Skocz do zawartości
OpenITbot

TP-Link Archer C1200 – dobry router do domu

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Archer C1200 jest routerem, który zastąpi w naszej ofercie świetnie przyjęty na rynku model Archer C5. Podstawową zmianą jest zastosowanie trzech anten zapewniających większy zasięg i wydajność połączeń bezprzewodowych. Nowy router podobnie jak jego starsza wersja idealnie sprawdzi się w domowym zastosowaniu. Jedną z podstawowych cech urządzeń w standardzie AC jest emitowanie sygnału w dwóch częstotliwościach 2.4GHz oraz 5GHz. Dzięki temu możemy jedno pasmo wykorzystać do mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych a drugie do bardziej wymagających zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Router rozgłasza sieć bezprzewodową o przepustowości do 1200Mb/s. Za zasięg odpowiedzialne są trzy zewnętrzne anteny.

1_long_31904.thumb.jpg.8eae24ee9c06e95c7409bd8a6b41357b.jpg2_long_31904.thumb.jpg.62cee674202843fe5b91f5a3d1afee84.jpg3_long_31904.thumb.jpg.fadd76e6fb63d9b93faf96c543d19084.jpg

Wbudowane cztery gigabitowe porty Ethernet pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych w naszym domu, a za pomocą portu USB można udostępniać drukarkę, dane i multimedia na zewnętrznych dyskach urządzeniom w domowej sieci oraz przy użyciu funkcji serwera FTP przez Internet. 
Konfiguracja i obsługa routera przebiega szybko i łatwo. Wszystko za sprawą intuicyjnego interfejsu lub aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Każdy nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem swoją siecią. 
Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie od 215 PLN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie padł mój netgear r7800( i dobrze:)) Szukam następcy. Wstępnie zastanawiam się nad Asusem ac88u, Asusem ac86u bądź Synology 2600ac. Faworytem jest póki co ac88u ze względu na agregację portów ponieważ posiadam nas Qnap ts251+ ze wspomnianą agregacją, liczba portów też na duży plus. Zdaję sobie sprawę że przy obecnym użyciu nie odczuję tej agregacji ale szukam sprzętu przyszłościowo. Jedyną rzeczą dla której biorę pod uwagę pozostałe routery jest procesor, mają wyższe taktowania tylko nie wiem czy w moim przypadku będzie miało to jakiś wpływ ponieważ wszystkie dane będą płynąć z nasa. Router nie zobaczy raczej żadnego dysku USB. Co proponujecie do kwoty 1200 zł? Łączę które posiadam to xdsl 400/400.

Pozdrawiam

• dafie
      Przez dafie
      Mój poprzedni temat został zamknięty, więc dodaję nowy, jako iż zrodziły się kolejne problemy.

Kupując router nie znałem dokładnie budowy mieszkania (bo to nie dla mnie). Teraz widzę, że sytuacja nie wygląda tak kolorowo, jeśli miałby to działać na 5 Ghz. Schemat mieszkania wygląda tak (metraż to 60m2):>

Czerwony router to: TP-Link Archer C1200/C6
      Komputery z kartą 5Ghz będą wyposażone w D-Link DWA-582 (PCIe).

Obecnie jeszcze komponenty sieciowe nie są jeszcze kupione. Czy takie rozwiązanie ma sens dla tego mieszkania? Teraz po 2.4Ghz w większości przypadków prędkości to 1-10 MB/s (po kablu jest 50Mb/s, czyli tyle ile w umowie). W pokoju najbardziej oddalonym od routera często telefon w ogóle nie widzi wifi (obecnie router to TP-LINK TL-WR841N PL), z tym że 2 lata temu działał o wiele lepiej. Myślałem, że to uszkodzenie routera, ale wystarczyło zmienić kanał, by prędkość skoczyła do 43Mb/s. Niestety spadła po jakimś czasie do normalnych wartości. Zdaje się, że prędkości są obniżone przez duże nagromadzenie routerów nadających po 2.4Ghz.

Zadowalające dla mnie byłoby uzyskanie stabilnego 40Mb/s w komputerze blisko routera i 30Mb/s w pokoju najbardziej oddalonym od routera przy częstotliwości 5GHz. Jest to realne w tym przypadku?
    • dafie
      Przez dafie
      Obecnie posiadam TP-LINK TL-WR841N PL i jest bardzo słabo. W umowie 50Mb/s, a po wifi z 1 metra leci 1-10Mb/s. Często zrywa połączenie, albo mam bardzo wysoki ping. Dopiero połączenie po kablu daje pełną prędkość. W dodatku posiadam drugi komputer ok. 7 metrów dalej, a po drodze sa 3 ściany. Z tego co kojarzę, to 2 lata temu z tym samym routerem było o wiele lepiej. Po jakimś czasie internet zaczął nawalać.

Warto też wspomnieć, że w komputerze odległym o 1 metr od routera mam kartę sieciową TP-LINK TL-WN722N, natomiast w komputerze za 3 ścianami jest TP-LINK TL-WN881ND.

Wyczytałem w internecie, że warto zmienić kanał routera. Sprawdziłem wszyskie. W najlepszym miałem 43Mb/s. Niestety po kilkudziesięciu minutach sytuacja wróciła stanu początkowego. Mieszkam w kamienicy, gdzie jest sporo routerów i pewnie są jakieś zakłócenia. Czy router 5Ghz pomoże? Czy zasięg doleci do tego drugiego komputera?

Jaki router musiałbym kupić dla moich potrzeb? To są raptem 2 komputery + 4 telefony. Dobre opinie widziałem o ASUS RT-AC58U, ale czy musze aż tyle wydawać? Jest coś tańszego, co się w moim przypadku sprawdzi?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.