Jump to content
cyberbob32

NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 problem

Rate this topic

Recommended Posts

cyberbob32

Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 

house

Próbowałeś tego : 

You do not have the required permissions to view the link content.
 ?

cyberbob32

Próbowałem ale cały czas na wyświetlaczu komunikat NETGEAR STROGE WELCOME

house

ma jakąś gwarancję ?

cyberbob32

Paragonu własnie nie posiadam a po wpisaniu SN to mi wyswietla

Product: RN51663E

Serial Number: ##############

Country of Purchase: Poland

Puchased on: 10/Apr/2017

Registered on: 19/Apr/2017

Standard Product Warranty *:

- Hardware Warranty: Available till 09/Apr/2022

- Free Installation Support Warranty: Available till 09/Jul/2017

- Power Supply Warranty: Available till 09/Apr/2022

- Accessories Warranty: Available till 09/Apr/2022

Advanced Support / Hardware Contracts:

- Complimentary ReadyNAS/ReadyDATA NBD Replacement - Available till 09/Apr/2022

house

To świeżynka - masz 90 dni premium support, które dziś właśnie mija :/ - paragon zakupu chyba się będzie potrzebny przy zgłoszeniu online : 

cyberbob32

Witam wszystko już wiem walnięty bios płyty głównej Teraz dokładnie muszę wiedzieć jaki bios jest na płycie wiem ze ami bios

house

Są firmy które za kilkadziesiąt PLN naprawiają takie rzeczy. A co z reklamacją w Netgear? Dlaczego nie skorzystasz ze wsparcia producenta?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

cyberbob32

Po długiej rozmowie z konsultantem niestety z powodu braku paragonu zakupu nie mogę go reklamować ale stwierdził jak ja ze na 99% jest to bios płyty. Oni nie zajmują się takimi rzeczami  tylko wymieniają cały produkt. Zaprogramować sobie mogę sam tylko muszę mieć wsad biosu z takiego samego NSA a ztym już ciężko.

house

Pod spodem siedzi debian więc za pomocą dd z coreutils można zrobić dump i wgrać go u Ciebie. Największym problemem będzie znalezienie dawcy biosu. Zapytam swój kontakt w Netgear czy mają możliwość Ci pomóc. Dam znać. Zapytaj również na 

cyberbob32

Właśnie ten bios będzie największym problemem może tobie uda się coś załatwić bardzo a bardzo byłbym wdzięczny 

house

Już wysłałem @. Dam Ci znać jaki będzie wynik.

cyberbob32

Dzięki więc czekam 

12 godzin temu, cyberbob32 napisał:

Dzięki więc czekam 

Do jest zdjęcie informacji o płycie ale w necie nie mogę nic znaleźć 

20170708_105154.jpg

cyberbob32

Witam jakieś info 

house

Jak na razie brak odpowiedzi. Niestety.

cyberbob32

Ok udało mi się załatwić taka sama jednostkę w weekend zacznę walkę zobaczymy co z tego wyjdzieJak by co będę się z tobą House kontaktował 

• Like it 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

• Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Premierowe urządzenia od NETGEAR, routery Nighthawk RAX120 i RAX40, to bez wątpienia odpowiedź na wyzwania nowej ery sieci WiFi.

NETGEAR Nighthawk RAX120 oraz RAX40 to najnowsze modele od NETGEAR, które wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami nie tylko pozwalają na płynniejsze przesyłanie strumieniowe i ultraszybkie pobieranie plików, lecz również i zwiększają komfort grania oraz prowadzenia wideokonferencji.

Nighthawk RAX40 to 4-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax. Nie bez znaczenia jest tu dwurdzeniowy procesor, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia pięć gigabitowych portów Ethernet oraz jeden port USB 3.0. W celu poprawienia efektywności sieci router został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak OFDMA czy wsparcie kanału 160 MHz, które podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Nighthawk RAX120 to 12-strumieniowy router, który wykorzystując najnowszy standard WiFi 6 zapewnia czterokrotnie większą przepustowość danych na potrzeby obsługi znacznej liczby urządzeń w sieci. Jego czterordzeniowy procesor 64-bit o częstotliwości 1,8 GHz pozwala nie tylko na obsługę inteligentnych urządzeń domowych i szybkich aplikacji, lecz również i na niezwykle płynne przesyłanie strumieniowe materiałów w jakości 4K UHD, gry online i wiele innych. Co ważne RAX120 to także pierwszy domowy router NETGEAR z portem 5Gig.

Na koniec warto wspomnieć, że oba urządzenia przyjmują polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.