrób aktualizację do 3.0.0.4.374.32 ze względu na :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

a następnie sprawdź czy klient openvpn łączy się w systemie - mają tutorial do tego : 

You do not have the required permissions to view the link content.

druga sprawa, że nie masz żadnych kluczy w konfiguracji.

Belliash

Wiem ze w nowszych wersjach czasem wystepuja bledy. Sam z ciekawosci wrzucilem kiedys najnowszy dostepny soft Merlina i nie dzialalo przekierowanie portow :p

W odroznieniu od @house proponuje downgrade :lol:

house
kiedys najnowszy dostepny soft Merlina i nie dzialalo przekierowanie portow

dywagacje - nigdy się nie zdarzyło, że w merlinie mi coś nie działało a od używam go od 1 wydania. więcej problemów miałem w tomato by shibby ;)

druga sprawa, że wydanie na rt-n16 jest mocno eksperymentalne - rmerlin nawet go nie posiada więc wsparcie dla tego modelu jest ale jako takie - spektrum tego FW jest wąsko ograniczone i niedomagania na n16 nie są wykładnikiem całości jego działania na innych modelach - zwłaszcza na rt-n66u na którym działa rewelacyjnie (nawet lepiej niż OFW).

W odroznieniu od @house proponuje downgrade

i zaaplikowanie więcej błedów w openvpn ;-) najnowsza wersja działa bardzo stabilnie.

Automatyczna wiadomość:

Temat przeniesiony z forum "

" do "
".

Belliash

O Tomato nie bede sie wypowiadal :D

Natomiast wiem ze sa tez osoby majace N66 i rowniez uskarzajace sie na problemy z Merlinem. Nie weryfikowalem tego, bo nie mialem jak. Moze to niezbyt profesjonalne powtarzac to co sie uslyszalo, ale nie sposob wszystko sprawdzic :)

Poza tym, nie wiem co ma router do przekierowania portow - to iptables i konfiguruje sie go w taki sam sposob na obu routerach. Skoro na 1 dziala, to i na innym powinno, wiec tak do konca nie zwalalbym tu tak na eksperymentalna obsluge RT-N16.

Tak czy inaczej, najlepiej niech autor sprawdzi inna wersje, albo i kilka nowszych i starszych i sam zobaczy ktora bedzie dzialala najlepiej. Czy blad te zostal poprawiony w nowszej wersji, czy konieczny jest downgrade...

• Like it 2

house

Poza tym, nie wiem co ma router do przekierowania portow - to iptables i konfiguruje sie go w taki sam sposob na obu routerach. Skoro na 1 dziala, to i na innym powinno, wiec tak do konca nie zwalalbym tu tak na eksperymentalna obsluge RT-N16.

racja, ale wszystkie zasłyszane niedomagania raczej klasyfikowałbym jako brak wiedzy albo umiejętności :) osobiście nie słyszałem o zonku z przekierowaniem... 

Belliash

A jednak :D Przynajmniej z WebUI nie dzialalo... Coz, wrzucilem Tomato, bo co mialem zrobic jak WDR4300 padl i potrzebowalem jakiegos routera :P Jednak koniec OT. Czekamy na newsy od autora

• Like it 1

tomeq

Witam

dziekuję za podjęcie tematu. Jako kompletny amator w temacie za który się zabrałem musze przyznać się do błędu. Zabrałem się "od d...py strony" -  wystarczyło ustawić w WAN-ie połączenie PPTP i tunel się zestawia bez problemu, nie ma potrzeby w ogóle korzystania z dedykowanej zakładki VPN. Problem z którym się tu do Was zwróciłem rozwiązałem a właściwei go obszedłem, takie rozwiązanie zupełnie mi wystarcza na dzień dzisiejszy. Dziękuję za wszyskie wypowiedzi i do następnego problemu :-)

tomeq

• Like it 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

• muzykcb
      By muzykcb
      Cześć.

Koleżanki i Koledzy, co należy zmienić aby połączyć się przez OpenVPN z zasobami sieciowymi.

Windows 10 HOME
      RT-AC68U (najnowsze oprogramowanie ASUSA)+ dysk 4GB

Błędy które OpenVPN wyświetla na czerwono (wersja OpenVPN najnowsza):

WARNING: --ns-cert-type is DEPRECATED.  Use --remote-cert-tls instead.
      WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
      There are no TAP-Windows adapters on this system.  You should be able to create a TAP-Windows adapter by going to Start -> All Programs -> TAP-Windows -> Utilities -> Add a new TAP-Windows virtual ethernet adapter.
      Exiting due to fatal error

• Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.