Jump to content
Michal3434

Konfiguracja sieci lokalnej

Rate this topic

Recommended Posts

Michal3434

Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:

- Asus rt-n66u

- linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)

Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.

• Like it 1

house

tylko rt-ac66u pozwoli Ci na użycie funkcji extendera - ale nie jestem pewien czy nadal będzie to realizowane w ramach jednego ssid.  Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie tych routerów jako AP z osobnymi ssid. Przełączanie pomiędzy nimi będzie sprawniejsze jeżeli dotrzesz klientem do martwego punktu w domu. 

Michal3434

Dzięki. Czyli każdy dodatkowy router w sieci podpinam pod kabel i ustawiamy AP mode oraz nowe SSID. A jak podłączone urzadzenia będą się przełączać między Wi-Fi? Chodzi mi o to czy automatycznie wybiorą sieć o najlepszym sygnale?

• Like it 1

house
4 minuty temu, Michal3434 napisał:

A jak podłączone urzadzenia będą się przełączać między Wi-Fi? Chodzi mi o to czy automatycznie wybiorą sieć o najlepszym sygnale?

tego typu routery nie obsługują automatycznego przełączania klienta pomiędzy punktami dostępowymi, wiec jedynym rozwiązaniem jest zapamiętać ustawienia sieci na każdym z klientów i będą łączyli się do dostępnego linku automatycznie po utracie poprzedniego. Tak to działa w Windows czy Android, lecz nie dzieje się to szybko i bez utraty linku na chwilę. Kolejna sprawa, że klient nie wybierze sieci o najlepszym sygnale a tą dostępną, więc może się zdarzyć, że pomimo połączenia do głównego routera i braku dostępu do sieci klient nie przełączy się automatycznie na ssid z lepszym sygnałem. Możesz spróbować ustawić jeden ssid wszędzie ale automatyczne łączenie będzie wyglądało mniej więcej tak samo, pomimo wystawienia 2 różnych AP pod tym samym ssid sieci. Niestety tak to wygląda. 

• Like it 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

• muzykcb
      By muzykcb
      Cześć.

Koleżanki i Koledzy, co należy zmienić aby połączyć się przez OpenVPN z zasobami sieciowymi.

Windows 10 HOME
      RT-AC68U (najnowsze oprogramowanie ASUSA)+ dysk 4GB

Błędy które OpenVPN wyświetla na czerwono (wersja OpenVPN najnowsza):

WARNING: --ns-cert-type is DEPRECATED.  Use --remote-cert-tls instead.
      WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
      There are no TAP-Windows adapters on this system.  You should be able to create a TAP-Windows adapter by going to Start -> All Programs -> TAP-Windows -> Utilities -> Add a new TAP-Windows virtual ethernet adapter.
      Exiting due to fatal error

• Yowa
      By Yowa
      Witam
      Planuję zakup dwóch AP firmy ubiquiti. Zastanawiam się na wyborem między AC LR i AC Pro.
      1. Który model polecilibyście do dwupiętrowego domu z trzema użytkownikami sieci wifi i okazyjnie dla kilku gości?
      2. Czy jest możliwość wyłączenia WiFi w godzinach nocnych w tych AP? Widziałem opcję ustawienia harmonogramu działania WiFi (WLAN schedule), ale niektórzy użytkownicy narzekają, że ona nie działa? Czy możecie to sprawdzić na swoich AP Ubiquiti?
      3. Czy po ustawieniu harmonogramu działania WiFi, punkt dostępowy blokuje jedynie dostęp do SSID czy jednak całkowicie wyłącza swój sygnał WiFi?
      4. W przypadku, w którym mamy dwie sieci SSID, ustawienie harmonogramu WLAN będzie dotyczyło dwóch sieci jednocześnie czy jednak jest możliwość ustawienia harmonogramu działania WiFi oddzielnie dla każdej z sieci bezprzewodowych?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.