Skocz do zawartości
cyberbob32

Linksys WRT3200ACM czy Synology RT2600ac

Rekomendowane odpowiedzi

cyberbob32

Witam map pytanko jaki router wybrać. W grę wchodzi zasięg sieci oraz kopiowanie dużych plików przez siec i oczywiście stabilność  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Różnica cenowa pomiędzy nimi to +/- 100-200 PLN na korzyść Linksysa. Kolejna sprawa to wydajność - WRT3200ACM posiada odrobinę mocniejszy CPU.  Użyteczność i funkcjonalność stoi na takim sobie poziomie w Linksysie, więc wybrałbym router Synology - chociażby ze względu SRM  i większe anteny.  Linksys fajny sprzęt, ale dla kogoś kto "uszyje" sobie openwrt/lede pod siebie, wg własnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kwazik
      Przez kwazik
      Witam,
      Po długich bojach operatorowi udało się dociągnąć światłowód (200 Mbit/s) do mojego domu.
      Szczęśliwy uruchomiłem zestaw RT2600ac + 2xMR2200ac i mam spory problem.
      Przy pełnej konfiguracji jak w tytule download spada do jakiś śmiesznych liczb - 0,1 - 5 Mbit/s. Upload jest zgodny z parametrami łączą (około 17-20 Mbit/s).
      Przy konfiguracji samego RT2600ac +/- 1xMR2200ac wszystko działa prawidłowo.

Zgłupiałem.

Dom wielopoziomowy na zasadzie 5 półpoziomów użytkowych + strych, wykonany z bardzo gęstego pustaka, który mocno tłumi sygnały elektromagnetyczne.
      W centrum parteru ("pod schodami") jest zamontowany RT2600ac. Poziom wyżej ("nad schodami" w odległości około 6m pierwszy MR2200ac (bezpośrednio nie widzi RT2600ac, ale klatka schodowa jest otwarta). Na następnym poziomie, w odległości około 5m drugi MR2200ac i one się fizycznie widzą.
      Dołączenie do sieci tego ostatniego MR powoduje dramatyczne spadki transferów, ale tylko downloadu.

W RT2600ac widać, że oba MR łączą się bezpośrednio z RT zamiast zrobić (ze względu na odległości) łańcuszek --> RT-->1MR-->2MR. 

Jak to rozwiązać ?
      Pozdrawiam
    • mickarp
      Przez mickarp
      Witam, nie wiedziałem gdzie napisać.

Zmieniła mi się trochę koncepcja i z przykrością chcę sprzedać:

Synology DiskStation DS918+ z pamięcią RAM 6GB, 2x NVMe SX6000 128GB jako cache. 
      Serwer z listopada 2018 (36mc gw.)
      Dyski NVMe ze stycznia 2019 (36mc gw.)
      Wszystko za 2300zł
    • banan1803
      Przez banan1803
      Witam,
      Przeszukałem internet, ale znajduję sprzeczne informacje co do tego, czy ten router posiada opcję mostu bezprzewodowego? Potrzebuję dwóch routerów przystępnych cenowo, które połączę bezprzewodowo, żeby porównać wyniki standardu AC oraz N oraz połączenia kablem (studia  ) i moje zainteresowanie padło na ten router, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu. Na oficjalnej stronie w zasadzie nic o tym nie ma, ale na screenach w internecie widziałem tę opcję. Czy jakiś szczęśliwy posiadacz mógłby rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuję

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.