Skocz do zawartości
gooru2

Jaki router w miejsce RT-AC56U

Rekomendowane odpowiedzi

gooru2

To i ja się przyłącze. Również szukam upgrade'u, ale dla ac56. W tej chwili siedzę na dwóch kartach ac8260 i dw1550. Dla mnie priorytet to wydajność wifi i zasięg. Na chwilę obecną sync łapie w okolicach 520-620. Nie ma tragedii. ale można lepiej. Czy r6800 to najlepsze rozwiązanie do 600zł. Pozostałe usługi mniej mnie interesują. Mam NAS na atomie to w razie czego doinstaluje się to czego trzeba czy postawi maszynę wirtualną. Bo z tego co widzę to kilka ciekawych routerów się pojawiło Armor, Edimax, mocne tplinki spadły z ceny.

Mile widziane AsusWRT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
55 minut temu, gooru2 napisał:

To i ja się przyłącze.

pozwolisz, że wydzielę twoją wypowiedź do osobnego tematu :) 

Dla mnie priorytet to wydajność wifi i zasięg. Czy r6800 to najlepsze rozwiązanie do 600zł.

Pod względem zasięgu tak, w kwestii wydajności już mniej - obsługa szerokość pasma 2,4 GHz troszkę kuleje. 

Bo z tego co widzę to kilka ciekawych routerów się pojawiło Armor, Edimax

Zyxel rzeczywiście ciekawy, ale rozwój FW już nie bardzo. To samo u Edimax'a. Z tych modeli najlepszym wyborem będzie ten, który obsłuży alternatywne FW

Mile widziane AsusWRT

:D takie rzeczy tylko w (...) :D ale jest pewne rozwiązanie - używany R7000 wraz z FW XWRT-VORTEX : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

2,4GHz nie jest dla mnie priorytetem. Raptem 2 urządzenia będą na nim działać. Telefon i tablet. Wystarczy na nim łączna przepustowość ok 20Mbits. Bardziej chodzi o zasięg i wydajność 5GHz. Na nim Asus sprawdza się powiedzmy poprawnie. Do 50m2 wystarczy. Powyżej wydajność trochę spada. Genie się nie boję. Dalej u mnie siedzi WDR3700 jako zapas. W alternatywne softy nie będę się bawił ( dla mnie jedyny sensowny to Marlin ), zwłaszcza że NAS służy do odpalania dodatkowych usług. To jak ogólnie się prezentuje wydajność radia i jego zasięg w 5GHz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W takim razie zdecyduj czy w tym budżecie lepiej nowy r6800 czy używany r7000. Obydwa to praktycznie taka sama konstrukcja sprzętowa (praktycznie te same anteny, inne układy radiowe), ale jeśli nie jesteś zainteresowany alternatywnym FW najlepszym wyborem byłby r6800. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Może się przyda ale pewnie musisz się pośpieszyć

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

To jeszcze inaczej. @house co byś wybrał. R6800, R7000 czy ac58u, bo i ten ostatni wydaje się być progresem jeśli chodzi o wydajność jak i zasięg w stosunku do obecnego routera. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Proszę, w takim razie inaczej : R6800 to Mediatek (co nie dyskwalifikuje go w żaden sposób), RT-AC58U to quadcore Qualcomm Atheros (jeszcze inny SoC) ale ma trochę mało RAM'u więc wybrałbym R7000 - ze względu na RAM i najlepszy z tych 3 modeli zasięg. Poza tym dualcore Broadcom 1GHz to wcale nie taki staruszek, pomimo kilku lat na rynku :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Jeśli miałbym wybierać między tymi trzema ruterami to R7000 :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cyberbob32

Tez polecam R7000

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Ostatecznie już siedzę na nowym routerze. Kupiłem dwa. Jeden oddałem i o dziwo przegrał r6800. A wygrął Archer C2600. Głównie zasięgiem i stabilnością transferów. No i ceną 40zł tańszych. Transfery dosyć podobne. W granicach błędu pomiarowego. W tej chwili stabilne 66-68MB/s na dw1550. A w miejscu gdzie wcześniej traciłem zasięg mam obecnie ponad 30. Wcześniej było niestabilne 7-10. Peak to nawet 75-77 w bezpośrednim sąsiedztwie routera.  r6800 w tym miejscu trzymał ok 22-25 w miarę stabilnie. Acz link już trochę pływał. W sumie na dw1550 osiągnałem wyniki podobne jak house na bcm4360 na tym samym routerze. Nie wiem czy to zasługa nowego firmware bo wynik jest dosyć blisko "magicznych" wyników doktora gdy wszyscy płakali nad jego xnotem. Jak się okazuje mój Msi Apache Pro ma niemal tak samo dobre anteny. 

To co mnie zdziwiło, na stacjonarce transfery nie wzrosły za bardzo. Ale to chyba zasługa intela dostarczonego do płyty ( ac8260 ). Jak czytam trochę ludzi ma problem z tymi kartami. Transfer w okolicach 35MB/s i link głównie na poziomie 390-520 mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego za miesiąc będę szukał czegoś nowego. 

A pamiętam, że gdy wchodził nie wróżyłem mu wielkiej kariery. Ale cena zeszła do bardzo fajnych poziomów i jak dla mnie obecnie to ciekawe urządzenie. 

Edytowane przez gooru2
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 godziny temu, gooru2 napisał:

Ale to chyba zasługa intela dostarczonego do płyty ( ac8260 ). Jak czytam trochę ludzi ma problem z tymi kartami.

ja spróbowałem ac8265 dla mu-mimo i nie wiem czy chce mi się sprawdzać ac9260 kiedy pojawi się na rynku :/ Jakoś Intel nie jest w stanie wyjść poza nawias w którym świetnie operuje Broadcom... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Coś w tym jest. Po dosyć solidnym 7260 - pozostałe karty to dosyć słabe produkty. Zastawiam się co teraz sobie wybrać. PCIE czy USB. Wybór jest spory i niewielki zarazem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Do stacjonarnego PC ? Tylko PCI-E z naciskiem na Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Tak myślałem. Tylko ac68 trochę drogi. ac56 nie tak wydajny. Korci trochę tplink t9e. A chyba najelpszym wyjście będzie usb ac68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
12 minut temu, gooru2 napisał:

Korci trochę tplink t9e

nie ma podstawki relokacyjnej anten

13 minut temu, gooru2 napisał:

chyba najelpszym wyjście będzie usb ac68

tak, zdecydowanie dobry model a do tego uniwersalny :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

A i cenowo lepiej niż topowe modele na pcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czasem przedkładam argument ekonomiczny nad wydajność, ale rzeczywiście masz rację. W tym przypadku cenowo jest dość korzystnie w relacji do wydajności :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• analyzer64
      Przez analyzer64
      Cześć,
      w domu mam internet 120Mbit, obecie router Archer C2, chciałem żeby miał AC i łącze 1Gigabit. Ogólnie router niezły, ale już drugi raz go wymieniałem.

Patrzę na coś z Asusa, chciałbym aby dawało możliwość instalacji alternatywnego softu.

Mieszkanie 55mkw, 3 laptopy, kilka telefonów, drukarka wifi. Chciałbym aby tak jak ten Archer miało też wifi 5Ghz. Obecny router ma złącze USB ale nie korzystałem z tego, mimo wszystko nowy mógłby być w takie złącze wyposazony, ale nie jest to must have.

Budżet max 250zł, w grę wchodzą uzywki.
    • MondryTv
      Przez MondryTv
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Stwórz własny, trójzakresowy system Wi-Fi, aby chronić swój inteligentny dom.

Synology Inc. wprowadziło dziś na rynek pierwszy router mesh MR2200ac, który obsługuje chroniony dostęp Wi-Fi (WPA3) i jest przeznaczony dla każdego posiadacza domu z myślą o szybkiej i niezakłóconej łączności Wi-Fi, a także zrozumieniu, kontroli i zabezpieczeniu całej sieci. Jest to bezprzewodowy router o wysokiej wydajności z modułową konstrukcją, jego zasięg można łatwo rozszerzyć za pomocą dodatkowych urządzeń, tworząc sieć mesh dowolnej wielkości dla podłączonych użytkowników.

Według IHS Markit liczba podłączonych urządzeń na świecie będzie wzrastać średnio o 12% rocznie, z 27 miliardów w 2017 r. do 125 miliardów w 2030 r.
      Szybka łączność Wi-Fi w całym domu

Oparty na systemie Qualcomm® IPQ4019 z czterordzeniowym procesorem router MR2200ac wykorzystuje trójzakresowy interfejs Wi-Fi w celu wyeliminowania martwych stref i zapewnienia szerokopasmowego dostępu do Internetu w każdej części domu. Wszystko w sieci jest zarządzane przez program Synology Router Manager (SRM), nagradzany system operacyjny z intuicyjnym interfejsem użytkownika, dzięki któremu użytkownicy zyskali dostęp do wielu funkcji klasy biznesowej.

Inteligentna technologia mesh: MR2200ac dynamicznie wybiera najlepszą ścieżkę (2,4 GHz, 5GHz lub Ethernet) do komunikacji pomiędzy każdym routerem MR2200ac i z urządzeniami klienckimi, zapewniając najszybszy możliwy dostęp do Internetu. Rozszerzone możliwości korzystania z roamingu: kompleksowa obsługa standardów, w tym 802.11 k, v i r, umożliwia przejście z jednego miejsca do drugiego, zapewniając nieprzerwaną łączność Łatwa konfiguracja: wybierz model MR2200ac, który chcesz dodać, korzystając z przeglądarki lub do aplikacji do zdalnego dostępu do routera DS i pozwól, aby sieć automatycznie dokonała konfiguracji i zoptymalizowała pracę. Pojedynczy panel Wi-Fi: widzisz stan wszystkich punktów Wi-Fi i urządzeń bezprzewodowych, podczas gdy piękna mapa sieci pozwala na wizualizację sposobu, w jaki te punkty Wi-Fi są wzajemnie połączone. Dostępne są także zaawansowane opcje Wi-Fi dla gości. Współpracuje z Synology RT2600ac: umożliwia biurom rozszerzenie zakresu działania urządzenia RT2600ac na jeszcze większą odległość, wykorzystując maksimum możliwości sprzętu.
      Bezpieczniejszy Internet dla każdego
      Najnowsze oprogramowanie SRM 1.2 jest również wyposażone w nowy pakiet Safe Access, który łączy w sobie najlepsze w swojej klasie funkcje kontroli rodzicielskiej i automatyczne zabezpieczenia na poziomie sieci, dzięki czemu nie trzeba szukać rozwiązania dla poszczególnych platform.

Stwórz przyjazny dla dzieci świat online: konfigurowanie profili użytkowników, podejmowanie decyzji o tym, kiedy i przez ile godzin mogą korzystać z Internetu, a także ochrona przed dostępem do treści dla osób dorosłych z filtrami internetowymi i funkcją SafeSearch. Filtry sieciowe można zaplanować w celu godzinowego ograniczenia korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki. W przypadku młodszych użytkowników można stworzyć listę stron, do których mogą mieć dostęp. Dowiedz się, w jaki sposób dzieci poznają Internet: Zobacz, kiedy są online, których urządzenia używają, a także, czy przypadkowo trafiają na nieodpowiednie strony. Mogą poprosić o odblokowanie konkretnej strony. Dzięki temu angażujesz się w ich rozwój. Profile sieciowe dla gadżetów rodzinnych i urządzeń IoT: wszystkie połączenia z siecią lokalną lub siecią dla gości są zgodne z przyjętymi zasadami, a wszystkie nietypowe działania są przerywane i rejestrowane. Dyskretna ochrona sieci: Narzędzia do analizy zagrożeń DNS i IP blokują dostęp do złośliwych miejsc docelowych w czasie rzeczywistym, podczas gdy wprowadzenie funkcji Google Safe Browsing do routerów Synology rozszerza ochronę firmy Google przed złośliwym oprogramowaniem, inżynierią społeczną i niechcianym oprogramowaniem.

Nowy poziom bezpieczeństwa sieci Wi-Fi dzięki WPA3
      MR2200ac to jeden z pierwszych routerów, które mają certyfikat WPA3, niedawno wprowadzoną normę bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Z nowymi opcjami, takimi jak WPA3-Personal, WPA3-Enterprise i Enhanced Open™, MR2200ac łączy sieci domowe, biznesowe i publiczne z najnowszymi zabezpieczeniami przed podsłuchiwaniem i innymi atakami. Dzięki szybkim i ciągłym aktualizacjom od Synology sieć mesh będzie gotowa do przeciwdziałania wszelkim powstającym zagrożeniom.

Dostępność
      MR2200ac jest juz dostępny. Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty, wejdź na stronę:
      https://www.synology.com/products/MR2200ac
      Aby dowiedzieć się, gdzie kupić produkt, wejdź na stronę:
      https://www.synology.com/en-global/wheretobuy/Poland
      System SRM 1.2 do dziś dostępny dla wszystkich routerów Synology. Aby dowiedzieć się więcej na temat swojego pełnego zakresu funkcji i modelach, wejdź na stronę: https://www.synology.com/srm

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.