Jump to content
dimson

Dobry AP + switch warte polecenia ?

Rate this topic

Recommended Posts

dimson

Cześć, mam pytanie, potrzebuje zakupić dobry switch i AP do niedużej firmy czy możecie coś polecić podzielić się jakimiś opiniami ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

house

Jakieś specjalne wymagania co do funkcjonalności AP (radius itp)? Switch zarządzalny z poe? Ilość portów?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

dimson

Właśnie nie, sprzet ma rozprowadzac internet kablowo i bezprzewodowo w części hali produkcyjnej. Zarys wyglada mniej więcej tak: router z neo w domu Klienta, od routera leci kabel o 20-30 m do hali produkcyjnej gdzie ma stanąć switch i dodatkowo AP dla urządzeń bezprzewodowych. Szczególny nacisk jest na dobry AP (zasięg i wydajność).

house

Budżet jak najmniejszy czy jednak efekty są priorytetem?

dimson

Budżet jest ważny ale ważniejszą rzeczą jest stabilna i bezproblemowa komunikacja.

dimson

dzięki, zamawiam i dam znać jak się zestaw sprawuje

• Like it 1

dimson

No więc tak switch jak to switch podłączonyi działa natomiast z AP był problem. Po podłączeniu nie dawał znaku życia no więc go do sklepu a tam cyk i działa.. wobec czego jutro podejście numer 2.

house

dziwne, może coś nie tak z konfiguracją startową, sam czasem ślizgam się na podstawowych rzeczach :)

dimson

też się zdziwiłem szczególnie jak od ręki zdziałał w sklepie.. u mnie nawet nie zapaliła się ta okrągła pomarańczowa dioda.. no i AP nie byl widziany w Unifi Controller

dimson

@house, dzięki za radę sprzęt zainstalowany u klienta wszytko hula. AP faktycznie wart swojej ceny

• Haha 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Crocodil
      By Crocodil
      Witam

Trafiłem na to forum, ponieważ jest najlepszym źródłem informacji o wifi w polskim Internecie  

Mieszkam w bloku i obecnie użytkuję modem/router dostarczony przez dostawcę Internetu: Technicolor CGA 2121. W salonie wifi działa bardzo dobrze, ale niestety w sypialni, 2 grube ściany dalej, jest kiepsko, a w przypadku sieci 5GHz już fatalnie. Niestety nie mogę przeciągnąć kabla, bo mieszkanie jest wynajmowane...

Czy w cenie ok. 400-500zł jestem w stanie kupić router który poprawi zasięg, najlepiej zachowując przy tym dobre prędkości?

Próbowałem już TP-Link C2300 ale niestety zasięg okazał się słabszy niż na tym Technicolorze 😮 Po poszukiwaniach wydaje mi się że najciekawsze mogą być modele:
      D-Link DIR-882 Edimax RG21S Xiaomi R3P Pro  
      Wygląda na to że wszystkie są technicznie do siebie bardzo podobne (procesor MT7621 i układy MT7615N), różni je ilość pamięci RAM i flash oraz oczywiście wbudowane oprogramowanie. 

Będę wdzięczne za każdą wskazówkę  W grę wchodzi także jakiś używany model...

EDIT: Bardziej z "ciekawostek" - trafiłem na model Phicomm K3, niestety nie dostępny w Polsce. Ma dobrą cenę i bardzo fajne "bebechy" na oparte na Broadcomie ale niestety sporo osób narzeka na zasięg...
    • Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!
    • milanoa
      By milanoa
      Witam, szukam 8 portowego gigabitowego switcha z link aggregation, zarządzany przez www najlepiej w przystępnej cenie  oraz zasilacz ups.
      Co polecacie i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze. Dziękuje 🙂

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.