Skocz do zawartości
Zao

Synology RT2600ac vs. Netgear R7800

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Zao

Witajcie

Chciałbym zmienić ruter..., pod uwagę biorę Synology RT2600ac i Netgear R7800

Synology można powiedzieć dopiero zaczęło "podróż" z tego typu sprzętem, nie obawiam się oczywiście bo jest to firma z doświadczeniem, ale chciałbym poznać opinie osób które ten ruter posiadają (RT2600ac)...

i oczywiście opinie osób posiadających Netgear'a (R7800)...

@hause - posiadasz już trochę RT2600ac, jak dla Ciebie sprawuje się ten ruter, zadowolony jesteś ? z Twoim doświadczeniem w temacie ruterów proste pytanie.... :)

Na obecną chwilę wrócibyć do innej firmy ?

Czy ktoś a Was porównywał oba te urządzenia i może coś napisać od siebie dlaczego jeden albo drugi ?

PS.

Będę próbował to spiąć z Orange FTTH więc jak ktoś ma doświadczenie to może się podzielić (da się to zrobić na jednym i drugim sprzęcie z tego co wiem, ale nie tak prosto jakby się wydawało....)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Obydwa modele to ta sama konstrukcja więc sprawa rozbija się o firmware. Pisałeś w poprzednim temacie, że FTTH działa na R7800 więc może warto pójść w tę stronę ? Wydajnościowo będzie to samo. Różnice w zdecydowanej mierze dotyczą funkcjonalności, która jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza w Synology.

30 minut temu, Zao napisał:

hause - posiadasz już trochę RT2600ac, jak dla Ciebie sprawuje się ten ruter, zadowolony jesteś ? z Twoim doświadczeniem w temacie ruterów proste pytanie.... :)

ja jestem wybredny :) i zawsze coś mi nie pasuje. W wydajności i zasięgu WiFi nie zauważyłem większych różnic względem wcześniej posiadanego routera. Jedyna rzecz, która mi się nie podoba to to, że SRM w Synology chodzi nieco wolniej niż AsusWRT. Głównym powodem zmiany na RT2600ac było rozwijanie tego FW (aktualizacje FW) i Synology VPN Plus i łatwość jego konfiguracji. Pod tym względem. w porównaniu do Asusa jest bajecznie łatwo i prosto. Dużą zaletą są dedykowane aplikacje na telefony. Kolejna sprawa to sprawny filtr kontroli rodzicielskiej. Co do stabilności to nie mam zastrzeżeń, kupiłem go pod koniec maja i działa bez problemów do dziś. W międzyczasie wyjechałem na urlop i bez problemu korzystałem ze swoich domowych zasobów. Ogólnie jestem zadowolony z tego modelu, ale decydując się na zmianę miałem możliwość zapoznania się z nim przez 2 tygodnie w styczniu, pisząc recenzję. 

40 minut temu, Zao napisał:

Na obecną chwilę wrócibyć do innej firmy ?

Miałem plan na Asusa GT-AC5300 Rapture, ale okazuje się, że ponownie wypuścili produkt w wersji BETA a ja jestem już za wygodny na kombinowanie :) Obecnie nie mam planów na wymianę, tak jak to robiłem wcześniej zmieniając co rok na kolejny "flagowy" model. Nie mówię nie bo może coś się pojawi ciekawego w przyszłości. Nie używam na pewno Linksys'ów i D-Link'ów i to się nie zmieni a ostatniego Netgear'a miałem w czasach WNR3500L :) Tak po cichu myślę, że za jakiś czas odseparuję WiFi od głównego routera i kupię Synology SG1000 i do tego jakiś system Mesh WiFi. Ale to plany na przyszły rok dopiero.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zao
58 minut temu, house napisał:

Obydwa modele to ta sama konstrukcja więc sprawa rozbija się o firmware. Pisałeś w poprzednim temacie, że FTTH działa na R7800 więc może warto pójść w tę stronę ? Wydajnościowo będzie to samo. Różnice w zdecydowanej mierze dotyczą funkcjonalności, która jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza w Synology.

Nie konfigurowałem FTTH jeszcze (będę testował), ale z rozmów naszych wynika że faktycznie w Netgear'rze jest trochę lepiej...

... za to Synology dobrze sie rowija i jest duża szansa że będzie łatwiejsza możliwość konfiguracji...

Patrzę też na OFW, dla mne Synology jest naprawdę fajnie zrobione, a Netgear został z GUI "we wcześniejszej epoce", ciekawe czy pokusi się kiedyś o zmianę interfejsu .... ?

... jedyna rzecz, która mi się nie podoba to to, że SRM w Synology chodzi nieco wolniej niż AsusWRT...

Miałem wcześniej ASUS'a AC87U, teraz mam Netgear'a R7000, w ASUS'ie interfejs ma lekkie opóźnienia jak dla mnie (nie zawsze), przynajmniej bardziej zauważalne przy odświeżaniu, a chodząć po Netgear'rze wydaje się że jest bardziej mulasty (nie jest to fajne). Chociaż w FW Tomato nie zauważyłem nic takiego.

Ciekawe jak to ustawić w "rankingu" skoro mówisz że SRM jest wolny.

Możesz coś więcej napisać, (OFW na NAS'ach tej firmy działa zadowalająco).

Ciekawe co jest powodem chyba nie hardware ? A może Synology zna temat i trochę poprawi OFW żeby płynniej działało ?

... Tak po cichu myślę, że za jakiś czas odseparuję WiFi od głównego routera i kupię Synology SG1000 i do tego jakiś system Mesh WiFi. Ale to plany na przyszły rok dopiero.

Ja trochę się bawiłem różnym sprzętem, choć nie w takiej ilości jak Ty. I alternatywnym FW też, w większości na TP-Linku.

Już mi przeszły trochę te wszystkie "składaki" również NAS'owe, teraz idę raczej w kierunku gotowych rozwiązań.

Tak to jest dobry pomysł o którym piszesz odseparować głowny ruter... też szukam takiego rozwiązania, może skorzystam :)

Jak dużą powierzchnie masz do pokrycia skoro rozpatrujesz Mesh Wi-Fi. Taki sprzęt jak Synology nie daje rady ? Czy w tym przypadku  po prostu odseparowanie LAN/WiFi jest dla Ciebie najważniejsze ?

Na razie mam fajne FTTH tylko Orange nie ułatwia sprawy takim użytkownikom jak ja.... (FunBox działa ale to nie to samo co własny ruter ....)

Edytowane przez Zao
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
23 minuty temu, Zao napisał:

Patrzę też na OFW, dla mne Synology jest naprawdę fajnie zrobione, a Netgear został z GUI "we wcześniejszej epoce", ciekawe czy pokusi się kiedyś o zmianę interfejsu .... ?

życzyłbym sobie takiego interfejsu jak w najnowszym AP :

large.WAC510_V1.2.1.6_1.png.226314d9b2b6large.WAC510_V1.2.1.6_2.png.ae320a23244dlarge.WAC510_V1.2.1.6_3.png.d77f4deb915c

Byłby hicior :) 

Ciekawe jak to ustawić w "rankingu" skoro mówisz że SRM jest wolny.

AsusWRT ostatnio przyspieszyło gdyż wprowadzono cache'owanie webgui więc część statycznych zasobów jak style css są ładowane z dysku. Genie jest drugie, chociaż w ostatnich modelach działa naprawdę sprawnie a SRM w tym zestawieniu jest najwolniejszy. Tragedii nie ma jednak ja widzę różnicę - część z użytkowników nawet tego nie zauważy i przyjmie za normalne działanie.

Ciekawe co jest powodem chyba nie hardware ?

właśnie hardware - wydajność pamięci eMMC. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zao
6 minut temu, house napisał:

życzyłbym sobie takiego interfejsu jak w najnowszym AP

Masz informacje że to wejdzie do nowych ruterów, obecny R9000 Netgeara nie ma takiego GUI ?

8 minut temu, house napisał:

właśnie hardware - wydajność pamięci eMMC

To ich błąd w projektowaniu ? Mają możliwość poprawienia szybkości działania GUI ?

Bardzo Ci to przeszkadza że tak powiem... nadaje się na pomysł o zmianę rutera ;) ?

34 minuty temu, Zao napisał:

Jak dużą powierzchnie masz do pokrycia skoro rozpatrujesz Mesh Wi-Fi. Taki sprzęt jak Synology nie daje rady ? Czy w tym przypadku  po prostu odseparowanie LAN/WiFi jest dla Ciebie najważniejsze ?

???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
24 minuty temu, Zao napisał:

Masz informacje że to wejdzie do nowych ruterów, obecny R9000 Netgeara nie ma takiego GUI ?

nie mam takiego info chociaż ochy i achy nt wyglądu tego firmware przekazałem do polskiego oddziału Netgear :) R9000 ma standardowe GENIE :

large.R9000_WIFI.png.513578e10df5a865837

26 minut temu, Zao napisał:

To ich błąd w projektowaniu ? Mają możliwość poprawienia szybkości działania GUI ? Bardzo Ci to przeszkadza że tak powiem... 

Nie, to nie jest błąd. Użyto modułu o dużej pojemności aby zapewnić miejsce na system, paczki oprogramowania i składowanie logów. Bardzo mi nie przeszkadza, po prostu widzę różnicę względem poprzednio używanych urządzeń. Możliwe, że dla Ciebie nie będzie to w ogóle problemem. Zobacz jak wyglądał i działał SRM w styczniu :

Na pewno nie jest to powód przez który myślałbym o zmianie :) 

Godzinę temu, Zao napisał:

Jak dużą powierzchnie masz do pokrycia skoro rozpatrujesz Mesh Wi-Fi. 

Obecnie 2 pokojowe mieszkanie jednak w przyszłym roku czeka mnie przeprowadzka do nowego domu z tego powodu planuje Mesh. 

Godzinę temu, Zao napisał:

Taki sprzęt jak Synology nie daje rady ?

Nie sądzę aby na 2 kondygnacjach z (ściany z 48cm bloczków, 2 grube stropy) dał radę. Może jako tako na jednym poziomie tak, ale na pewno nie na 2. Może coś by się dało pokombinować z osobnymi AP np Ubiquiti jednak zależy mi na 1/2 sieciach z roamingiem. Ten najlepiej sprawdza się właśnie w Mesh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi