Skocz do zawartości
tomeq

ASUS RT-66U Merlin 3.0.0.4.372.31_0

Rekomendowane odpowiedzi

tomeq

Witam

ma pytanko, na Asusie jak w temacie chciałem skonfigurować klienta VPN z ustawieniami dla obsługi usługi oferowanej przez vpnonline.pl, chodzi mi o to że mój router łączy się jako klient z ich serwerem VPN i mam wyjście na świat z przydzielonym przez nich publicznym IP, jednak wydaje mi się ze w opcjach konfiguracji czegoś brakuje. Podczas instalacji Merlina miałem same problemy, długo trwało zanim ten soft się zainstalował i mam wrażenie że tu jest błąd. Nie włącza się w ogóle klient Open VPN, po wprowadzeniu ustawień i kliknięciu "przełącznika" z off na on router przeładowuje konfiguracje i pozostaje wyłączony. Załączam linki do zrzutów, czy ktoś może mi napisac czy wszystko jest w porządku czy jakiś zakładek jednak nie ma, być może podczas instalacji firmware wystąpił błąd?

tomek

linki do zrzutów ekranu:

1_gora.jpg

1_dol.jpg

2_gora.jpg

2_dol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

na początek zrób aktualizację do 3.0.0.4.374.32 ze względu na :

- CHANGED: Upgraded OpenVPN to 2.3.2

a następnie sprawdź czy klient openvpn łączy się w systemie - mają tutorial do tego : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlić zawartość linków w tej odpowiedzi.

druga sprawa, że nie masz żadnych kluczy w konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Belliash

Wiem ze w nowszych wersjach czasem wystepuja bledy. Sam z ciekawosci wrzucilem kiedys najnowszy dostepny soft Merlina i nie dzialalo przekierowanie portow :p

W odroznieniu od @house proponuje downgrade :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
kiedys najnowszy dostepny soft Merlina i nie dzialalo przekierowanie portow

dywagacje - nigdy się nie zdarzyło, że w merlinie mi coś nie działało a od używam go od 1 wydania. więcej problemów miałem w tomato by shibby ;)

druga sprawa, że wydanie na rt-n16 jest mocno eksperymentalne - rmerlin nawet go nie posiada więc wsparcie dla tego modelu jest ale jako takie - spektrum tego FW jest wąsko ograniczone i niedomagania na n16 nie są wykładnikiem całości jego działania na innych modelach - zwłaszcza na rt-n66u na którym działa rewelacyjnie (nawet lepiej niż OFW).

W odroznieniu od @house proponuje downgrade

i zaaplikowanie więcej błedów w openvpn ;-) najnowsza wersja działa bardzo stabilnie.

Automatyczna wiadomość:

Temat przeniesiony z forum " → → " do " → →

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlić zawartość linków w tej odpowiedzi.
".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Belliash

O Tomato nie bede sie wypowiadal :D

Natomiast wiem ze sa tez osoby majace N66 i rowniez uskarzajace sie na problemy z Merlinem. Nie weryfikowalem tego, bo nie mialem jak. Moze to niezbyt profesjonalne powtarzac to co sie uslyszalo, ale nie sposob wszystko sprawdzic :)

Poza tym, nie wiem co ma router do przekierowania portow - to iptables i konfiguruje sie go w taki sam sposob na obu routerach. Skoro na 1 dziala, to i na innym powinno, wiec tak do konca nie zwalalbym tu tak na eksperymentalna obsluge RT-N16.

Tak czy inaczej, najlepiej niech autor sprawdzi inna wersje, albo i kilka nowszych i starszych i sam zobaczy ktora bedzie dzialala najlepiej. Czy blad te zostal poprawiony w nowszej wersji, czy konieczny jest downgrade...

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Poza tym, nie wiem co ma router do przekierowania portow - to iptables i konfiguruje sie go w taki sam sposob na obu routerach. Skoro na 1 dziala, to i na innym powinno, wiec tak do konca nie zwalalbym tu tak na eksperymentalna obsluge RT-N16.

racja, ale wszystkie zasłyszane niedomagania raczej klasyfikowałbym jako brak wiedzy albo umiejętności :) osobiście nie słyszałem o zonku z przekierowaniem... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Belliash

A jednak :D Przynajmniej z WebUI nie dzialalo... Coz, wrzucilem Tomato, bo co mialem zrobic jak WDR4300 padl i potrzebowalem jakiegos routera :P Jednak koniec OT. Czekamy na newsy od autora

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomeq

Witam

dziekuję za podjęcie tematu. Jako kompletny amator w temacie za który się zabrałem musze przyznać się do błędu. Zabrałem się "od d...py strony" -  wystarczyło ustawić w WAN-ie połączenie PPTP i tunel się zestawia bez problemu, nie ma potrzeby w ogóle korzystania z dedykowanej zakładki VPN. Problem z którym się tu do Was zwróciłem rozwiązałem a właściwei go obszedłem, takie rozwiązanie zupełnie mi wystarcza na dzień dzisiejszy. Dziękuję za wszyskie wypowiedzi i do następnego problemu :-)

tomeq

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• guzik1
      Przez guzik1
      Witam!

Od trzech miesięcy jestem posiadaczem tego routera i praktycznie od samego początku mam problem z usługą Quickconnect. Po konfiguracji praktycznie po 1-2 dniach otrzymuję informację na maila że połączenie zostało utracone i nie mam zdalnego dostępu do niego, pomaga dopiero ponowna konfiguracja, czasami wystarczy tylko restart. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Dodam tylko jeszcze, że mam do tego routera podpięty DS416play i usługa Quickconnect działa bez zarzutu - co mogę z tym zrobić?

Czy ktoś by mógł mi jeszcze pomóc - może ma jakiś prosty opis jak utworzyć certyfikat i jak ustawić bym mógł logować się bezpiecznie.

Będą bardzo wdzięczny za pomoc. 
    • kryzys123
      Przez kryzys123
      Witam, mam problem z zalogowaniem do Qnap'a TS-212P przez http, po lanie. Wpisuję adres w przeglądarce (Firefox 59.0.1 (64 bity)) razem z właściwym portem, pojawia się okno logowania i po wpisaniu danych pojawia się niebieski ekran z Q na środku i nie przechodzi dalej. Jakiś pomysł?

• neon
      Przez neon
      Witam, 
      od jakiejś aktualizacji Windows 10 moja sieć przestała widzieć NAS. Mogę jedynie połączyć się z serwerem przez web. Czy też tak macie ? 
      sprawdziłem i podopny problem już został zgłoszony. Nawet Synology Assistant nie może zmapować dysku, mimo dostępności. Według tego co podają inne źródła problem jest w smb 3 według tego co sprawdziłem. 
      ogólnie jeszcze niedawno wszystko działało bez problemu. Z ustawień nic nie zmieniałem oprócz wgrywania wszystkich Windows 10 updates. 
      Możecie coś doradzić ? 

pozdrawiam 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.