Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub772

Readynas duo v2 rnd2000

Rate this topic

Recommended Posts

Jakub772

Witam kolegów na forum jestem tu nowy i wszystkich pozdrawiam mam problem zakupiłem używanego redynasa i był on chyba rejestrowany  przez poprzedniego właściciela ja chcąc przypisać numer seryjny do swojego konta nie mogę i pokazuje mi się komunikat że nr seryjny przypisany jest do innego konta. Macie koledzy jakieś pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Celem rejestracji jest aktywacja gwarancji i wsparcia. Jeżeli urządzenie było używane a następnie odsprzedane, to wg Netgear nie ma powodu, aby go ponownie rejestrować. Nie ma możliwości transferu rejestracji. Sprzedający powinien przekazać Ci sprzęt wraz z kontem na którym zostało zarejestrowane. Wtedy masz możliwość zmiany adresu e-mail na koncie na którym S/N został zarejestrowany. Poza tym Duo to produkt end-of-life, wiec chyba już po gwarancji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • cyberbob32
   By cyberbob32
   Witam mam pytanko znajomemu w ręce wpadł  NETGEAR ReadyNAS 716x ale mu jednak nie pasuje i chce go sprzedać. Sprzęt naprawdę jest mocny jak patrze na ceny to mnie zatyka. Sprzęt nie posiada gwarancji i ile za niego morze wziąć.
   Ja tez posiadam taki sprzęcik ale ciężko mi powiedzieć 
  • fileth
   By fileth
   Witam
   po przywróceniu Netgear RN102 do ustawień fabrycznych po wlączeniu urządzenia miga power ...
   NETGEAR RAIDar - wyszukuje urządzenie - widzi go w sieci lokalnej - posiada adres ip ...
   jednak nie moge się z nim połączyć przez przegladarke
   nic nie ma w instrukcji o takim stanie urządzenia
   proba kolejnej proby przywrocenia urzadzenie do ustawien fabryczny konczy sie tym samym
  • monster
   By monster
   Wraz z premierą nowej linii urządzeń NAS firma NETGEAR przedstawiła nowy system zarządzania ReadyOS 6
   System oparty na linux Debian, co już na samym początku dość optymistycznie rokuje na przyszłość. Możliwość instalacji praktycznie każdego pakietu *.deb daje sporo możliwości wykorzystania urządzeń ReadyNas.
   Niestety okazuje się ,że instalacja dodatkowego oprogramowania została dość mocno przebudowana i zintegrowano ją w postaci ekosystemu Netgear Genie+ z instalacją poprzez portal
   Sorry, only registered users can display links :( (wymagane jest konto użytkownika o które ReadyOS 6 stanowczo się upomina w przypadku braku jego konfiguracji w systemie). Oczywiście są aplikacje dostępne gratis na forum tego portalu umożliwiające instalację poprzez wgranie pliku do serwera korzystając z opcji :
   Sorry, only registered users can display images :(
   Sorry, only registered users can display images :( Jednak takie rozwiązanie dla niektórych użytkowników jest dość trudne (nie wiadomo jaki plik i skąd pobrać itp). Po założeniu konta na readynas.com i zalogowaniu się nim w ReadyOS okazuje się ,że "klikana" instalacja niektórych dodatków jest płatna Aby ominąć tę niedogodność należy wykonać przedstawione poniżej kroki. Pierwszym krokiem jest włączenie dostępu do konsoli SSH w ReadyOS :

   Sorry, only registered users can display images :( Następnie korzystając z programu
   Sorry, only registered users can display links :( podłączyć się do swojego serwera readynas (konfigurując uprzednio w sekcji Window-Remote character set: UTF-8).
   Sorry, only registered users can display images :(Sorry, only registered users can display images :( Do logowania należy użyć swojego konta użytkownika do serwera które ustawialiście przy pierwszym uruchomieniu NAS'a z tym ,że nazwa użytkownika to root (hasło bez zmian).
   Korzystając z opcji kopiuj-wklej należy wpisać następujące polecenia konsoli :
   ustawiamy uprawnienia super user'a wymagane do konfiguracji Sorry, only registered users can display code field :( na wszelki wypadek wykonujemy kopię zapasową pliku źródeł pakietów: Sorry, only registered users can display code field :( instalujemy midnight commander (menadżer plików) oraz edytor nano: Sorry, only registered users can display code field :( następnie tworzymy nowy plik ze źródłami pakietów (repozytorium eksperymentalne debian'a - najnowsze wersje pakietów) wraz z aktualizacją pakietów w systemie: Sorry, only registered users can display code field :( Aby uprościć sobie pracę z ReadyNas zainstalowałem narzędzie
   Sorry, only registered users can display links :( do konfiguracji usług na serwerze pracujące równolegle z interfejsem webowym Readynas : Sorry, only registered users can display code field :(
   Sorry, only registered users can display images :(

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.