Skocz do zawartości
gooru2

Wydajne karty USB

Rekomendowane odpowiedzi

gooru2

Potrzebuję do stacjonarki wydajną kartę na USB. Wstępna selekcja to karty w zasadzie na dwóch chipach Realtek 8814 i bcm4352. Ten drugi układ jest mi już znany i w obecnym laptopie wyciąga nawet ponad 70MB/s. Ale szukam karty 3x3. Ale widzę w zasadzie jedną sensowną kartę na w/w układzie Asusa ac56

Jeśli chodzi o realteka wybór jest szerszy

Testowane już przez doktora DWA192 i Asus. Asus - chyba najlepszy, ale drogi, Dlink drogi i niewygodny.

Ale również znalazłem 

Tplink T9UH - widzę, że to całkiem mocarna karta ( patrzcie okolice 4 minuty ). Z tego co wnioskuję router to Archer ac3150 - testował go również w tamtym okresie.  A i cena niższa niż dwóch w/w wymienionych konkurentów. 

Jest jeszcze Edimax EW-7833UAC - poprzednie produkty w AC były całkiem niezłe i raczej nie sprawiały problemów. 

Znalazłem na forum również jakąś kartę Comfasta również na Realteku oraz jakąś kartę na Mediateku, ale kolega, który je kupował miał z nimi spore problemy. 

Czy znajdzie się jeszcze coś rozsądnego i w fajnej cenie, bo obecny intel ac8260 bardzo mnie wkurza. Strasznie skacze link. Ta karta nie powinna nawet leżeć obok dobrego ac7260 czy dw1550. Testowałem również pce-ac56 - tu jest nieźle. Karta delikatnie mniej wydajna niż Dell - na granicy błędu pomiaru. Preferuje karty na USB bo są bardziej uniwersalne. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Całkiem niezły ten TP-Link :), najbardziej zastanawia mnie różnica prawie 90 PLN pomiędzy Asusem, który oparty jest praktycznie o ten sam układ radiowy. Płacimy zapewne jedynie za rozkładane antenki i wzorki ROG na obudowie :) Nie wiem jak będzie w kwestii zasięgu, Asus prezentował się całkiem zacnie. Edimaxa bym unikał bo jeśli uda się go poprawnie uruchomić  to działa w miarę ok - występują z nim problemy z kiepskiej jakości sterownikami i kompatybilnością z portem USB 3.0 - często zdarzają się problemy z wydajnością tego połączenia. Comfasty i inne "chińskie" produkty osobiście unikam, nie skreślając ich od razu - może jest ktoś komu działają w zadowalający sposób ;) Z adapterów AC1900 wymieniłeś praktycznie wszystkie które warte są zainteresowania, z przewagą Asus za jakość sterowników i zasięgiem i TP-Linka za cenę :) Wybór moim zdaniem jest prosty - 200 PLN to nie majątek, jeśli preferujesz adapter USB. Chyba sobie skombinuję tego T9UH do testów :D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Hehe. Wlasnie mnie korci ten tplink ze wzgledu na bardzo fajna cene. Jesli uda Ci sie go przetestowac w w miare bliskim terminie to wstrzymam sie z zakupem.
Ps. Przepraszam za brak ogonkow

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W najbliższym czasie na pewno nie - kontakt z marketingiem, umowa wypożyczenia i przesyłka chwilę trwają :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Spoko nie pali się - najbliższy to w sensie miesiąc. Kartę w końcu mam - fakt wkurzającą mnie, ale połączeń nie zrywa.  Inna sprawa, że chyba ja wyszukuje ciekawe nowinki - azurewawe bcm4360, teraz ten tplink - mimo, że długo na rynku to chyba nikt się nim nie interesował.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ty wyszukujesz a ja kupuję :) chyba już 2 karty kupiłem po twoim info :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

To nie moja wina, że mam tak dobre oko. :D. A ja kupuje routery, które poddawałem konstruktywnej krytyce, i twierdziłem, że średnie się sprawują. Ale wówczas w kontekście ceny były średnio opłacalne.  A teraz za 450-500zł to kradzież. A i soft chyba poprawił ich osiągi.  W końcu musimy się uzupełniać. Ja prowadzę research, Ty testujesz i jesteś technoświrem :D

Edytowane przez gooru2
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

techfreak tak, pełną gębą :) ostatnio zgłupiałem i nabyłem SSD 960 PRO w miejsce Plextora :)  Technoświr kojarzy mi się ze złotymi latami 90-tymi  :D ... i nie lubię techno ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Hehe, a zgadnij jakie dyski siedzą w mojej stacjonarce. :D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To obaj jesteśmy nienormalni... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

No ja trochę mniej bo u mnie to 960 evo - 250gb, mx300 525gb i 2 dyski 2,5 cala na magazyn. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Rzeczywiście, ja bardziej :) Wsadziłem 960 pro w miejsce M8PeG który powędrował do HTPC z którego 850 evo poszedł do NAS jako cache :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

U mnie za htpc robi NAS :P Zaleta Qnapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Ten sam gość - na razie lider w testach doktora. Choć tu przegrał z TpLinkiem. Ale nie wiem czy ten sam router - wcześniej był to prawdopodobnie TpLink c3150. Tu nie wiem. Nazwany od nazwy kanału. Ale też raczej wydajna maszyna. Bo transfery również na poziomie 80+MB/s.

Prowadząc reaserch znalazłem jeszcze 2 karty, które jeśli ktoś zechce. Jedna to Aukey, druga EDUP. Jeśli chcecie poszukajcie. Pewnie jeszcze znajdzie się kilka perełek. Ale na razie najciekawiej prezentuje się chyba 4 wymieniona w pierwszym poście. Z wskazaniem na TpLinka i Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oldboy

Tu Kolega przetestował kartę Alfa Awus 1900:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@oldboy może i coś ciekawego, ale jak zobaczyłem foto tej karty - dziękuję, postoję :) 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Devastator

to na co najlepiej postawić? moje typy to Asus USB-AC68 albo TPlink T9UH?

Router mam Asus'a AC58U, jednak wiem, że Asus bardzo lubi porzucać wsparcie dla sterowników, natomiast kiedyś miałem tplinka i sterowniki dla niego to był horror od samego początku, ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi kartami?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
44 minuty temu, Devastator napisał:

to na co najlepiej postawić? moje typy to Asus USB-AC68 albo TPlink T9UH?

Pod względem sterowników - Asus, ale TP-Link ma bardzo dobrą relację ceny do wydajności. Jeśli osobiście miałbym wybierać to wybrałbym jednak TP-Link, ze względu właśnie na zbyt dużą różnicę w cenie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi