Jump to content
Sign in to follow this  
dimson

Dobry AP + switch warte polecenia ?

Rate this topic

Recommended Posts

dimson

Cześć, mam pytanie, potrzebuje zakupić dobry switch i AP do niedużej firmy czy możecie coś polecić podzielić się jakimiś opiniami ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

house

Jakieś specjalne wymagania co do funkcjonalności AP (radius itp)? Switch zarządzalny z poe? Ilość portów?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

dimson

Właśnie nie, sprzet ma rozprowadzac internet kablowo i bezprzewodowo w części hali produkcyjnej. Zarys wyglada mniej więcej tak: router z neo w domu Klienta, od routera leci kabel o 20-30 m do hali produkcyjnej gdzie ma stanąć switch i dodatkowo AP dla urządzeń bezprzewodowych. Szczególny nacisk jest na dobry AP (zasięg i wydajność).

house

Budżet jak najmniejszy czy jednak efekty są priorytetem?

dimson

Budżet jest ważny ale ważniejszą rzeczą jest stabilna i bezproblemowa komunikacja.

dimson

dzięki, zamawiam i dam znać jak się zestaw sprawuje

• Like it 1

dimson

No więc tak switch jak to switch podłączonyi działa natomiast z AP był problem. Po podłączeniu nie dawał znaku życia no więc go do sklepu a tam cyk i działa.. wobec czego jutro podejście numer 2.

house

dziwne, może coś nie tak z konfiguracją startową, sam czasem ślizgam się na podstawowych rzeczach

Sorry, only registered users can display images :(

dimson

też się zdziwiłem szczególnie jak od ręki zdziałał w sklepie.. u mnie nawet nie zapaliła się ta okrągła pomarańczowa dioda.. no i AP nie byl widziany w Unifi Controller

dimson

@house, dzięki za radę sprzęt zainstalowany u klienta wszytko hula. AP faktycznie wart swojej ceny

Sorry, only registered users can display images :(

• Haha 1

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• neon
      By neon
      Witam,

rozglądam tak jak w tytule za NASem. Wcześniej uzywany był DS213air i obecnie niestety już nie daje rady.
      Będę wdzięczny za jakieś propozycje.
      Pozdrawiam
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Kolejna nowość od NETGEAR, model GS110TPP, to efektywne kosztowo rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które cenią sobie komfort zarządzania również z chmury oraz duży zapas budżetu PoE.

Wraz ze wzrostem znaczenia usług opartych na chmurach czy zastosowań takich jak VoIP bądź strumieniowe przesyłanie multimediów, sieci muszą być niezawodne. To właśnie z myślą o wydajności i bezpieczeństwie stworzony został model GS110TPP, który zapewnia użytkownikowi solidne zabezpieczenie sieciowe w przystępnej cenie.

Model wyposażony został w 8 gigabitowych portów PoE+ oraz 2 porty SFP. Dla tych wszystkich, którzy chcą zwiększyć budżet PoE (w standardzie 30W na każdy port), z pewnością nie bez znaczenia będzie funkcja NETGEAR FlexPoE, która pozwala - po zakupieniu opcjonalnego zasilacza NETGEAR FlexPoE EPS200W – na zwiększenie budżetu PoE do 190W.

Oprócz tego GS110TPP posiada opcję Smart Cloud, która jest zarządzana z poziomu aplikacji Insight firmy NETGEAR. Pozwala ona zarówno na konfigurację, jak i sprawowanie kontroli z dowolnego miejsca na świecie.

Co ważne, urządzenie zaprojektowano pod kątem sieci wykorzystujących różne rodzaje multimediów (obraz, dźwięk i dane) w ramach jednej platformy. Stąd w modelu GS110TPP nie zabrakło wielu zaawansowanych funkcji, takich jak list ACL L2/L3/L4, QoS, protokołu kontroli agregacji łączy (LACP) czy protokołu STP.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Kolejna nowość od NETGEAR, model GS110TPP, to efektywne kosztowo rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które cenią sobie komfort zarządzania również z chmury oraz duży zapas budżetu PoE.

Sorry, only registered users can download attachments :( Wraz ze wzrostem znaczenia usług opartych na chmurach czy zastosowań takich jak VoIP bądź strumieniowe przesyłanie multimediów, sieci muszą być niezawodne. To właśnie z myślą o wydajności i bezpieczeństwie stworzony został model GS110TPP, który zapewnia użytkownikowi solidne zabezpieczenie sieciowe w przystępnej cenie.

Model wyposażony został w 8 gigabitowych portów PoE+ oraz 2 porty SFP. Dla tych wszystkich, którzy chcą zwiększyć budżet PoE (w standardzie 30W na każdy port), z pewnością nie bez znaczenia będzie funkcja NETGEAR FlexPoE, która pozwala - po zakupieniu opcjonalnego zasilacza NETGEAR FlexPoE EPS200W – na zwiększenie budżetu PoE do 190W.

Oprócz tego GS110TPP posiada opcję Smart Cloud, która jest zarządzana z poziomu aplikacji Insight firmy NETGEAR. Pozwala ona zarówno na konfigurację, jak i sprawowanie kontroli z dowolnego miejsca na świecie.

Co ważne, urządzenie zaprojektowano pod kątem sieci wykorzystujących różne rodzaje multimediów (obraz, dźwięk i dane) w ramach jednej platformy. Stąd w modelu GS110TPP nie zabrakło wielu zaawansowanych funkcji, takich jak list ACL L2/L3/L4, QoS, protokołu kontroli agregacji łączy (LACP) czy protokołu STP.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.