Skocz do zawartości
Michal3434

Konfiguracja sieci lokalnej

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Michal3434

Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:

- Asus rt-n66u

- linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)

Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tylko rt-ac66u pozwoli Ci na użycie funkcji extendera - ale nie jestem pewien czy nadal będzie to realizowane w ramach jednego ssid.  Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie tych routerów jako AP z osobnymi ssid. Przełączanie pomiędzy nimi będzie sprawniejsze jeżeli dotrzesz klientem do martwego punktu w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michal3434

Dzięki. Czyli każdy dodatkowy router w sieci podpinam pod kabel i ustawiamy AP mode oraz nowe SSID. A jak podłączone urzadzenia będą się przełączać między Wi-Fi? Chodzi mi o to czy automatycznie wybiorą sieć o najlepszym sygnale?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 minuty temu, Michal3434 napisał:

A jak podłączone urzadzenia będą się przełączać między Wi-Fi? Chodzi mi o to czy automatycznie wybiorą sieć o najlepszym sygnale?

tego typu routery nie obsługują automatycznego przełączania klienta pomiędzy punktami dostępowymi, wiec jedynym rozwiązaniem jest zapamiętać ustawienia sieci na każdym z klientów i będą łączyli się do dostępnego linku automatycznie po utracie poprzedniego. Tak to działa w Windows czy Android, lecz nie dzieje się to szybko i bez utraty linku na chwilę. Kolejna sprawa, że klient nie wybierze sieci o najlepszym sygnale a tą dostępną, więc może się zdarzyć, że pomimo połączenia do głównego routera i braku dostępu do sieci klient nie przełączy się automatycznie na ssid z lepszym sygnałem. Możesz spróbować ustawić jeden ssid wszędzie ale automatyczne łączenie będzie wyglądało mniej więcej tak samo, pomimo wystawienia 2 różnych AP pod tym samym ssid sieci. Niestety tak to wygląda. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

• emer
      Przez emer
      Od dawna mam problemy z automatycznym logowaniem do sieci WiFi (5GHz). 
      Mam takie na chybił trafił - czasem się zaloguje automatycznie po uruchomieniu lapka, czasem muszę ręcznie (ostatnio prawie zawsze muszę ręcznie robić "połącz").
      Nie pomaga "zapomnij sieć" i jeszcze raz połącz automatycznie, hasło itd. Bywa nawet tak, ze kompletnie nie chce się połączyć i muszę robić restart lapka.
      Może ktoś wie, może np gdzieś w rejestrach wyczyścić coś ... nie mogę znaleźć przyczyny takiego działania, a właściwie nie działania ...
      Mam Windows 10 insider, ale to dzieje się właściwie prawie na każdym buildzie.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Netgate®, wiodącym producentem open-source’owych firewall oraz bramek bezpieczeństwa. Firmy zaprezentowały właśnie opracowane wspólnie rozwiązanie – implementację oprogramowania pfSense® dla QNAP NAS. Wirtualna maszyna pfSense dla QNAP NAS w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa sieci i dostępna jest do pobrania na stronie https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

Oprogramowanie pfSense to odpowiednio zmodyfikowana, darmowa, open-source’owa dystrybucja FreeBSD zawierająca m.in. wydajny i skuteczny firewall sieciowy, router oraz liczne rozwiązania VPN. Zapewnia ono użytkownikom zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne zabezpieczenie urządzenia QNAP NAS w środowisku sieciowych, a także szybkie i łatwe wdrażanie wewnętrznych firewalli w bezpiecznych, uruchomionych na NAS-ie aplikacjach biznesowych (co pozwala na skuteczne chronienie danych przez awariami i kradzieżą).
      Maszynę wirtualną pfSense można łatwo zaimportować do QNAP NAS korzystając z aplikacji Virtualization Station, czyli kompletnego rozwiązania do wirtualizacji dla platform x86 z rozszerzeniami wirtualizacyjnymi (Intel® VT lub AMD-V).

Więcej informacji, instrukcję instalacji i konfiguracji oraz wirtualną maszynę pfSense do pobrania znaleźć można tutaj : https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.