Skocz do zawartości
Wojtas

Następca TP-Link TD-W9980 z mocnym sygnałem

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtas

Szukam godnego zastępcy routera dwuzakresowego „TP-Link TD-W9980” dla Neostrady VDSL 80mb (realne 40mb)
Najważniejsze dla mnie są 2 sprawy możliwie NAJMOCNIEJSZY zasięg Wi-Fi oraz stabilna praca.
Wszystkie inne bajery typu, sieć dla gości, usb itp. są mniej istotne.
Mam dość duże mieszkanie i grube ściany,więc zasięg jest dla mnie najistotniejszy, sieć i tak wzmacniam już dwuzakresowym repeaterem „TP-Link RE200” 
Wyżej opisany zestaw w miarę daje radę, ale z własnych obserwacji wynika, iż mocniejszy i szybszy router nawet o te 15% byłby idealny dla mnie. 
Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

Moja pierwsza myśl to Asus DSL-AC52U
Jaki router polecacie, który zagwarantuje mi, choć trochę większy zasięg, wyższe osiągi i stabilną prace? 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 godziny temu, Wojtas napisał:

Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

To nieco zawęża pole manewru i pozostawia jedynie DSL-AC52U. Wydajność i zasięg WiFi będzie bardzo zbliżona do modelu RT-AC1200G+ :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtas

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł? ;)
Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.
Pojawiła się okazja sprzedać w dobrej cenie aktualnego TD-W9980 i dlatego chcę dołożyć trochę i kupić coś lepszego/przyszłościowego. Nie chcę tylko aby było gorzej,  bo naczytałem się że czasami nowe routery maja gorszy sygnał niż te stare...
Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?
No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
11 godzin temu, Wojtas napisał:

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł?

do tej kwoty maksymalnie mieści się cenowo własnie ten model. 

Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.

TP-Link podobno dobry, ale nie wiem jak będzie się sprawował na takim łączu. Nie mam doświadczenia w tej materii.

Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?

bliźniaczy jedynie ze względu na obudowę i anteny, konstrukcja (CPU i układy radiowe) trochę inna ale wydajności mniej więcej na porównywalnym poziomie.

No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

Najlepszym rozwiązaniem byłby Netgear D7000 - Wydajność i zasięg z modelu R7000 + wbudowany modem. Raptem 250PLN różnicy ale tego sprzętu nie kupuje się co roku. Asus zda się jedynie ze względu na to, że mieści się w kryterium cenowym :) Możesz ewentualnie pomyśleć nad odseparowaniem modemu i routera - wtedy byle jaki modem i najlepszy router na który pozwala Ci budżet. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtas

Dziękuje za szczegółowe odpowiedzi.

Awaryjnie jeśli nic nie wymyślę, to kupie chyba DSL-AC52U, mam nadzieję, że będzie przynajmniej troszkę lepszy od obecnego.
TP-Link na papierze i cenowo fajnie wygląda np. Archer VR900, Archer VR600 oraz Archer VR400, ale z tego co poczytałem, lepszy soft ma Asus, ciekawe jak z pokryciem WI-FI.
Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 minutę temu, Wojtas napisał:

Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

zdecydowanie lepszym, ale chyba chodziło Ci o DSL-AC68U... :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtas

tak tak ;) oczywiście DSL-AC68U ;)

No nic, zobaczymy czy uda się coś fajnego z używek wyrwać, boje się trochę braku gwarancji, ale kusi mnie też ten model ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtas

Jednak kupiłem DSL-AC68U ;) 
Udało się wyrwać fajną używkę.
Od strzału Neostrada nie poszła, trzeba było zrobić update firmware do najnowszego.
Synchro daje 5mb więcej, niż poprzednik
WI-FI 2.4GHz delikatnie lepszy zasięg, jednak 5GHz jak na 5GHz to zasięg kapitalny, zrobił to co miał zrobić ;)
Uczę się dalej wszystkich możliwości routera ;) Dzięki za porady!

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Asterion
      Przez Asterion
      Zastanawiam się nad dokupieniem nowego routera, by z Netgeara R7500 zrobić dodatkowy punkt dostępowy by lepiej pokryć siecią mieszkanie siecią w paśmie 5 GHz. Niestety ze względu na warunki nie mogę umieścić routera centralnie.

Dobrze żeby router posiadał:
      - 2 portu USB z czego chociaż jeden w wersji 3.0
      - możliwość tworzenia sieci gościnnych w pasmach 2.4 i 5
      - tworzenie harmonogramów czasowych dostępu do internetu dla poszczególnych urządzeń
      - kontrola rodzicielska wraz z historią odwiedzanych stron
      - VPN najlepiej z możliwością wyboru które urządzenia mają z niego korzystać
      - możliwość konfigurowania i podglądu zdarzeń poprzez aplikację mobilną Androidzie
      Z urządzeń obecnych teraz rynku chyba optymalny byłby Synology RT2600AC.
      Czy w segmencie dla zastosowań domowych jest przewidywany jakiś router z portami 10 GbE na WAN i LAN w tym roku?
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      TP-Link Deco M4, podobnie jak poprzednie modele z rodziny Deco, pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w mieszkaniu, czy jednorodzinnym domu. Dzięki połączeniu kilku współpracujących ze urządzeń sobą Deco M4 można stworzyć wydajny system WiFi nawet w wielopiętrowym domu. Routery Deco współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu twój telefon lub tablet zawsze połączy się z routerem Deco, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości. Wystarczą zaledwie dwa urządzenia Deco M4 by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 200 m2. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia.

System Deco M4 pracuje w standardzie 802.11ac, oferując przepustowość do 867 Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 300 Mb/s w 2.4GHz. Każda jednostka Deco M4 wyposażona jest również w 2 gigabitowe porty Ethernet, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych. 
      Deco M4 to nie tylko WiFi o dużym zasięgu, to również niezawodna kontrola rodzicielska, dbająca o bezpieczeństwo dziecka w sieci. Dzięki tej zaawansowanej funkcji można stworzyć osobne profile dla każdego z domowników i ustawić na nich limity czasowe. Dodatkowo można ustawić także filtry, które 
      w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Ponadto rodzice mogą również sprawdzić odwiedzane przez swoje pociechy strony internetowe. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji.
      Dwupaki TP-Link Deco M4 są już dostępne w sprzedaży w cenie około 579 PLN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      TP-Link Deco M4, podobnie jak poprzednie modele z rodziny Deco, pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w mieszkaniu, czy jednorodzinnym domu. Dzięki połączeniu kilku współpracujących ze urządzeń sobą Deco M4 można stworzyć wydajny system WiFi nawet w wielopiętrowym domu. Routery Deco współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu twój telefon lub tablet zawsze połączy się z routerem Deco, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości. Wystarczą zaledwie dwa urządzenia Deco M4 by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 200 m2. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia.

System Deco M4 pracuje w standardzie 802.11ac, oferując przepustowość do 867 Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 300 Mb/s w 2.4GHz. Każda jednostka Deco M4 wyposażona jest również w 2 gigabitowe porty Ethernet, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych. 
      Deco M4 to nie tylko WiFi o dużym zasięgu, to również niezawodna kontrola rodzicielska, dbająca o bezpieczeństwo dziecka w sieci. Dzięki tej zaawansowanej funkcji można stworzyć osobne profile dla każdego z domowników i ustawić na nich limity czasowe. Dodatkowo można ustawić także filtry, które 
      w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Ponadto rodzice mogą również sprawdzić odwiedzane przez swoje pociechy strony internetowe. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji.
      Dwupaki TP-Link Deco M4 są już dostępne w sprzedaży w cenie około 579 PLN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.