Skocz do zawartości
Portal

Merlin i spadek prędkości internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Portal

Witam

Mam wgrany w ac68 najnowszego Merlina (380.68). Czasami co kilka dni, lub nawet kilka razy w ciagi dnia nagle transfer internetu spada. Prze resetuje router i znowu prędkość wraca do normalnej. Łącze mam 300/300 i jak prędkość spada to tak do 150/40 mbit/s. Wiecie co może być ?

Dodam ze jak instalowałem 380.68 to wszystko ręcznie ustawiłem od nowa, więc nie powinno być pozostałości po starszych wersjach. Zauważyłem również ze jak spada prędkość internetu to w logach routera jeden z laptopów (wifi), mimo ze kilka urządzeń jest podłączonych, cały czas ma wznawiane IP z dhcp

Aug 27 09:12:23 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 
Aug 27 09:13:55 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0)  
Aug 27 09:13:55 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 
Aug 27 09:14:00 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) 
Aug 27 09:14:00 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 
Aug 27 09:14:06 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) 
Aug 27 09:14:06 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 
Aug 27 09:14:10 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0)  
Aug 27 09:14:10 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 
Aug 27 09:19:03 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) 
Aug 27 09:19:03 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 
Aug 27 09:21:48 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) 
Aug 27 09:21:48 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) 

Dodam również ze nie mam włączonego żadnego QOS-a ani innych bajerów do zarządzania pasmem itp - standardowe ustawienia.

Dzieje sie to po wifi jak i po LAN.

Edytowane przez Portal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• patryczekk
      Przez patryczekk
      Witam, czy soft Merlin jest dostępny dla modelu asus RT-AC58U przeglądałem stronę (chyba) twórcy merlina i nie 
      widziałem do mojego modelu, może coś wiecie w temacie?
    • cross099
      Przez cross099
      Od dłuższego czasu mam internet doprowadzony światłowodem do domu. Prędkość 250Mb/s niestety operator daje tylko router o standardzie N i to o zgrozo 150Mb/s a nie 300Mb/s. Dobrze że ma wyjście 1Gb/s dlatego szukam 2 AP które obsłużą Wi-Fi z prędkością zbliżona do 250Mb/s. Jestem świadom ograniczeń czyli ścian itp ale teren na 5GHz jest u mnie czysty a AP chce powiesić na każdym piętrze osobno żeby wzmocnić sygnał i zwiększyć prędkości. 
      Budżet ? No to fajnie by było jakby za 400zl jedną sztukę kupić. Jak da radę taniej to super. 
      Oczywiście myślę tu o WIFI AC.
      Jeszcze jedną rzeczą która chce wiedzieć to, to na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa z myślą o właśnie szybkim Wi-Fi. Patrzę na te testy ( nie każdy je udostępnia) ale właśnie na ci patrzeć żeby nie kupić czegoś nie zdatnego do użytku. Póki co działam na kablu ale to tylko jak coś pobieram to idę i się podpinam a tak to nie mam zbytnio jak.
      Ja spoglądałem na Netgear R6400 bo chyba na Asusy dobre mnie nie stać.. Tylko nie wiem czy procesor w nim uciągnie takie łącze..

Rozważałem też UAP AC Lite tyle że tutaj brakuje mi jednego portu do którego mógłbym podłączyć komputer na 1 piętrze. TpLink Deco M5 znalazłem też za 880 zł za 3 sztuki ale tutaj obawiam się o jakość internetu dochodzącego na pierwsze piętro a skoro mam już kabel to po co próbować wymyślić to połączenie na nowo.
    • radekzaj
      Przez radekzaj
      Planuję kupić ten router do internetu z kablówki Multimedia 120Mb/s. Obecnie używam urządzenia dostarczonego przez dostawcę, czyli Cisco EPC3928. W opcjach konfiguracyjnych udostępnionych na stronie eboku nie ma możliwości ustawienia pracy modemu-routera w tryb bridge, osoba z pomocy technicznej powiedziała, że oni też nie mogą ustawić takiego trybu (albo nie chcą ) i pozostaje wymiana mojego modemu na zwykły modem bez WiFi, który domyślnie pracuje w trybie bridge, z jednym portem ethernetowym. Stąd moje pytanie, czy tytułowy router od ASUSa będzie działał prawidłowo jako połączenie: router Cisco (z wyłączonym WiFi) -> router ASUS -> klient? Czy jednak lepiej wymienić Cisco na zwykły modem, żeby zestawienie było jako: bridge -> router -> klient?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.