Skocz do zawartości
Jonatanek

Surveillance station - czy da się odzyskać usunięte nagrania

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Jonatanek

Czy da się odzyskać nagrania, które zostały usunięte ponieważ została osiągnięta max. pojemność przeznaczona na archiwum? A w ustawieniach było, że po osiągnięciu 100gb stare ma usuwać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeżeli to była pętla i zostały nadpisane nowymi plikami to niestety nie. Można kombinować z dostępem do dysków w Linux jednak trudno powiedzieć czy odzyskane pliki będą mogły być odtworzone jako materiał wideo.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jonatanek

Powiedzmy, że w miarę wcześnie wyłączyłem nagrywanie na tej partycji.

Jestem troszkę laikiem, czy dysk z serwera przed odzyskiwaniem musze przełożyć do kompa z linuxem.? Bo mam tylko laptopa, a w serwerze to dysk 3.5".

I ewentualnie co dalej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Możesz posiłkować się maszyną wirtualną z linuxem i przejściówką z sata na usb (z osobnym zasilaczem). Podłączasz dysk w trybie exclusive dla VM i szukaj narzędzi do odzyskiwania danych o ile system plików w NAS to EXT4. Najlepsze z nich to polecenia konsolowe więc musisz zrobić mały doktorat z ich obsługi.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Uzyskałem tutaj dużo pomocy w wyborze AP do routera i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 2x Ubiquiti UAP-AC-LR jako AP i ASUSa RT-AC86U jako router bez włączonego WiFi. Całość działa bardzo stabilnie i szybko  Teraz potrzebuję pomocy z NAS. Dużo czytałem (za dużo) i zrobił mi się mętlik w głowie.

Stanęło na wyborze między DS918+ vs Qnap TS-453Be. Czyli ta sama baza sprzętowa i podobna cena. Nigdy nie miałem NAS, ale też moje potrzeby nie są zbyt duże. Być może wystarczy mi coś z półki niżej np. TS-431P2, bo chyba Synology nie ma odpowiednika tego modelu?

Czego wymagam:
      - Szybkości przesyłu plików (filmów) pomiędzy komputerami, TV, Plex, Nvidia Shield TV, w tym chcę mieć Link Aggregation, bo kupiłem już nawet taki switch. Ważne jest to, że głównie zależy mi na zwykłym SMB, a nie DLNA (DLNA tylko w jednym TV).
      - Działającego klienta torrent. Tu pytanie o dodawania torrentów. W jaki sposób się to robi? Muszę używać PCta, aby ściągnąć plik torrent i dodać go do transmission? Czy jest jakiś lepszy sposób, aby zrobić to z telefonu? Obecnie pobieram je na qBitorrent, gdzie ustawiłem go pod siebie i wyciąga duży procent mojego łącza czyli spokojnie okolice 50 - 70 MB/s (łącze 1Gb/s).
      - Szyfrowania wolumenów, albo chociaż pojedynczych folderów. Czy foldery te będą wtedy normalnie widoczne dla TV, PC i Shield TV? W jaki sposób odbywa się to szyfrowanie? Gdy wyłączę NAS to po włączeniu trzeba podać hasło?
      Co mi jest zbędne:
      - port HDMI, bo NAS będzie stał w garażu
      - wirtualizacje i inne wymagające zadania

Powiedzcie czy jest sens dopłacać do tych pierwszych modeli względem takie TS-431P2? Ewentualnie polecicie jakiś zamiennik od Synology? Chciałbym możliwie najprostszej obsługi tych zadań, które wymieniłem.

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • jjjanek1
      Przez jjjanek1
      Witam posiadałem synology DS-712+ w roku 2017 zakupiłem Synology DS916+ w firmie Fipro w Warszawie,sprzęt dotarł i przystąpiłem do przenoszenia danych ze starego sprzętu na nowy.Niestety jednak poszło coś nie tak ponieważ mam problem z jedną aplikacją WEB Station na synology mam włączoną funkcję blogai do tej pory korzystałem z tego rozwiązania chciałem zainstalować wordpres aby uruchomić stronkę.Niestety aby wordpres zadziałał muszę włączyć WEB Station  w pakietach jest jako zainstalowany ale jako zatrzymany prubowałem odinstalować bez rezultatu,próbowałem włączyć to samo .Przeszedłem do Panelu Sterowania gdzie jest zakładka usługi obecnie była odhaczona więc ponownie usługę załączyłem .Niestety pojawia się komunikat aby wylogować się i ponownie zalogować bez rezultatu nadal nie mogę włączyć usługi. Jeśli pomógł by mi ktoś odnośnie uaktywnienia Web Station byłbym wdzieczny

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.