Jump to content
OpenITbot

ASUS RT-AX88U 802.11ax Wi-Fi

Rate this topic

Recommended Posts

OpenITbot

ASUS RT-AX88U jest pierwszym routerem ASUS z Wi-Fi 802.11ax następnej generacji wspomagającym niespotykane dotąd połączone prędkości do 5952 Mbps – 1148 Mbps w paśmie 2,4 GHz i 4804 Mbps w paśmie 5 GHz. Dzięki rewolucyjnej kombinacji technologii OFDMA ((Orthogonal Frequency-Division Multiple Access)) i MU-MIMO, technologia 802.11ax zapewnia 4 razy większą przepustowość niż technologia 802.11ac na podłączonych urządzeniach w gęstych środowiskach, przy jednoczesnym zwiększeniu pojemności i wydajności sieci. ASUS RT-AX88U obsługuje więcej jednoczesnych transferów danych niż routery 802.11ac MU-MIMO, umożliwiając większej liczbie urządzeń szybszy dostęp do sieci w tym samym czasie bez oczekiwania na siebie wzajemnie – co stanowi doskonałe rozwiązanie dla domów z rosnącą liczbą podłączonych inteligentnych urządzeń. RT-AX88U wykorzystuje technologię TWT w celu zmniejszenia zbędnej komunikacji do urządzeń 802.11ax, zmniejszając pobór mocy i poprawiając żywotność akumulatora urządzenia.

RT-AX88U_Front--e1504106576505.thumb.png.a5108fdfca87457418f6fdb1baccbc8b.png

Specyfikacja :

Procesor Broadcom BCM49408 1.8 GHz quad-core
Pamięć Flash 256 MB
Pamięć RAM 512 MB
Switch Broadcom BCM49408 + 2x Aquantia AQR107 + Realtek RTL8370MB
Obsługiwane pasma 4x4:4 5 GHz 802.11ac  4804 Mbps (Broadcom BCM43684) + 4x4:4 2.4 GHz 802.11abgn 1148 Mbps (BCM4366E)
Porty sieciowe 1 x RJ-45 10/100/1000 WAN
  8 x RJ-45 10/100/1000 LAN
Porty USB 1x USB 3.0 i 1x USB 3.1
Anteny 4 szt zewnętrzne
Wymiary 29,9 x 18,7 x 8,3 mm (szer. x gł. x wys.)
Obsługiwane standardy IEEE 802.11 a/b/g/an/ac/ax, IPv4, IPv6

Data premiery na rynku oraz orientacyjne ceny nie są znane. Więcej informacji : 

https://press.asus.com/release.php?id=114

Why 802.11ax is the next big thing in Wi-Fi

house
Cytat

The ASUS RT-AX88U is priced at S$599 and will be available for purchase by mid-October.

😨

house
Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• mcgee
      By mcgee
      Witam.
      Pierwszy post tutaj - ale temat miałem w zakładkach ...tak czułem, że kiedyś się przyda

Mam w domu 2szt. AC1200G+ - pierwszy od dłuższego czasu robi za router, ogólnie bezproblemowo. Drugi (dokupiony niedawno za grosze) stoi w najdalszym pokoju jako media bridge z podpiętym jednym komputerem.
      Oba urządzenia z najnowszą wersją FW, po instalacji wyczyszczony nvram (przez telnet).

Problem mam z tym drugim ASUSem (bridge mode).
      Co rusz - nie mam cierpliwości, żeby ciągle sprawdzać, ale powiedzmy że co godzinę? 'znika' z sieci, po uptime widzę, że się resetuje. Sygnał chyba dobry: Band: 5GHz, Link rate: 585 Mbps, RSSI: -74 dBm.

Mi niestety logi nic nie mówią:
      Logów jest więcej (wcześniejszych), 5 maj się wbija pomiędzy, wrzucam ostatnią cześć takiej pętli:
      Help?
    • djmarco
      By djmarco
      Mam taki problem, że nie pokazują mi się klienci. Dzieiaj zrobiłem aktualizacje oprogramowania i dalej to samo. Firmware jest od Merlin.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    • SzCz
      By SzCz
      Cześć wszystkim!
      Próbuję ustawić w tym routerze przekierowanie portów na podłączonego NASa i za nic w świecie to mi się nie udaje. Mam wykupiony publiczny, a nawet stałe IP, próbowałem z wył/wył firewallem i AiProtection, dodawałem urządzenie do DMZ....... i nic!!!!
      Na żadnym z portów nie działało ftp i www.
      Natomiast podłączony przez usb dysk i cała reszta usług uruchomionych na Asusie (w tym ftp) bez problemów dostępna jest od strony WANu.
      O dziwo z NASem mogę się połączyć przez AiCloud (usługa dostępu do zasobów routera przez przeglądarkę).
      Czy ktoś miał podobny problem?
      Pozdrawiam, Tomasz.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.