Skocz do zawartości
no4fly1

Asus RT-AC68U nie działa poprawnie połączenie vpn

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

no4fly1

Witam,

Po przywróceniu  ustawień fabrycznych nie działa poprawnie połączenie vpn.

Router RT-AC68U  ma włączony  serwer vpn  i dodanego użytkownika (próbowałem na najnowszym  firmware Asusa i Merlina).

Po wyeksportowaniu ustawień i załadowaniu ich na kompie  OpenVPN pokazuje, że połączyłem się poprawnie. Także w GUI routera  widać, że połączenie  jest nawiązane.

Niestety, nie mogę wejść na wcześniej zmapowane dyski po smb, nie mogę  wejść na router lub NAS wpisując lokalny adres w przeglądarce.

W czym tkwi problem?

Nie działa także połączenie vpn z  RT-AC68U skonfigurowane  w Windows 10 (nie przez aplikację OpenVPN),

a  stare połączenie  z routerem  w pracy (RT-N66U) działa bez zmian, poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a na koncie admina ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no4fly1

Niestety też nie .

Przy łączeniu przez łączenie z vpn przez Windows 10 wyskakuje taki komunikat.

59ad86956b189_Beztytuu.thumb.jpg.9878ff3496d736a0f4cbcca83c9e7e90.jpg

image.png

Edytowane przez no4fly1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie pamiętam, ale przy openvpn adres hosta w pliku konfiguracyjnym dodawany jest automatycznie - sprawdź czy na pewno.

Kolejna sprawa - sprawdź czy domyślny port 1194/udp jest otwarty w firewall'u (domyślnie przy konfiguracji openvpn firewall ma status auto).  Pociągnij hosta skanerem 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
 i sprawdź czy na pewno jest poprawnie otwarty. Co prawda piszesz, że się łączy - a zwykły ping działa ? 

I jeszcze jedno - łączysz się ze swojego LAN do własnego routera na publiczne IP via WAN?  - może problemem jest nat loopback ? W Firewall - General - na dole :

JIv8z.png

zmień opcję na merlin i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności