Skocz do zawartości
dampy96

RT-AC1200G+ bardzo słaby zasięg i problem z restartami

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

dampy96
11 godzin temu, ligeza napisał:

A ja myślałem że olali temat i oddałem tydzień temu swój router kolejny raz na gwarancję. Będę z niecierpliwością sprawdzał ten temat jak się sprawy potoczą, bo router ma bardzo dobry zasięg tylko te ciągłe restarty ogromnie denerwuj.

To ja mam ten problem , że mam bardzo słaby zasięg a problemu z restartem nie mam z tego co widze mega wadliwa seria od Asusa , wymieniałem ten router już raz z powodu słabego zasiegu po wymianie zero rezultatów wynik taki sam - dałem sobie spokój przeżyje rok na tym routerze po tym sprzedam go za połowe ceny i za 150 zł kupie średniej klasy router który będzie wyprzedzał Asusa o lata świetlne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam1988
15 godzin temu, dampy96 napisał:

To ja mam ten problem , że mam bardzo słaby zasięg a problemu z restartem nie mam z tego co widze mega wadliwa seria od Asusa , wymieniałem ten router już raz z powodu słabego zasiegu po wymianie zero rezultatów wynik taki sam - dałem sobie spokój przeżyje rok na tym routerze po tym sprzedam go za połowe ceny i za 150 zł kupie średniej klasy router który będzie wyprzedzał Asusa o lata świetlne :D

(sprawdzasz konsole regularnie? ile masz dni w connection?)

Ustawiłeś na sztywno pasmo 40Mhz? Zobacz moje ustawienia oraz wgraj ten najnowszy firmware. Dodatkowo możesz spróbować odpalić wifi w trybie b/g(z wlaczonym tx rate) zasieg powinien byc wiekszy

Wydaje mi się też, że po prostu nie wiesz o tym,że teraz już routery mają ograniczone możliwości. Prawo się zmieniło teraz routery nie mogą nadawać z taką siła jak kiedyś. Ty miałeś 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
  z 2008 rok. Pomijam już całą specyfikacje bo to sie nadawało jedynie do przeglądania internetu przez jedną osobe(dzisiaj taki router zajechałby dwie osoby z telefonem oglądając filmiki na youtube). 

Jak zależało ci na zasięgu mogłeś zakupić coś z routerów long range wifi , dodatkowo przed zakupem warto zobaczyc jak sprawuje sie router na danej czestotliwosci i jaki ma zasieg(N-18U ma lepszy zasieg od AC1200g+ ale i tak twoje wymagania nie spełni).

Mozesz tez uzyc 

(nie wiem czy mozna link do sklepu jesli nie to prosze o edycje i zostawienie tylko nazwy)

Dodatkowo jak ktoś ma tylko urządzenia w sieci 2.4Ghz to nie ma sensu kupować RT-AC1200G+, lepiej już zainwestować w lepszy do tego router(RT-N18U). RT-AC1200G+ ma plus taki, że dzieki 5ghz ,,wyciagnie" wieksza predkosc łącza w razie czego.

W sieci 5ghz 20 metrów od domu jest zwyczajne nierealne z każdym routerem zgodnym z obecnymi standardami.

za 150 zł to kupisz obudowe do porządnego routera(inflacja jest każdego roku, dodatkowo żaden router nie zrobi mega zasięgu bo ogranicza go prawo)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dampy96
Dnia 18.05.2017 o 13:38, Adam1988 napisał:

(sprawdzasz konsole regularnie? ile masz dni w connection?)

Ustawiłeś na sztywno pasmo 40Mhz? Zobacz moje ustawienia oraz wgraj ten najnowszy firmware. Dodatkowo możesz spróbować odpalić wifi w trybie b/g(z wlaczonym tx rate) zasieg powinien byc wiekszy

Wydaje mi się też, że po prostu nie wiesz o tym,że teraz już routery mają ograniczone możliwości. Prawo się zmieniło teraz routery nie mogą nadawać z taką siła jak kiedyś. Ty miałeś 

z 2008 rok. Pomijam już całą specyfikacje bo to sie nadawało jedynie do przeglądania internetu przez jedną osobe(dzisiaj taki router zajechałby dwie osoby z telefonem oglądając filmiki na youtube). 

Jak zależało ci na zasięgu mogłeś zakupić coś z routerów long range wifi , dodatkowo przed zakupem warto zobaczyc jak sprawuje sie router na danej czestotliwosci i jaki ma zasieg(N-18U ma lepszy zasieg od AC1200g+ ale i tak twoje wymagania nie spełni).

Mozesz tez uzyc 

(nie wiem czy mozna link do sklepu jesli nie to prosze o edycje i zostawienie tylko nazwy)

Dodatkowo jak ktoś ma tylko urządzenia w sieci 2.4Ghz to nie ma sensu kupować RT-AC1200G+, lepiej już zainwestować w lepszy do tego router(RT-N18U). RT-AC1200G+ ma plus taki, że dzieki 5ghz ,,wyciagnie" wieksza predkosc łącza w razie czego.

W sieci 5ghz 20 metrów od domu jest zwyczajne nierealne z każdym routerem zgodnym z obecnymi standardami.

za 150 zł to kupisz obudowe do porządnego routera(inflacja jest każdego roku, dodatkowo żaden router nie zrobi mega zasięgu bo ogranicza go prawo)

Tak sprawdzałem każde ustawienia na każdych prawie ze identyczny wynik

Rozumiem ograniczenia dotyczące nowych routerów lecz nie moge zrozumieć tego ze czytam komentarze testy , recenzje i niekiedy pisze tam ze router podczas testów rozsyła zasieg po calym domu a dom ma około 150 m2 .Mój dom ma około 50 m2 i zasieg w niektórych miejscach nie dociera !!! Kolejny paradoks w moim pokoju oddalonym około 6-7 m od routera (2 ściany) odbieram zasieg ledwo 1 kreski (-70 dmb) przy docelowej prędkosci 10mb jakich oferuje mój dostawca w tym miejscu mam niecałe 1mb ale nie oto chodzi mój sąsiad mieszka 30 metrów ode mnie ma bodajże netgeara modelu już nie pamiętam( z tego co wiem kupił go pod koniec 2016 roku) .Uwaga w laptopie sprawdzając w innsiderze siła sygnału mojego routera w tym miejscu to około -70 dBm a sygnał sąsiada oddalonego o 30 m to również okolo -70 dBm !!! 

Kupując dosć drogi router spodziewałem sie podobnego zasiegu sygnału jak w starym routrze lub nawet lepszego 

Nie wiem po do podajesz mi link do zewnętrznej anteny wifi skoro w AC1200g+ anteny są na stałe w routerze !

To że mam 1-2 urządzenia na 5Ghz a resztę na 2.4Ghz to nie znaczy że mam rezygnować z routera który oferuje 2 częstotliwości ! Routera nie kupuje na 2-3 miesiące lecz na kilka lat,  zmyślą na ponad 3 lata, dzis nie mam wielu rzeczy na 5Ghz lecz za rok moze dwa na pewno będzie tego wiecej !

za 150 zł moze nie kupie porządnego routera - racja.Za router dobrej klasy trzeba dać co najmniej 500 zł lecz z reką na sercu mogę powiedzieć ze nie ma u mnie różnicy między starym tp-linkiem a Asusem . Wkurza  mnie coraz bardziej również  to , że często na pograniczu zasiegu co jakis czas zrywa mi połączenie z wifi przykładowo gram na wifi 5Ghz (-65dBm) i pyk sprawdzam rozłączono z siecią 5Ghz - połączono z siecia 2.4 Ghz - brak połączenia i dupa z gry itp 

Nie twierdze w 100% , że router jest zły na kablu nie mam z nim problemu , ja mimo wszystyko nadal uważam , że router jest wadliwy ( raz byl wymieniany - sklep morele.net) lecz po wymianie efekt byl wręcz identyczny ale zauważyłem po opiniach routera że 70% chwali zasieg wifi routera a 30% oddaje sprzet po prostu do sklepu w zwiazku z tym , że zasięg wifi na jednym pietrze ich nie satysfakcjonuje .

Taka jest moja opinia ... Nie chce  mi sie za bardzo juz majstrować przy tym routerze zostawiam jak jest kupiłem AP i jakoś daje rade za 1-2 lata się pomyśli  o czymś lepszym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
11 godzin temu, dampy96 napisał:

Uwaga w laptopie sprawdzając w innsiderze siła sygnału mojego routera w tym miejscu to około -70 dBm a sygnał sąsiada oddalonego o 30 m to również okolo -70 dBm !!! 

A karta sieciowa w tym laptopie to ... ? Rzeczywiście różnica w sygnale na dystansie 6-7 metrów z sygnałem z 30 metrów może wskazywać na coś nie tak z routerem. Ale możliwe, że np szklane drzwi lub duże lustro tłumią sygnał lepiej niż ściany pomiędzy sąsiadami. Warto wziąć pod uwagę fakt, że WiFi składa się z dwóch elementów - nadajnika i odbiornika (router i karta). Marnej jakości klient nawet z routerem za 1000PLN nie zdziała za wiele. Kolejna sprawa to otoczenie w którym pracuje router, szum w eterze, odpowiedni kanał, przeszkody do pokonania pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem itp. W Twoim przypadku @dampy96 wysłałbym router na RMA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dampy96
4 godziny temu, house napisał:

A karta sieciowa w tym laptopie to ... ? Rzeczywiście różnica w sygnale na dystansie 6-7 metrów z sygnałem z 30 metrów może wskazywać na coś nie tak z routerem. Ale możliwe, że np szklane drzwi lub duże lustro tłumią sygnał lepiej niż ściany pomiędzy sąsiadami. Warto wziąć pod uwagę fakt, że WiFi składa się z dwóch elementów - nadajnika i odbiornika (router i karta). Marnej jakości klient nawet z routerem za 1000PLN nie zdziała za wiele. Kolejna sprawa to otoczenie w którym pracuje router, szum w eterze, odpowiedni kanał, przeszkody do pokonania pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem itp. W Twoim przypadku @dampy96 wysłałbym router na RMA.

Karta sieciowa w laptopie to coś intelowskiego .Laptop to Lenovo IdeaPad 700 lecz sprawdzałem to takze na Tp-linku TL-WN722N - Różnica praktycznie bez zmian.

Co do wysyłki routeru do RMA myślałem o tym lecz zrezygnowałem , tak naprawdę  teraz nie mam czasu na przełomie lipca/sierpnia o tym pomyśle.

Nie chce żebyscie o mnie myśleli ,że jestem kompletnym idiotą i na niczym sie nie znam :) po prostu pisze jak jest w mojej sytuacji.Bylem miesiac temu z tym routerem również u mojej rodziny sprawdzić jak radzi sobie router w całkowicie innym otoczeniu - dom około 120m2 2 piętra + strych router umiesciłem w centrum domu na 2 piętrze efekty ? - zasięg tylko i wyłącznie na jednym piętrze .Inny routeru umieszczony tam na strychu (mozliwe ze to jest tp-link lub netgear teraz już nie jestem w stanie powiedzieć lecz nie jest ot na pewno drogi router) rozsyła sygnał niemal że po calym domu.

Jak tylko będe miał czas to na pewno zajmę sie tym routerem bo nadal twierdze , że cos z routerem jest nie tak lecz też trudno mi uwieżyć w to że 2 egzemplarze które przyszły do mnie mają tą samą identyczna wade.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
17 godzin temu, dampy96 napisał:

Nie chce żebyscie o mnie myśleli ,że jestem kompletnym idiotą i na niczym sie nie znam :) po prostu pisze jak jest w mojej sytuacji

ależ skąd... rozumiem Twoją sytuację i wiem jak takie rzeczy potrafią być irytujące. Nie twierdzę, że jest inaczej niż to opisujesz. Sprawdziłbym jeszcze inną kartę sieciową dla wyeliminowania problemu w tym miejscu. Jeżeli będzie tak samo to sprawa jest jasna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam1988

Ja proponując tą antenę doradziłem zmiane na inny router, ten po prostu nie spełni twoich wymagań i to na sieci 2,4ghz.  Jest możliwe, że tak jak pisałeś kolejny raz dostałeś jakiś wadliwy egzemplarz...

Dzisiaj testowałem różnicę zasięgu wifi przez drzwi zamknięte które mają 80% szyby, spadek zasięgu bardzo mocny(jakoś 20dbi).

Teraz zamierzam zmienić firmware na ten drugi z beta version, na tym najnowszym zasięg wifi na 2,4ghz zrobił się....mniejszy(nie mam pojęcia czemu). W tym czasem router nie zrobił żadnego restartu, nie utracił połączenia WAN. Logi czyste

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

Mój ac1200g+ ponownie poszedł na reklamację z dopiskiem o możliwość zmiany na inny sprzęt. Dzisiaj dostałem informację, że otrzymam zwrot środków za ten router. Z zasięgu byłem zadowolony, jedynie drażniły mnie te restarty. Czy warto dopłacać do ac58u skoro on ma inne problemy (podobno wifi się co jakiś czas wyłącza)  a może ponownie zakupić ac1200g+ i poczekać na poprawiony firmware (w razie ponownych restartów). Chyba że kto jest w stanie polecić jakiś inny sprzęt z wydajnym wifi służący jako AP (główny router to AC68u).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@ligeza daruj sobie rt-ac58u na razie ze względu na brak aktualizacji FW. Jako AP idealnie sprawdzi się Netgear R6400. Zobacz co @maxsol pisał na jego temat :

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi