Jump to content
Łukasz Socha

Asus EA-AC87 czy RP-AC68?

Rate this topic

Recommended Posts

Łukasz Socha

Witam,

Potrzebuję pilnie dokupić 2 mostek do połączenia kilku urządzeń w innej części mieszkania, a na jedym z nich potrzebuję szybkich transferów. Dotychczas korzystałem z ea-ac87. Poza tym, że nie obsługuje wysokich kanałów wifi powyżej 120 działa okej(łączy się z RT-AC5300).

I teraz mam dylemat czy dokupić kolejny ea-ac87(choć wszędzie nakazują go unikać czy chwalony RP-AC68, który początkowo był bardzo polecany, a teraz daje się znaleźć opinie, że jest ak samo "dopracowany

Pomocy!;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

house

RP-AC68 unikaj, EA-AC87 działa lepiej. 

11 godzin temu, Łukasz Socha napisał:

choć wszędzie nakazują go unikać

prawdopodobnie tylko i wyłącznie ze względu na to, że takie linki najlepiej zestawić kablem. Są sytuacje w których nie ma takiej możliwości więc warto rozważyć właśnie bridge. Jedni "nakazują" unikać a ja osobiście polecam. Działa szybko i sprawnie.

Łukasz Socha

Dzięki!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• neon
      By neon
      Witam, 
      czy Synology QuickConnect jest bezpieczne ? czy używacie tego rozwiązania do łączenia się z Waszymi routerami ? 

Pozdrawiam 
    • banan1803
      By banan1803
      Witam,
      Przeszukałem internet, ale znajduję sprzeczne informacje co do tego, czy ten router posiada opcję mostu bezprzewodowego? Potrzebuję dwóch routerów przystępnych cenowo, które połączę bezprzewodowo, żeby porównać wyniki standardu AC oraz N oraz połączenia kablem (studia  ) i moje zainteresowanie padło na ten router, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu. Na oficjalnej stronie w zasadzie nic o tym nie ma, ale na screenach w internecie widziałem tę opcję. Czy jakiś szczęśliwy posiadacz mógłby rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuję
    • lcdk2019
      By lcdk2019
      Witam wszystkich, po 2 dniach analiz NAS na różnych stronach mam upatrzone 2 modele. Synology DS718+ lub DS918+

Do czego będzie wykorzystywany?

- Podstawowa cecha to kopia danych z 4 komputerów we firmie. 2 dyski RAID 1 ( backup co 24h/48h )
      - Kilka baz danych mysql do programu wewnątrz firmy. ( nie do strony www ) ( obecnie mamy zewnętrzy hosting )
      - Serwer FTP do programu wewnątrz firmy ( baza zdjęć i dokumentów ) ( obecnie mamy zewnętrzy hosting )
      - Udostępnianie oprogramowania i plików klientom.
      - Ogólnie praca raczej z plikami małych rozmiarów 2-3mb

Model DS918+ biorę pod uwagę tylko z powodu gniazd na dyski ssd m2 ( cache ), nigdzie niestety nie znalazłem informacji czy dołożenie takiego dysku wpływa na wydajność np bazy danych mysql czy to w ogóle ma sens ssd jako cache?

Chciałbym abyście mi doradzili czy w ogóle warto nas do tego typu zastosowania. Czy jest sens brać tak wydajny czy lepiej coś gorszego.  Obecnie w firmie mamy komputer który robi ze serwer na windows 7. Ok rok temu po awarii płyty głównej przeszliśmy na i5 z celerona.

- Obudowa rack, dyski są dobrze chłodzone wiatrakami
      - i5 4 generacji,
      - 8gb ramu,
      - dysk SSD dla systemu i do udostępnionego dysku w sieci lokalnej z dokumentami itp.
      - 5x dysków 2TB segate baracuda do monitoringu ( tak zwykłe dyski do monitoringu działają nie przerwanie 24/7 od 2010 lub 2011 roku zrobiły się trochę głośne ale ich żywotność jest zdumiewająca  
      - zasilacz jakiś z górnej półki bo to dość ważny element komputera

Komputer od samego początku wykorzystywany głównie do monitoringu, z czasem doszła baza firebird, obsługa centrali telefonicznej, więc tak czy siak ten sprzęt musi zostać.  Kopie robimy na zasadzie zewnętrznego dysku raz na tydzień

Sprawdziłem dyski mają przepracowane po ok 74000 godzin.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.