Jump to content
Wojtas

Następca TP-Link TD-W9980 z mocnym sygnałem

Recommended Posts

Wojtas

Szukam godnego zastępcy routera dwuzakresowego „TP-Link TD-W9980” dla Neostrady VDSL 80mb (realne 40mb)
Najważniejsze dla mnie są 2 sprawy możliwie NAJMOCNIEJSZY zasięg Wi-Fi oraz stabilna praca.
Wszystkie inne bajery typu, sieć dla gości, usb itp. są mniej istotne.
Mam dość duże mieszkanie i grube ściany,więc zasięg jest dla mnie najistotniejszy, sieć i tak wzmacniam już dwuzakresowym repeaterem „TP-Link RE200” 
Wyżej opisany zestaw w miarę daje radę, ale z własnych obserwacji wynika, iż mocniejszy i szybszy router nawet o te 15% byłby idealny dla mnie. 
Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

Moja pierwsza myśl to Asus DSL-AC52U
Jaki router polecacie, który zagwarantuje mi, choć trochę większy zasięg, wyższe osiągi i stabilną prace? 

• Like it 1

house
4 godziny temu, Wojtas napisał:

Koszt maksymalny jaki mogę ponieść to ok. 400zł

To nieco zawęża pole manewru i pozostawia jedynie DSL-AC52U. Wydajność i zasięg WiFi będzie bardzo zbliżona do modelu RT-AC1200G+ :

Wojtas

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł? ;)
Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.
Pojawiła się okazja sprzedać w dobrej cenie aktualnego TD-W9980 i dlatego chcę dołożyć trochę i kupić coś lepszego/przyszłościowego. Nie chcę tylko aby było gorzej,  bo naczytałem się że czasami nowe routery maja gorszy sygnał niż te stare...
Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?
No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

• Like it 1

house
11 godzin temu, Wojtas napisał:

Czyli dobrze wyselekcjonowałem wszystkie routery do 400zł?

do tej kwoty maksymalnie mieści się cenowo własnie ten model. 

Mówisz, że DSL-AC52U powinien być najlepszy w tej cenie? Długo myślałem jeszcze o jakimś TP-Linku, ale tym razem chyba postawie właśnie na Asusa.

TP-Link podobno dobry, ale nie wiem jak będzie się sprawował na takim łączu. Nie mam doświadczenia w tej materii.

Czyli rozumiem, że AC1200G+ to taki bliżniaczy model pozbawiony tylko VDSL'a?

bliźniaczy jedynie ze względu na obudowę i anteny, konstrukcja (CPU i układy radiowe) trochę inna ale wydajności mniej więcej na porównywalnym poziomie.

No niestety nie chce wydawać więcej, chyba że polecisz coś faktycznie dobrego, to poszukałbym jakiś używek. 

Najlepszym rozwiązaniem byłby Netgear D7000 - Wydajność i zasięg z modelu R7000 + wbudowany modem. Raptem 250PLN różnicy ale tego sprzętu nie kupuje się co roku. Asus zda się jedynie ze względu na to, że mieści się w kryterium cenowym :) Możesz ewentualnie pomyśleć nad odseparowaniem modemu i routera - wtedy byle jaki modem i najlepszy router na który pozwala Ci budżet. 

• Like it 1

Wojtas

Dziękuje za szczegółowe odpowiedzi.

Awaryjnie jeśli nic nie wymyślę, to kupie chyba DSL-AC52U, mam nadzieję, że będzie przynajmniej troszkę lepszy od obecnego.
TP-Link na papierze i cenowo fajnie wygląda np. Archer VR900, Archer VR600 oraz Archer VR400, ale z tego co poczytałem, lepszy soft ma Asus, ciekawe jak z pokryciem WI-FI.
Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

house
1 minutę temu, Wojtas napisał:

Jeszcze chodzi mi po głowie kupno używanego ASUS RT-AC68U, będzie on lepszym wyborem niż AC52U?  

zdecydowanie lepszym, ale chyba chodziło Ci o DSL-AC68U... :) 

Wojtas

tak tak ;) oczywiście DSL-AC68U ;)

No nic, zobaczymy czy uda się coś fajnego z używek wyrwać, boje się trochę braku gwarancji, ale kusi mnie też ten model ;)

Wojtas

Jednak kupiłem DSL-AC68U ;) 
Udało się wyrwać fajną używkę.
Od strzału Neostrada nie poszła, trzeba było zrobić update firmware do najnowszego.
Synchro daje 5mb więcej, niż poprzednik
WI-FI 2.4GHz delikatnie lepszy zasięg, jednak 5GHz jak na 5GHz to zasięg kapitalny, zrobił to co miał zrobić ;)
Uczę się dalej wszystkich możliwości routera ;) Dzięki za porady!

• Like it 2

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Archer A9 to najnowszy gigabitowy router bezprzewodowy w ofercie TP-Link. Stworzony został z myślą o wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie. Od swojego poprzednika, routera Archer C9, różni się zastosowanymi technologiami wspomagającymi pracę, wydajnością WiFi oraz niższą, atrakcyjną ceną. Archer A9 pracuje w standardzie 802.11ac Wave2 i oferuje łączną przepustowość do 1900Mb/s w dwóch pasmach transmisji (600Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz 1300Mb/s w paśmie 5Ghz). Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4GHz, używając w tym samym czasie pasma 5GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD lub rozgrywek online. 

Wykorzystując technologię Smart Connect, Archer A9 automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewniają cztery anteny (trzy zewnętrzne i jedna wewnętrzna) wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming). Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. 
      Dodatkowo, skuteczność połączeń zwiększona została poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Archer A9 posiada także funkcję Airtime Fairness, która sprawia, że starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Archer A9 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które gwarantują także szybkie połączenia przewodowe. Dostępny jest również port USB, umożliwiający podłączenie drukarki lub dysku zewnętrznego.
      Zaawansowane funkcje i technologie obsługiwane przez Archera A9, takie jak Kontrola Dostępu czy Serwer VPN, zwiększają bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie. 
      Routerem można z łatwością zarządzać poprzez komendy głosowe (Amazon Alexa) i ułatwić sobie życie, korzystając z IFTTT, które umożliwia automatyzację wielu procesów. Natomiast bezpłatna aplikacja Tether (dostępna na systemy Android i iOS) sprawia, że konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do własnych potrzeb jest niezwykle proste.
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Archer A9 to najnowszy gigabitowy router bezprzewodowy w ofercie TP-Link. Stworzony został z myślą o wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie. Od swojego poprzednika, routera Archer C9, różni się zastosowanymi technologiami wspomagającymi pracę, wydajnością WiFi oraz niższą, atrakcyjną ceną. Archer A9 pracuje w standardzie 802.11ac Wave2 i oferuje łączną przepustowość do 1900Mb/s w dwóch pasmach transmisji (600Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz 1300Mb/s w paśmie 5Ghz). Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4GHz, używając w tym samym czasie pasma 5GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD lub rozgrywek online. 

Wykorzystując technologię Smart Connect, Archer A9 automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewniają cztery anteny (trzy zewnętrzne i jedna wewnętrzna) wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming). Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. 
      Dodatkowo, skuteczność połączeń zwiększona została poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Archer A9 posiada także funkcję Airtime Fairness, która sprawia, że starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Archer A9 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które gwarantują także szybkie połączenia przewodowe. Dostępny jest również port USB, umożliwiający podłączenie drukarki lub dysku zewnętrznego.
      Zaawansowane funkcje i technologie obsługiwane przez Archera A9, takie jak Kontrola Dostępu czy Serwer VPN, zwiększają bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie. 
      Routerem można z łatwością zarządzać poprzez komendy głosowe (Amazon Alexa) i ułatwić sobie życie, korzystając z IFTTT, które umożliwia automatyzację wielu procesów. Natomiast bezpłatna aplikacja Tether (dostępna na systemy Android i iOS) sprawia, że konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do własnych potrzeb jest niezwykle proste.

Zobacz cały artykuł
    • Asterion
      By Asterion
      Zastanawiam się nad dokupieniem nowego routera, by z Netgeara R7500 zrobić dodatkowy punkt dostępowy by lepiej pokryć siecią mieszkanie siecią w paśmie 5 GHz. Niestety ze względu na warunki nie mogę umieścić routera centralnie.

Dobrze żeby router posiadał:
      - 2 portu USB z czego chociaż jeden w wersji 3.0
      - możliwość tworzenia sieci gościnnych w pasmach 2.4 i 5
      - tworzenie harmonogramów czasowych dostępu do internetu dla poszczególnych urządzeń
      - kontrola rodzicielska wraz z historią odwiedzanych stron
      - VPN najlepiej z możliwością wyboru które urządzenia mają z niego korzystać
      - możliwość konfigurowania i podglądu zdarzeń poprzez aplikację mobilną Androidzie
      Z urządzeń obecnych teraz rynku chyba optymalny byłby Synology RT2600AC.
      Czy w segmencie dla zastosowań domowych jest przewidywany jakiś router z portami 10 GbE na WAN i LAN w tym roku?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.