Jump to content
no4fly1

RT-AC68U + RT-AC87U AP nie mogę dostać się do GUI po wifi

Rate this topic

Recommended Posts

no4fly1

Może nie  jest to do końca związane z AC68  ale to akurat to z nim mam problem.

Struktura:

- AC68U - główny 

- AC87U jako AP 

- Qnap  

Sieć działa w całym zakresie na obu routerach z dostępem  do Internetu.

Nie mogę dostać się do GUI  AC68U po wifi, a do AC87U i Qnap bez problemu.

Gdzie szukać przyczyny? 

Przekierowanie portów na NAS?

Edited by no4fly1

house

Jedynie po wifi czy po kablu też? Adresacja obu urządzeń jest z tej samej podsieci? Wejście na pod adres router.asus.com coś pomaga?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

no4fly1

Po wifi:

- jest dostęp do Internetu przez wszystkie  routery

Po kablu podpiętym do AC68U:

- nie ma dostępu do Internetu , nie ma dostępu do GUI AC68U, nie można wywołać router.asus.com, 

- jest dostęp do GUI  AC87U 

house

Każdy z nich jest w odpowiednim trybie? Ac68u router, ac87u punkt dostępowy (nie router)? Jakie FW w ac87u ? Merlin, OFW, tomato w ac68u?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

no4fly1

Na obu Merlin.

AC68 router, AC87 AP

Po wyłączeniu  zasilania od AP AC87U  sieć dostęp do Internetu przez router AC68U działa dalej bez problemu.

Pozostałe problemy - bez zmian.

house

zresetuj obydwa do ustawień fabrycznych, zaktualizuj asuswrt-merlin do najnowszej wersji i ustaw wszystko od nowa.  Trochę dziwne zachowanie, nie raz sam ustawiałem tak 2 Asusy i wszystko "banglało" ok. 

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Miałem zrobione backupy na dysku 2 przez Active Backup fgor Business. Na dysku 1 miałem zainstalowane wszystkie aplikacje (w tym Active Backup for Business). Coś mi się stało z dyskiem 1 i musiałem go sformatować. Teraz gdy ustawiam na nowo backupy i podaję znowu Miejsce docelowe kopii zapasowych na dysku 2 to wyskakuje mi komunikat "nie można wybrać folderu współdzielonego, ponieważ folder zawiera już dane kopii zapasowej. W pierwszej kolejności należy ponownie połączyć folder".
      Moje pytanie jest jak się ponownie łączy folder abym mógł dalej robić kopię na dysku 2, na którym były wcześniej wykonane inne kopie?

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.