Skocz do zawartości
Łukasz Socha

Asus EA-AC87 czy RP-AC68?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz Socha

Witam,

Potrzebuję pilnie dokupić 2 mostek do połączenia kilku urządzeń w innej części mieszkania, a na jedym z nich potrzebuję szybkich transferów. Dotychczas korzystałem z ea-ac87. Poza tym, że nie obsługuje wysokich kanałów wifi powyżej 120 działa okej(łączy się z RT-AC5300).

I teraz mam dylemat czy dokupić kolejny ea-ac87(choć wszędzie nakazują go unikać czy chwalony RP-AC68, który początkowo był bardzo polecany, a teraz daje się znaleźć opinie, że jest ak samo "dopracowany

Pomocy!;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

RP-AC68 unikaj, EA-AC87 działa lepiej. 

11 godzin temu, Łukasz Socha napisał:

choć wszędzie nakazują go unikać

prawdopodobnie tylko i wyłącznie ze względu na to, że takie linki najlepiej zestawić kablem. Są sytuacje w których nie ma takiej możliwości więc warto rozważyć właśnie bridge. Jedni "nakazują" unikać a ja osobiście polecam. Działa szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Dzięki!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Uzyskałem tutaj dużo pomocy w wyborze AP do routera i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 2x Ubiquiti UAP-AC-LR jako AP i ASUSa RT-AC86U jako router bez włączonego WiFi. Całość działa bardzo stabilnie i szybko  Teraz potrzebuję pomocy z NAS. Dużo czytałem (za dużo) i zrobił mi się mętlik w głowie.

Stanęło na wyborze między DS918+ vs Qnap TS-453Be. Czyli ta sama baza sprzętowa i podobna cena. Nigdy nie miałem NAS, ale też moje potrzeby nie są zbyt duże. Być może wystarczy mi coś z półki niżej np. TS-431P2, bo chyba Synology nie ma odpowiednika tego modelu?

Czego wymagam:
      - Szybkości przesyłu plików (filmów) pomiędzy komputerami, TV, Plex, Nvidia Shield TV, w tym chcę mieć Link Aggregation, bo kupiłem już nawet taki switch. Ważne jest to, że głównie zależy mi na zwykłym SMB, a nie DLNA (DLNA tylko w jednym TV).
      - Działającego klienta torrent. Tu pytanie o dodawania torrentów. W jaki sposób się to robi? Muszę używać PCta, aby ściągnąć plik torrent i dodać go do transmission? Czy jest jakiś lepszy sposób, aby zrobić to z telefonu? Obecnie pobieram je na qBitorrent, gdzie ustawiłem go pod siebie i wyciąga duży procent mojego łącza czyli spokojnie okolice 50 - 70 MB/s (łącze 1Gb/s).
      - Szyfrowania wolumenów, albo chociaż pojedynczych folderów. Czy foldery te będą wtedy normalnie widoczne dla TV, PC i Shield TV? W jaki sposób odbywa się to szyfrowanie? Gdy wyłączę NAS to po włączeniu trzeba podać hasło?
      Co mi jest zbędne:
      - port HDMI, bo NAS będzie stał w garażu
      - wirtualizacje i inne wymagające zadania

Powiedzcie czy jest sens dopłacać do tych pierwszych modeli względem takie TS-431P2? Ewentualnie polecicie jakiś zamiennik od Synology? Chciałbym możliwie najprostszej obsługi tych zadań, które wymieniłem.

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • Karol
      Przez Karol
      Udało mi się postawić TL-WR740n na oprogramowaniu openwrt jako router na piętrze. Zasięg jest idealny.
      Mam jednak mętlik, z powody różnych poradników internetowych. Skonfigurowałem TP Linka zgodnie z opisami na forum Openwrt, podpięty do LAN (nie do WAN), wyłączone dhcp, nadany kolejny IP 192.168.1.2. WIFI z tą samą nazwą, inny kanał. Czy na Asusie 1200G+ powinienem jednak użyć funkcji WDS (dodać TP Linka jako punkt dostępowy) i wybrać ten sam kanał, czy jednak pozostawić oba urządzenia na różnych kanałach?
      Wiem, że to pytanie odbiega od założonego przeze mnie tematu.

...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.