Skocz do zawartości
OpenITbot

Router ASUS Blue Cave: inteligentna ochrona, płynne działanie Wi-Fi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

ASUS Blue Cave, zwycięzca nagrody Computex 2017 Best Choice Golden Award, to elegancko zaprojektowany, inteligentny, dwuzakresowy router Wi-Fi klasy AC2600, który łączy w sobie fantastyczne działanie, ochronę na poziomie biznesowym, funkcje zaprojektowane z myślą o rodzinnym użytkowaniu oraz niezwykły wygląd. Blue Cave wykorzystuje nowoczesne technologie Intel, włączając w to najnowszy chip Intel Wi-Fi, aby zapewnić ultraszybkie, dwuzakresowe pokrycie siecią w całym domu, co gwarantuje niezakłócone strumieniowanie filmów w jakości 4K UHD, granie i pobieranie plików – a przy tym obsługuje więcej urządzeń jednocześnie niż jakikolwiek z routerów dostępnych na rynku. Zastosowano w nim specjalnie zaprojektowane, potężne, wewnętrzne anteny i niebieskie podświetlenie.

bcave1.thumb.jpg.17e3bf77d4dc37f50cb192fb6e5f7a88.jpgbcave2.thumb.jpg.21beb6c6a45b9fe2bbd0e45ed7d71a44.jpg

bcave4.thumb.jpg.b064da116245f1d28ea118d0fdb4b361.jpg

Asus promuje swój nowy router jako pierwsze urządzenie konsumenckie o biznesowej klasie zabezpieczeń. Poza klasycznymi już WPA i WPA2 jest to cały pakiet AiProtection chroniący wszystkie podłączone urządzenia, w tym te wchodzące w skład IoT. Od zagrożeń w sieci użytkownika izoluje więc kilka poziomów zabezpieczeń, w tym oczywiście wbudowany firewall. Internet Rzeczy Asus wymienia w jeszcze jednym kontekście: Blue Cave jest kompatybilny z Alexą oraz protokołem IFTTT, co umożliwi komfortowe tworzenie reguł dla zgromadzonych w domu urządzeń IoT. Cena Blue Cave wyniesie 180 dol., data premiery nie jest jeszcze znana.

bcave3.thumb.jpg.74a2ac3b3c73b6d52bb24a7d2d7921e3.jpg

Więcej informacji : https://www.asus.com/Networking/Blue-Cave/

Edytowane przez OpenITbot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

jak ten router ma się np do rt-ac86u ? lepszy, gorszy ? (bo cena podobna)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Portal ogólnie rzecz biorąc - gorszy - CPU Intel dual core 1.6 GHz, 512 MB RAM, wbudowane anteny, radio 5GHz mniej więcej to samo co w RT-AC86U (4x4:4 MU-MIMO).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• manol68
      Przez manol68
      Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
      Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
      Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
      Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
      Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
      Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
      Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

• sxc
      Przez sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.
    • Łukasz_B
      Przez Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.