Jump to content
Sign in to follow this  
Daniel zaw

Problem z instalacjia Prestashop

Rate this topic

Recommended Posts

Daniel zaw

WITAM WSZYSTKICH

Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 

może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!

Czy ktoś może  pomóc? 

house
18 godzin temu, Daniel zaw napisał:

cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę

ustawiłeś odpowiednie przekierowanie portu na routerze ? Używasz DDNS czy rekordu A w swojej domenie ?

Lokalnie Presta działa ok  wpisując http://ipserwera/prestashop/index.php ?

Daniel zaw

Serwer laczy sie z zewnacz przez  quickconnect   jeli jestem zalogowanywt tej opcji niestety  wyskakuje komunikat  dostep do pakietu za pomoca funkcji  quickconnect nie jest mozliwy

house

I nie będzie możliwy, quickconnect jest dobry do dostępu do DSM lub wbudowanych aplikacji. Tutaj musisz dostać się do folderu w webstation. Uruchom ddns, ustaw nazwę domeny, przekieruj na routerze port 80 lub 443 (w zależności czy połączenie ma być szyfrowane czy nie) i tym sposobem dostaniesz się do PrestaShop.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Daniel zaw

urochomilem ddns mam ustawiona domene i mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server przekierowuje mnie  na adres wewnętrzny a nie domenę..

house

Przekierowales port 80 na routerze?

Daniel zaw

tak ale to nic niepomoglo

mam jeszcze podlaczony switch NEGATER ale to niema znaczenia ?

wyskakuje mi taki komunikat     ( skonfigurowac router albo modem w trybie mostkowania    nie znaleziono  routera  UPnP)

house

Dodałeś grafikę w galerii na której jest informacja, że wykryto więcej niż jeden router w sieci. Jak masz realizowany dostęp do sieci? Jakie urzadzenia stoją po drodze? Switch nie ma znaczenia, chyba należy skupić się na urządzeniu dostępowym Twojego ISP oraz routerze (producent? model?)

house

A z jakiej klasy router dostaje adres na interfejsie wan? Publicznej czy prywatnej? (pytam gdyż na telefonie nie widzę załączonych obrazków).

Daniel zaw

Router  firmy  Technicolor  uslugodawca Upc  chce dodac ze mieszkam w Austrii ale to chyba niema znaczenia wan skonfigurowany  siec prywatna 

w ustawieniach Panel sterowania _konfiuguracja routera_skonfiguruj router _ reczna konfiguracja routera niema go na liscie nawet po zauktaualizowaniu listy ...

house

TECHNICOLOR TC7200? Kraj nie ma znaczenia, urządzenia są jednakowe.

house

Teraz pytanie czy upc u Ciebie umożliwia włączenie trybu bridge czy trzeba będzie kombinować z dmz dla routera za nim lub przenieść jeden interfejs sieciowy synology do technicolora (o ile serwer posiada 2x lan).

Daniel zaw

sprawdzam

zalogowalem sie do Ups poszukalem w opcjach ale jest niedostepna opcja tryb  switch włączenie trybu bridge 

serwer posiada 2x lan model Synology ds 716 + 

house

Jaki router masz podłączony za technicolorem?

Daniel zaw

za technicolorem mam podlaczony tylko Switch Negater FS108

house

To zmienia postać rzeczy, jeśli jest jeden router to być może zrobiłeś przekierowania portu na nieodpowiedni interfejs sieciowy w synology? Podlaczyles 2 kable z serwera do switcha lub modemu? Lan w synology posiada skonfigurowany bond?

house

Odpowiedzieć na moje pytanie z poprzedniego posta :)

Daniel zaw

Tak  podlaczylem 2 kable z serwera do switcha 

jescze niewiem sprawdzam czy  Lan w synology posiada skonfigurowany bond

1 -   Tak  podlaczylem 2 kable z serwera do switcha

2 -  Lan w synology posiada skonfigurowany bond 

3 -  przekierowania portu na nieodpowiedni interfejs sieciowy w synology?     nierobilem nic z przekierowaniem portow   

house
1 godzinę temu, Daniel zaw napisał:

nierobilem nic z przekierowaniem portow

ale na moje pytanie :

17 godzin temu, house napisał:

Przekierowales port 80 na routerze?

napisałeś :

17 godzin temu, Daniel zaw napisał:

tak ale to nic niepomoglo

więc jak to w końcu jest ? przekierowałeś cz nie ? jeśli tak to w jaki sposób ? Jeśli nie to postępuj wg tego poradnika : 

Sorry, only registered users can display links :(
 port 80 do IP serwera NAS. Jest to kluczowy element który pokaże Ci pod nazwą domeny webstation z DSM :) 

house

i ? wpisując http://nazwadomenyddns/prestashop/ co się wydarzyło ?

Daniel zaw

Sorry, only registered users can display links :(
     niechce sie zaladowac

house
3 godziny temu, Daniel zaw napisał:

niechce sie zaladowac

miałeś nieodpowiednio skonfigurowane przekierowanie na routerze (nieprawidłowe IP). Resztę zagadnień do wykonania podałem Ci na PW.

Daniel zaw

Podczas instalacji Presty  na serwerze występuje błąd ostani krok.

Tworzenie tabel bazy danych

wie ktoś co należy zrobić ?

Sorry, only registered users can download attachments :(

Edited by Daniel zaw

house

albo podałeś złą nazwę bazy danych albo nieodpowiedni login i hasło - instalator nie może utworzyć tabel w bazie. Podobny problem występuję jeśli z Centrum pakietów zainstalowałeś MariaDB w wersji 10 zamiast 5. BTW - jeszcze nie poradziłeś sobie z tą Prestą?

Daniel zaw

phpMyAdmin zostało utworzonych 232 tabel(a) waży 8,1 MB

lista konczy  tabeli kończy się  na ps_zone_shop 

nazwę bazy danych , hasło i loging jest  podane prawidłowo

Edited by Daniel zaw

house

która wersja php ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Marcin NAS
      By Marcin NAS
      Witajcie.

Mam taki problem.
      Od jakiegoś czasu mam serwer jak w temacie. Serwer jest podłączony do routera za pomocą kabla. Z serwerem pracują dwa komputery - internet poprzez wifi ze wspomnianego routera, i gdy jestem w biurze, korzystam bez problemów, wszystko się synchronizuje. Natomiast wyjeżdżając gdzieś i zabierając laptopa, korzystam z hotspota z telefonu i już nie mogę się połączyć z serwerem, nie mogę się zalogować, wpisuję nazwy użytkownika, a nawet jako admin pokazuje mi, że nie ma takiego. Gdy włączam Qfinderpro widzi serwer ale nie mogę się zalogować i połączyć. Klikając w qfinderpro w konfigurację nie mogę się zalogować jako użytkownik. Albo klikając widoczny serwer w qfinderpro, przenosi mnie do przeglądarki, gdzie w adresie jest IP i wyskakuje, że nie można wyświetlić. W myqnapcloud też nie działa, wyskakuje troubleshoot i nie jest zarejestrowany.
      Informatyk, który mi to konfigurował jest akurat w szpitalu i nie na miejscu będzie mu przeszkadzać.
      Proszę o pomoc

PS. Jeżeli temat już był to przepraszam ale dla mnie serwer i informatyka to czarna magia.

Pozdrawiam
    • nowy57
      By nowy57
      witam 
      pacjent DS918+
      bez problemu moge sie łaczyc z DS FILES (po LAN/quickconnect)
      natomiast nie moge sie poląćzyc wpisując oczywiscie poprawne dane do programu DS PHOTO
      ani po loginie quickconnect ani po adresie LAN  
      prosze o wskazówke 
      problem rozwiazany: nie zainstalowalem PHOTO STATION (myslalem ze to całkiem inny program ) 
    • lycone
      By lycone
      Cześć. Posiadam 2x AP-AC-LR podłączone do routera ASUS. Całą sieć stawiałem ponad rok temu. Wszystko działa bezproblemowo, ale od jakiegoś czasu wyskakuje mi powiadomienie gdy zaloguje się do panelu ustawień za pomocą UniFi Controller, że moje 2x AP-AC-LR są odłączone. Wcześniej wszystko było ok, a same urządzenia są podłączone i jak najbardziej działają. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.