Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gabrychu

Aktualizacja forum

Recommended Posts

gabrychu

Witam

Czy tylko ja zauważyłem aktualizację forum :D

@house czy możesz napisać czy coś się zmieniło po aktualizacji -  szybkość, stabilność, może wzrosły koszty utrzymania ;)

Lubię takie techniczne informację a od informacji na temat przenosin na nowy hosting minęło już sporo czasu. Może jakaś garść "statystyk" :)

house

Cześć,

Rzeczywiście, zaktualizowałem forum, recenzje, pliki i galerię do najnowszej, wydajnej kilka dni temu wersji IPS. Przeskoczyliśmy z wersji 4.1 na wersję 4.2. Z nowości :

• pojawiła się możliwość założenia klubu i zawężenia dyskusji (tematy, grafiki, kalendarz) wyłącznie do tej sekcji - np. klub użytkowników danego modelu urządzenia, sprawdź TUTAJ :) 
  • znaczniki reputacji użytkownika typu "lubię to" przyznające punkty autorowi zostały zamienione na reakcje - w tym negatywne :) 
  • dla mnie jako admina ułatwiono proces publikowania zawartości w social media, wskazuję tylko jaką recenzję chcę puścić w social i idzie do harmonogramu dodając do FB, G+ itp wraz ze skróconym linkiem i miniaturą obrazka.
  • rozbudowano opcje "obudowanych" linków wewnętrznych (ładniej wyglądają)
  • rekomendowane odpowiedzi w tematach na forum
  • rozbudowane opcje rankingu użytkowników
  • 3 rodzaje wyświetlania indeksu forum
  • kilka pomniejszych zmian, głównie czysto technicznych - np nagłówek forum z 6 różnymi kolorami (funkcja dostępna dla zalogowanych użytkowników) ze schematu barw hex, zamiast ładowania Wam obrazka
  • dobre zmiany w filtrach antyspam - problemów z zegarkami, kredytami czy marnej jakości ukrytymi linkami nie mam.

Więcej o zmianach w samym skrypcie możesz poczytać tutaj : 

You do not have the required permissions to view the link content.

Szybkość samego forum nie powinna się zmniejszyć, doszły co prawda pewne zasoby, które musiałem zacząć cache'ować na Waszych dyskach (np czcionki fontawesome, obrazki, js i style css) ale tak robi większość stron. Myślałem nad CDN ale gra nie warta świeczki, gdyż większość obecnych czytelników to 1 lokalizacja w Europie :) Co do stabilności - trudno powiedzieć - wyjdzie w praniu. Znalazłem już kilka błędów, dość mocno korzystam z bugtrackera IPS, przyjmuję podziękowania od ich programistów a większych problemów nie widzę. Poza tym dopieszczam wersję językową tego skryptu, nic nie razi mnie tak jak "niechlujstwo" w piśmie. Jeżeli coś Ci wpadnie w oko - daj proszę znać to problem rozwiążemy. Co do kosztów utrzymania nie wzrosły, serwer przydziela zasoby CPU i RAM dynamicznie w zależności od ruchu na stronie więc pozostaje jedynie skupić się na Waszych problemach ze sprzętem :) 

Odwiedzając stronę dość często widzisz jak działa, więc dla mnie cenniejsze są Wasze spostrzeżenia co do jej działania, ewentualne uwagi, błędy, odczucia, wygoda i jasność poruszania się po sekcjach. Nie robię tego dla siebie tylko dla Was :) Jeżeli chcesz coś zmienić lub wyjaśnić - pisz, nawet w tym temacie :D 

Statystyk nie udostępniam, gdyż estymowanie mnie nie interesuje i nie zaglądam w żadne wykresy poza tymi z serwera :)

gabrychu

Nie mam najmniejszych uwag co do wydajności - wszystko chodzi szybko i stabilnie :) 

Pytanie dotyczyło strony administracyjnej, po Twojej stronie - ale już odpowiedziałeś.

Najbardziej rzuca się w oczy "cukierkowe" lubię to, to "serduszko" trochę nie pasuje - jakoś dziwnie mi się kojarzy ;)

house
10 minut temu, gabrychu napisał:

Najbardziej rzuca się w oczy "cukierkowe" lubię to, to "serduszko" trochę nie pasuje - jakoś dziwnie mi się kojarzy

Masz rację, w końcu nie dyskutujemy tutaj o konikach LittlePony i nie mamy po 9 lat :D To jest element domyślny, ale zamieniłem "serduszko" na coś bardziej zrozumiałego :) lepiej ? 

gabrychu

No teraz po męsku, jak na forum IT przystało :D

Tedy50

Super forum!!!!!!...nic dodać nic ująć.Wielki szacunek dla Dr.House i reszty ekipy.Pozdrawiam serdecznie.

house
Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• 3moonboy
      By 3moonboy
      Witam, postanowiłem ostatnio zakupić MR2200ac do mojego routera Synology RT2600ac. Po ukończeniu konfiguracji sieci wifi, zostaje informowany, że nie udało się dokonać aktualizacji systemu w MR2200ac. W panelu sterowania RT2600ac, otrzymuję komunikat, że "wersje systemów w punktach Wi-Fi są niezgodne. Pobierz i zaktualizuj SRM do najnowszej wersji". Nie mam możliwości przeprowadzić automatycznie aktualizacji systemu, cały czas widnieje ten komunikat oznaczony na czerwono. MR2200ac był wielokrotnie przez mnie resetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem restartować te urządzenie ze strony mojego głównego routera i przeprowadzać całą konfigurację na nowo. Nic to nie daje, cały czas mam problem z aktualizowaniem MR2200ac do najnowszej wersji systemu. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna może rozwiązanie? Urządzenie mogę zawsze zwrócić, szkoda, że odstaje jakościowo tak bardzo od RT2600ac.
      Pozdrawiam.

Pomogło pobranie firmware ze strony producenta i wykonanie ręcznej aktualizacji - można zamknąć.
    • neon
      By neon
      [FIRMWARE] 3.9.36.9008 for UAP/USW has been released
      Wyszło, ale jeszcze nie widać w USG pewnie kwestia kilku dni 
    • neon
      By neon
      Czy przy aktualizowaniu USG przez upgrade aktualizuje u Was bez problemu. 
      u mnie jak wciskam upgrade to najpierw pokazuje, że ściąga i po tym nic się nie dzieje. Mogę powtarzać wszystko od klikania upgrade i restart. jakaś wskazówka ? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.