Skocz do zawartości
Wojtas

Następca TP-Link TD-W9980 z mocnym sygnałem

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtas    4
Wojtas

Szukam godnego zastępcy routera dwuzakresowego „TP-Link TD-W9980” dla Neostrady VDSL 80mb (realne 40mb)
Najważniejsze dla mnie są 2 sprawy możliwie NAJMOCNIEJSZY zasięg Wi-Fi oraz stabilna praca.
Wszystkie inne bajery typu, sieć dla gości, usb itp. są mniej istotne.
Mam dość duże mieszkanie i grube ściany,więc zasięg jest dla mnie najistotniejszy, sieć i tak wzmacniam już dwuzakresowym repeaterem „TP-Link RE200” 
Wyżej opisany zestaw w miarę daje radę, ale z własnych obserwacji wynika, iż mocniejszy i szybszy router nawet o te 15% byłby idealny dla mnie. 
Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

Moja pierwsza myśl to Asus DSL-AC52U
Jaki router polecacie, który zagwarantuje mi, choć trochę większy zasięg, wyższe osiągi i stabilną prace? 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
4 godziny temu, Wojtas napisał:

Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

To nieco zawęża pole manewru i pozostawia jedynie DSL-AC52U. Wydajność i zasięg WiFi będzie bardzo zbliżona do modelu RT-AC1200G+ :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wojtas    4
Wojtas

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł? ;)
Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.
Pojawiła się okazja sprzedać w dobrej cenie aktualnego TD-W9980 i dlatego chcę dołożyć trochę i kupić coś lepszego/przyszłościowego. Nie chcę tylko aby było gorzej,  bo naczytałem się że czasami nowe routery maja gorszy sygnał niż te stare...
Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?
No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
11 godzin temu, Wojtas napisał:

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł?

do tej kwoty maksymalnie mieści się cenowo własnie ten model. 

Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.

TP-Link podobno dobry, ale nie wiem jak będzie się sprawował na takim łączu. Nie mam doświadczenia w tej materii.

Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?

bliźniaczy jedynie ze względu na obudowę i anteny, konstrukcja (CPU i układy radiowe) trochę inna ale wydajności mniej więcej na porównywalnym poziomie.

No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

Najlepszym rozwiązaniem byłby Netgear D7000 - Wydajność i zasięg z modelu R7000 + wbudowany modem. Raptem 250PLN różnicy ale tego sprzętu nie kupuje się co roku. Asus zda się jedynie ze względu na to, że mieści się w kryterium cenowym :) Możesz ewentualnie pomyśleć nad odseparowaniem modemu i routera - wtedy byle jaki modem i najlepszy router na który pozwala Ci budżet. 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wojtas    4
Wojtas

Dziękuje za szczegółowe odpowiedzi.

Awaryjnie jeśli nic nie wymyślę, to kupie chyba DSL-AC52U, mam nadzieję, że będzie przynajmniej troszkę lepszy od obecnego.
TP-Link na papierze i cenowo fajnie wygląda np. Archer VR900, Archer VR600 oraz Archer VR400, ale z tego co poczytałem, lepszy soft ma Asus, ciekawe jak z pokryciem WI-FI.
Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
1 minutę temu, Wojtas napisał:

Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

zdecydowanie lepszym, ale chyba chodziło Ci o DSL-AC68U... :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wojtas    4
Wojtas

tak tak ;) oczywiście DSL-AC68U ;)

No nic, zobaczymy czy uda się coś fajnego z używek wyrwać, boje się trochę braku gwarancji, ale kusi mnie też ten model ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wojtas    4
Wojtas

Jednak kupiłem DSL-AC68U ;) 
Udało się wyrwać fajną używkę.
Od strzału Neostrada nie poszła, trzeba było zrobić update firmware do najnowszego.
Synchro daje 5mb więcej, niż poprzednik
WI-FI 2.4GHz delikatnie lepszy zasięg, jednak 5GHz jak na 5GHz to zasięg kapitalny, zrobił to co miał zrobić ;)
Uczę się dalej wszystkich możliwości routera ;) Dzięki za porady!

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Archer C1200 jest routerem, który zastąpi w naszej ofercie świetnie przyjęty na rynku model Archer C5. Podstawową zmianą jest zastosowanie trzech anten zapewniających większy zasięg i wydajność połączeń bezprzewodowych. Nowy router podobnie jak jego starsza wersja idealnie sprawdzi się w domowym zastosowaniu. Jedną z podstawowych cech urządzeń w standardzie AC jest emitowanie sygnału w dwóch częstotliwościach 2.4GHz oraz 5GHz. Dzięki temu możemy jedno pasmo wykorzystać do mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych a drugie do bardziej wymagających zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Router rozgłasza sieć bezprzewodową o przepustowości do 1200Mb/s. Za zasięg odpowiedzialne są trzy zewnętrzne anteny.

Wbudowane cztery gigabitowe porty Ethernet pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych w naszym domu, a za pomocą portu USB można udostępniać drukarkę, dane i multimedia na zewnętrznych dyskach urządzeniom w domowej sieci oraz przy użyciu funkcji serwera FTP przez Internet. 
      Konfiguracja i obsługa routera przebiega szybko i łatwo. Wszystko za sprawą intuicyjnego interfejsu lub aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Każdy nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem swoją siecią. 
      Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie od 215 PLN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.
    • strusmig
      Przez strusmig
      Cześć! Coś dziwnego się dzieje z moim routerem TP Link TL-WR1043ND (wersja sprzętowa v1.x, oprogramowanie to OpenWrt Chaos Calmer 15.05).
      Aktualnie na jednym laptopie pobiera się Windows 10 przez narzędzie Microsoftu (Media Creation Tool) po Wi-Fi. Łącze jest więc wysycone, ja osobiście działam na kablu, a do sieci bezprzewodowej podłączony jest jeszcze smartfon.
      Co się dzieje - otóż wiadomo, dioda WAN miga nonstop, dioda WLAN również sobie miga co jakiś czas, nagle dioda WLAN gaśnie, potem reszta diod (LAN #1, WAN) i następuje restart routera. Zauważyłem też, że od czasu do czasu potrafi wydawać z siebie taki szum/syk jak pracujący dysk twardy czy coś . Trwa to chwilę i ustaje, głównie gdy pobieram coś z maksymalną prędkością.
      Czyżby router chciał odejść na emeryturę czy po prostu spróbować wgrać na nowo oprogramowanie (nawet fabryczne od TP Linka)? Sprzęt już służy dzielnie ponad 6 lat i tak się zastanawiam co może mu dolegać, może to coś w środku czy może nawet sam zasilacz.
      Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dziękuję za odpowiedź.

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Dwadzieścia lat działalności na światowych rynkach, ciągły wzrost i wytyczenie nowych kierunków rozwoju, skłoniły TP-Link do odświeżenia wizerunku. Wprowadzone zmiany to nie tylko nowe logo czy slogan, ale także cała identyfikacja marki, która coraz bardziej koncentruje się na potrzebach klientów. Potwierdzeniem tych zmian jest decyzja o wydłużeniu gwarancji na sprzedawane produkty.

Domowe urządzenia sieciowe sprzedawane w Polsce są zazwyczaj objęte dwuletnią gwarancją. To okres, podczas którego sprzęt ma działać bezbłędnie. Jeśli tak nie będzie, a szkoda nie powstała wskutek niewłaściwego użytkowania przez klienta, towar jest naprawiany na koszt producenta lub wymieniany na nowy. TP-Link wydłuża ten okres do trzech lat dla routerów, przełączników, anten oraz powerline’ów. Wydłużeniu podlegają również gwarancje na banki energii – z jednego roku na dwa lata – oraz wybrane biznesowe przełączniki i punkty dostępowe. W przypadku tych ostatnich mówimy o wydłużeniu okresu z trzech do pięciu lat, bądź z pięciu lat na dożywotnią gwarancję. Gwarancja to nie tylko wykonanie ewentualnych napraw sprzętowych, ale również wsparcie techniczne w rozwiązywaniu problemów konfiguracyjnych.
      tłumaczy Michał Chodnicki, szef działu wsparcia technicznego TP-Link Polska. 
      Wydłużona gwarancja obowiązuje jedynie na produkty pochodzące z polskiej dystrybucji, zakupione po 1 października 2016 roku. Z niepoprawnie działającym produktem należy zgłosić się do sprzedawcy, u którego został on zakupiony.
      Pełna lista urządzeń objętych wydłużoną gwarancją znajduje się na stronie:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.