Skocz do zawartości
Jakub772

Readynas duo v2 rnd2000

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Jakub772

Witam kolegów na forum jestem tu nowy i wszystkich pozdrawiam mam problem zakupiłem używanego redynasa i był on chyba rejestrowany  przez poprzedniego właściciela ja chcąc przypisać numer seryjny do swojego konta nie mogę i pokazuje mi się komunikat że nr seryjny przypisany jest do innego konta. Macie koledzy jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Celem rejestracji jest aktywacja gwarancji i wsparcia. Jeżeli urządzenie było używane a następnie odsprzedane, to wg Netgear nie ma powodu, aby go ponownie rejestrować. Nie ma możliwości transferu rejestracji. Sprzedający powinien przekazać Ci sprzęt wraz z kontem na którym zostało zarejestrowane. Wtedy masz możliwość zmiany adresu e-mail na koncie na którym S/N został zarejestrowany. Poza tym Duo to produkt end-of-life, wiec chyba już po gwarancji... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam mam pytanko znajomemu w ręce wpadł  NETGEAR ReadyNAS 716x ale mu jednak nie pasuje i chce go sprzedać. Sprzęt naprawdę jest mocny jak patrze na ceny to mnie zatyka. Sprzęt nie posiada gwarancji i ile za niego morze wziąć.
      Ja tez posiadam taki sprzęcik ale ciężko mi powiedzieć 
    • fileth
      Przez fileth
      Witam
      po przywróceniu Netgear RN102 do ustawień fabrycznych po wlączeniu urządzenia miga power ...
      NETGEAR RAIDar - wyszukuje urządzenie - widzi go w sieci lokalnej - posiada adres ip ...
      jednak nie moge się z nim połączyć przez przegladarke
      nic nie ma w instrukcji o takim stanie urządzenia
      proba kolejnej proby przywrocenia urzadzenie do ustawien fabryczny konczy sie tym samym
    • monster
      Przez monster
      Wraz z premierą nowej linii urządzeń NAS firma NETGEAR przedstawiła nowy system zarządzania ReadyOS 6
      System oparty na linux Debian, co już na samym początku dość optymistycznie rokuje na przyszłość. Możliwość instalacji praktycznie każdego pakietu *.deb daje sporo możliwości wykorzystania urządzeń ReadyNas.
      Niestety okazuje się ,że instalacja dodatkowego oprogramowania została dość mocno przebudowana i zintegrowano ją w postaci ekosystemu Netgear Genie+ z instalacją poprzez portal readynas.com (wymagane jest konto użytkownika o które ReadyOS 6 stanowczo się upomina w przypadku braku jego konfiguracji w systemie). Oczywiście są aplikacje dostępne gratis na forum tego portalu umożliwiające instalację poprzez wgranie pliku do serwera korzystając z opcji :

Jednak takie rozwiązanie dla niektórych użytkowników jest dość trudne (nie wiadomo jaki plik i skąd pobrać itp). Po założeniu konta na readynas.com i zalogowaniu się nim w ReadyOS okazuje się ,że "klikana" instalacja niektórych dodatków jest płatna Aby ominąć tę niedogodność należy wykonać przedstawione poniżej kroki. Pierwszym krokiem jest włączenie dostępu do konsoli SSH w ReadyOS :

Następnie korzystając z programu putty podłączyć się do swojego serwera readynas (konfigurując uprzednio w sekcji Window-Remote character set: UTF-8).

Do logowania należy użyć swojego konta użytkownika do serwera które ustawialiście przy pierwszym uruchomieniu NAS'a z tym ,że nazwa użytkownika to root (hasło bez zmian).
      Korzystając z opcji kopiuj-wklej należy wpisać następujące polecenia konsoli :
      ustawiamy uprawnienia super user'a wymagane do konfiguracji su na wszelki wypadek wykonujemy kopię zapasową pliku źródeł pakietów: cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sourcesbackup instalujemy midnight commander (menadżer plików) oraz edytor nano: apt-get install mc nano następnie tworzymy nowy plik ze źródłami pakietów (repozytorium eksperymentalne debian'a - najnowsze wersje pakietów) wraz z aktualizacją pakietów w systemie: touch /etc/apt/sources.list.d/pakiety.list && echo "deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free" | tee -a /etc/apt/sources.list.d/pakiety.list && echo "deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free" | tee -a /etc/apt/sources.list.d/pakiety.list && apt-get update Aby uprościć sobie pracę z ReadyNas zainstalowałem narzędzie Ajenti do konfiguracji usług na serwerze pracujące równolegle z interfejsem webowym Readynas :
      echo "deb http://repo.ajenti.org/debian main main" | tee -a /etc/apt/sources.list.d/pakiety.list && wget http://repo.ajenti.org/debian/key -O- | sudo apt-key add - && apt-get update && apt-get install ajenti

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.