Skocz do zawartości
Michal3434

Konfiguracja sieci lokalnej

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Michal3434

Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:

- Asus rt-n66u

- linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)

Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tylko rt-ac66u pozwoli Ci na użycie funkcji extendera - ale nie jestem pewien czy nadal będzie to realizowane w ramach jednego ssid.  Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie tych routerów jako AP z osobnymi ssid. Przełączanie pomiędzy nimi będzie sprawniejsze jeżeli dotrzesz klientem do martwego punktu w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michal3434

Dzięki. Czyli każdy dodatkowy router w sieci podpinam pod kabel i ustawiamy AP mode oraz nowe SSID. A jak podłączone urzadzenia będą się przełączać między Wi-Fi? Chodzi mi o to czy automatycznie wybiorą sieć o najlepszym sygnale?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, Michal3434 napisał:

A jak podłączone urzadzenia będą się przełączać między Wi-Fi? Chodzi mi o to czy automatycznie wybiorą sieć o najlepszym sygnale?

tego typu routery nie obsługują automatycznego przełączania klienta pomiędzy punktami dostępowymi, wiec jedynym rozwiązaniem jest zapamiętać ustawienia sieci na każdym z klientów i będą łączyli się do dostępnego linku automatycznie po utracie poprzedniego. Tak to działa w Windows czy Android, lecz nie dzieje się to szybko i bez utraty linku na chwilę. Kolejna sprawa, że klient nie wybierze sieci o najlepszym sygnale a tą dostępną, więc może się zdarzyć, że pomimo połączenia do głównego routera i braku dostępu do sieci klient nie przełączy się automatycznie na ssid z lepszym sygnałem. Możesz spróbować ustawić jeden ssid wszędzie ale automatyczne łączenie będzie wyglądało mniej więcej tak samo, pomimo wystawienia 2 różnych AP pod tym samym ssid sieci. Niestety tak to wygląda. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Yowa
      Przez Yowa
      Witam
      Planuję zakup dwóch AP firmy ubiquiti. Zastanawiam się na wyborem między AC LR i AC Pro.
      1. Który model polecilibyście do dwupiętrowego domu z trzema użytkownikami sieci wifi i okazyjnie dla kilku gości?
      2. Czy jest możliwość wyłączenia WiFi w godzinach nocnych w tych AP? Widziałem opcję ustawienia harmonogramu działania WiFi (WLAN schedule), ale niektórzy użytkownicy narzekają, że ona nie działa? Czy możecie to sprawdzić na swoich AP Ubiquiti?
      3. Czy po ustawieniu harmonogramu działania WiFi, punkt dostępowy blokuje jedynie dostęp do SSID czy jednak całkowicie wyłącza swój sygnał WiFi?
      4. W przypadku, w którym mamy dwie sieci SSID, ustawienie harmonogramu WLAN będzie dotyczyło dwóch sieci jednocześnie czy jednak jest możliwość ustawienia harmonogramu działania WiFi oddzielnie dla każdej z sieci bezprzewodowych?
    • mihaszek
      Przez mihaszek
      Prosze o pomoc, kupilem ac86u - mam juz trzeci(wymienialem)... W zadnym przy odsobnych sieciach w sieci 5ghz nie moge ustawic na stale kanalu. Np. Ustawiam 112 i nastepnego dnia jest juz na 48. Dzwonilem do asusa nie umieli mi pomoc. Dodam ze jak jest na tym 48 kanale to w asuswrt/merlin(tez testowalem) pokazuje dalej ze jest kanal 112... - sprawdzane w wifi analizer. Chcialbym zostac przy tym routerze bo mysle o drugiej sztuce i aimash, ale koncza mi sie pomysly co z tym zrobic. Mysle coraz bardziej o r7800... Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

• jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.