Skocz do zawartości
neon

Program Android O Beta

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Witam, 

w związku z nowym Android O, chciałem zapytać czy zamierzacie uczestniczyć w Android O Beta program ? 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ja odpadam, zmieniłem ponownie telefon i nie łapię się na test.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Wydaje się, że ta wersja w beta jest już bez poważnych błędów. Ryzyk fizyk najwyżej będzie pretekst do zmiany telefonu pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu
11 godzin temu, house napisał:

ja odpadam, zmieniłem ponownie telefon i nie łapię się na test.

A można wiedzieć na co zamieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Galaxy S7 edge

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

I jak S7 się sprawuje ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jedna z lepszych słuchawek jakie miałem. Świetny aparat i bateria, android 7 działa ok. Nie mam żadnych uwag, może poza brakiem zdjęć 16x9 w pełnej rozdzielczości (musiałem przyzwyczaić się do 4x3).

Wysłane przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

Ja używam bety na nexus 5x i działa całkiem sprawnie bez większych błędów.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Ja obecnie wgrałem beta Android O i jak na razie również bez widocznych błędów :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu
22 godziny temu, house napisał:

Galaxy S7 edge

A czasem następcą poprzedniego nie maił być LG V20? :)

Długo użytkowałeś słuchawek LG (jeśli dobrze pamiętam) a teraz zmiana na Samsunga, tak samo jak z ruterem długo modele Asusa a teraz przesiadka na Synology :D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
19 minut temu, gabrychu napisał:

A czasem następcą poprzedniego nie maił być LG V20?

miał być, ale nie pojawił się oficjalnie w dystrybucji w PL. Gwarancja sprzedawcy (rękojmia) na sprzęt za 2 klocki jednak mnie nie interesowała :) 

19 minut temu, gabrychu napisał:

Długo użytkowałeś słuchawek LG (jeśli dobrze pamiętam) a teraz zmiana na Samsunga, tak samo jak z ruterem długo modele Asusa a teraz przesiadka na Synology :D

Faktycznie, G2/G3/G4/V10 - trochę tego było :) Zmiany przyzwyczajeń to fajna sprawa. Samsung ma kilka atutów nad wszystkimi wymienionymi wcześniej słuchawkami, poza tym jeden największy -

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
. Używam i bardzo sobie chwalę. Co do przesiadki z Asusa na Synology to koniec końców Asus został jako AP. Na Synology chciałem się przesiąść już w styczniu jednak miał kilka problemów wieku dziecięcego i w tamtym czasie darowałem sobie ten manewr. Poza tym jestem graczem jednej gry i żadne WoT i "akceleratory gier" nie były mi potrzebne, 8 portów faktycznie używam, Link Aggregation dla mnie samego w domu nie jest potrzebne, wydajność WiFi i jego zasięg jest porównywalny na obu routerach. Poza tym RT2600ac ma kilka funkcji "out-of-box", które Asus dopiero dostanie (IPS/IDS), szybszy CPU a proces aktualizacji SRM jest o niebo lepszy niż u AsusWRT - praktycznie co miesiąc coś się dzieje w temacie. Kolejna sprawa, że im bardziej mi dzieci rosną tym mniej mam ochotę na wodotryski a bardziej cenię stabilność i sporadyczne zaglądanie w opcje firmware :) Kaprys taki :D 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

A ja na odwrót, z Samsungów na LG Nexus 5X i jak na razie nie narzekam.

Zastanawiam się nad Synology RT1900ac zamiast Asusa RT-AC58U. Tylko czy jest sens?

Asus chyba zapomniał już o swoim "dziecku" i pytanie czy dostanie jakąkolwiek aktualizacje swoich bolączek :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
59 minut temu, gabrychu napisał:

Zastanawiam się nad Synology RT1900ac zamiast Asusa RT-AC58U. Tylko czy jest sens?

nie,

nie jest za dobrym routerem... Jest po prostu za wolny, SRM trochę się na nim męczy a kwestii zasięgu nie jest jakiś wyjątkowy.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dziś wyszła druga aktualizacja do Android O i niestety wywaliło błąd. Ponowne uruchomienie i już 5X nie widzi tej aktualizacji i działa wszystko jak przed próbą wgrania. 

House a jak oceniasz RT2600ac jako router domowy, czy w małej firmie też jest w stanie dobrze się sprawdzić ? 

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
39 minut temu, neon napisał:

House a jak oceniasz RT2600ac jako router domowy, czy w małej firmie też jest w stanie dobrze się sprawdzić ?

Obejrzyj podlinkowany w recenzji

nt SRM i sprawdź. Moim zdaniem i tu i tu sprawdzi się doskonale. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan
11 godzin temu, neon napisał:

Dziś wyszła druga aktualizacja do Android O i niestety wywaliło błąd. Ponowne uruchomienie i już 5X nie widzi tej aktualizacji i działa wszystko jak przed próbą wgrania. 

miałem ten sam błąd aktualizacji - chyba ją wycofali

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Chyba nie bo wystarczy w aplikacjach włączyć google device policy i ponownie ten update się pojawia. Niestety wgrać na razie nie idzie na 5x.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Właśnie wyszedł nowy duży update android O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

Ma ten sam numer co ta aktualizacja co je dawała się wgrać - tylko różnią się rozmiarem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Moorgan a u Ciebie zmieniły się ikonki ? Chodzi czy są okrągłe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

Część ikonek się zmieniła

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a używasz normalnie Google launcher ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

Tak. Mam wszystko w standardzie

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

• Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

A ja właśnie wczoraj wróciłem do wersji stabilnej, bo beta zżerała mi baterie i ogólnie nie działała najlepiej - a tu kolejna wersja bety :D

Powinienem po wgraniu bety przywrócić ustawienia fabryczne, może wtedy byłoby stabilnie. Ale nie miałem czasu na zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

u mnie jak na razie w beta cały czas i wszystko jest ok łącznie z baterią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

U mnie też nie ma problemu z betą - nie widzę różnicy w trzymaniu baterii w porównaniu do wersji stabilnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a jakieś znaczące nowości względem 7.0 ? Jest coś co dla Was musi być już "forever" ? Pytam, ponieważ Google Pixel Quite Black chodzi mi po głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

moi zdaniem lepiej tzn. szybciej chodzi co do wersji 7. Bateria nawet na plus przy tym samym używaniu. Jakość rozmów lepsza, ale nie wiem czy to tylko moje odczucie :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Ja większych różnic nie zauważyłem, oprócz kwadratowych ikon :D

Bateria po kilku/kilkunastu minutach spadała o kila procent w dół (telefon sobie leżał i nic nie robił), miałem też problem z zasięgiem sieci po powrocie do stabilnej 7.1.2 wszystko działa jak powinno :)

Ale jak pisałem może pomogło by przywrócenie ustawień fabrycznych, skoro u innych nie było takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing – udostępnił dziś QTS 4.3.5 beta, czyli najnowszą wersję docenianego przez użytkowników i ekspertów systemu operacyjnego QNAP NAS. W QTS 4.3.5 znalazło się wiele nowych oraz zmodernizowanych funkcji i narzędzi, które pozwalają użytkownikom domowym, firmowym i korporacyjnym na jeszcze wygodniejsze i efektywniejsze korzystanie z zasobów serwera QNAP NAS.
      Kluczowe funkcje i zalety QTS 4.3.5:

Storage – pełne wykorzystanie potencjału dysków SSD, prostsze zarządzanie przestrzenią dyskową i odzyskiwanie danych po awarii 
      Definiowany programowo over-provisioning SSD możliwość skonfigurowania over-provisioningu SSD RAID pozwala na zminimalizowanie niepożądanych zapisów na nośniku, co radykalnie zwiększa żywotność SSD i pozwala na osiągnięcie stabilnej wydajności zapisu (o 100% wyższej niż w przypadku domyślnie skonfigurowanego over-provisioningu). Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyraźnie wyższej wydajności w aplikacjach bazujących w znacznej mierze na odczycie danych (np. bazach danych czy intensywnej edycji online). Unikalne narzędzie SSD Profiling Tool umożliwia użytkownikowi na wygodne sprawdzenie, jakie proporcje over-provisioningu będą optymalne dla danej konfiguracji – w oparciu o pożądaną wydajność IOPS.
      Przywracanie danych z przechowywanych zdalnie migawek Przywracanie migawek ze zdalnej lokalizacji może być teraz przeprowadzane bezpośrednio do lokalnego NAS-a (przez sieć), bez konieczności ręcznego przywracania wszystkich folderów i plików w miejscu przechowywania backupu i późniejszego kopiowania do lokalnego NAS-a. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu odtwarzania danych i znaczne uproszczenie całego procesu.
      Elastyczna konfiguracja i konwersja woluminów Woluminy można teraz wygodnie konwertować pomiędzy thin- oraz thick, pozwalając tym samym na w pełni elastyczne wykorzystanie przestrzeni dyskowej. Rozmiary woluminów można również zmniejszać, zapewniając tym samym możliwość wygodnego dostosowywania NAS-a do aktualnych wymagań użytkownika.
      Zwiększenie wydajności VJBOD dzięki iSER Autorskie rozwiązanie QNAP Virtual JBOD (VJBOD) działa teraz jeszcze bardzie wydajnie, dzięki obsłudze iSCSI Extensions for RDMA (iSER) i kompatybilnych kart sieciowych Mellanox – szybsze przesyłanie danych umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie rozbudowanej przestrzeni dyskowej.

Sieć – Doskonała wydajność dzięki szybkim połączeniom sieciowym oraz najwyższa elastyczność
      Definiowany programowo sieć wirtualna zmodernizowana aplikacja wyposażona została w cały zestaw narzędzi, w tym m.in. topologię sieci i diagramy urządzeń (co pozwala na identyfikowanie fizycznych portów), w pełni konfigurowalne DDNS, usługę NCSI, statyczny routing, definiowany programowo tryby przełącznika, komplet funkcji IPv6 oraz rezerwowane adresy IP DHCPv4. Dzięki temu aplikacja znacznie upraszcza wszelkie operacje i zwiększa produktywność. Odświeżony został również interfejs – w tym m.in. sekcje związane z obsługą Thunderbolt™ oraz ustawień bezprzewodowych – co sprawia, że obsługa jest wygodniejsza i bardziej intuicyjna.
      Rozbudowane wsparcie dla SmartNIC QTS obsługuje teraz nowe, zaawansowane funkcje, w które wyposażone są nowoczesne karty sieciowe NIC, takie jak np. Mellanox® ConnectX®-4 for iSCSI Extensions for RDMA (iSER).
      Protokół VPN QBelt uzupełnienie zestawu funkcji o autorski protokół VPN QNAP QBelt VPN pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa sieciowego – m.in. poprzez szyfrowanie ruchu i zminimalizowanie ryzyka wykrycia. QBelt pozwala również np. na obchodzenie geoblokad dostępu do treści WWW czy ograniczeń narzuconych w lokalnym intranecie.

Inne nowe funkcje
      Notification Center – nie przegap żadnych powiadomień Nowe Notification Center łączy w jednym interfejsie logi systemowe i powiadomienia ze wszystkich aplikacji, pozwalając również na łatwe definiowanie reguł i wygodne zarządzanie NAS-em. Użytkownik ma oczywiście do dyspozycji również inne typy powiadomień – w tym e-mail, SMS, komunikator czy alerty push.
      Security Counselor – centrum bezpieczeństwa QNAP NAS Security Counselor sprawdza QNAP NAS pod kątem ewentualnych problemów z bezpieczeństwem i rekomenduje użytkownikowi  rozwiązania, podnoszące poziom bezpieczeństwa i chroniące przed wieloma typami ataków. Rozwiązanie to wyposażone jest również w skaner wykrywający złośliwe oprogramowanie – stanowi więc kompleksowe rozwiązanie chroniące QNAP NAS.
      Zestaw funkcji i narzędzi może się zmienić. Dostępność niektórych z nich może się różnić, w zależności od modelu QNAP NAS.

Uwaga: QTS 4.3.5 będzie ostateczną wersją obsługiwaną przez serie SS / TS-x79 i TS / TVS-x70.

Więcej informacji o QTS 4.3.5 znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/qts/4.3.5/pl-pl
      Wideo-prezentacja QTS 4.3.5 – https://live.qnap.com/en

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing – udostępnił dziś QTS 4.3.5 beta, czyli najnowszą wersję docenianego przez użytkowników i ekspertów systemu operacyjnego QNAP NAS. W QTS 4.3.5 znalazło się wiele nowych oraz zmodernizowanych funkcji i narzędzi, które pozwalają użytkownikom domowym, firmowym i korporacyjnym na jeszcze wygodniejsze i efektywniejsze korzystanie z zasobów serwera QNAP NAS.
      Kluczowe funkcje i zalety QTS 4.3.5:

Storage – pełne wykorzystanie potencjału dysków SSD, prostsze zarządzanie przestrzenią dyskową i odzyskiwanie danych po awarii 
      Definiowany programowo over-provisioning SSD możliwość skonfigurowania over-provisioningu SSD RAID pozwala na zminimalizowanie niepożądanych zapisów na nośniku, co radykalnie zwiększa żywotność SSD i pozwala na osiągnięcie stabilnej wydajności zapisu (o 100% wyższej niż w przypadku domyślnie skonfigurowanego over-provisioningu). Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyraźnie wyższej wydajności w aplikacjach bazujących w znacznej mierze na odczycie danych (np. bazach danych czy intensywnej edycji online). Unikalne narzędzie SSD Profiling Tool umożliwia użytkownikowi na wygodne sprawdzenie, jakie proporcje over-provisioningu będą optymalne dla danej konfiguracji – w oparciu o pożądaną wydajność IOPS.
      Przywracanie danych z przechowywanych zdalnie migawek Przywracanie migawek ze zdalnej lokalizacji może być teraz przeprowadzane bezpośrednio do lokalnego NAS-a (przez sieć), bez konieczności ręcznego przywracania wszystkich folderów i plików w miejscu przechowywania backupu i późniejszego kopiowania do lokalnego NAS-a. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu odtwarzania danych i znaczne uproszczenie całego procesu.
      Elastyczna konfiguracja i konwersja woluminów Woluminy można teraz wygodnie konwertować pomiędzy thin- oraz thick, pozwalając tym samym na w pełni elastyczne wykorzystanie przestrzeni dyskowej. Rozmiary woluminów można również zmniejszać, zapewniając tym samym możliwość wygodnego dostosowywania NAS-a do aktualnych wymagań użytkownika.
      Zwiększenie wydajności VJBOD dzięki iSER Autorskie rozwiązanie QNAP Virtual JBOD (VJBOD) działa teraz jeszcze bardzie wydajnie, dzięki obsłudze iSCSI Extensions for RDMA (iSER) i kompatybilnych kart sieciowych Mellanox – szybsze przesyłanie danych umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie rozbudowanej przestrzeni dyskowej.

Sieć – Doskonała wydajność dzięki szybkim połączeniom sieciowym oraz najwyższa elastyczność
      Definiowany programowo sieć wirtualna zmodernizowana aplikacja wyposażona została w cały zestaw narzędzi, w tym m.in. topologię sieci i diagramy urządzeń (co pozwala na identyfikowanie fizycznych portów), w pełni konfigurowalne DDNS, usługę NCSI, statyczny routing, definiowany programowo tryby przełącznika, komplet funkcji IPv6 oraz rezerwowane adresy IP DHCPv4. Dzięki temu aplikacja znacznie upraszcza wszelkie operacje i zwiększa produktywność. Odświeżony został również interfejs – w tym m.in. sekcje związane z obsługą Thunderbolt™ oraz ustawień bezprzewodowych – co sprawia, że obsługa jest wygodniejsza i bardziej intuicyjna.
      Rozbudowane wsparcie dla SmartNIC QTS obsługuje teraz nowe, zaawansowane funkcje, w które wyposażone są nowoczesne karty sieciowe NIC, takie jak np. Mellanox® ConnectX®-4 for iSCSI Extensions for RDMA (iSER).
      Protokół VPN QBelt uzupełnienie zestawu funkcji o autorski protokół VPN QNAP QBelt VPN pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa sieciowego – m.in. poprzez szyfrowanie ruchu i zminimalizowanie ryzyka wykrycia. QBelt pozwala również np. na obchodzenie geoblokad dostępu do treści WWW czy ograniczeń narzuconych w lokalnym intranecie.

Inne nowe funkcje
      Notification Center – nie przegap żadnych powiadomień Nowe Notification Center łączy w jednym interfejsie logi systemowe i powiadomienia ze wszystkich aplikacji, pozwalając również na łatwe definiowanie reguł i wygodne zarządzanie NAS-em. Użytkownik ma oczywiście do dyspozycji również inne typy powiadomień – w tym e-mail, SMS, komunikator czy alerty push.
      Security Counselor – centrum bezpieczeństwa QNAP NAS Security Counselor sprawdza QNAP NAS pod kątem ewentualnych problemów z bezpieczeństwem i rekomenduje użytkownikowi  rozwiązania, podnoszące poziom bezpieczeństwa i chroniące przed wieloma typami ataków. Rozwiązanie to wyposażone jest również w skaner wykrywający złośliwe oprogramowanie – stanowi więc kompleksowe rozwiązanie chroniące QNAP NAS.
      Zestaw funkcji i narzędzi może się zmienić. Dostępność niektórych z nich może się różnić, w zależności od modelu QNAP NAS.

Uwaga: QTS 4.3.5 będzie ostateczną wersją obsługiwaną przez serie SS / TS-x79 i TS / TVS-x70.

Więcej informacji o QTS 4.3.5 znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/qts/4.3.5/pl-pl
      Wideo-prezentacja QTS 4.3.5 – https://live.qnap.com/en
    • neon
      Przez neon
      Witam, 
      obecnie jestem na etapie poszukiwania aplikacji na androida do ochrony rodzicielskiej. Chodzi szczególnie o limit czasowy, żeby dziecko zbyt długo nie korzystało z smartfonu.  Może macie takie rozwiązanie przetestowane i stosujecie. Miło by było przeczytać jakieś propozycje i rozwiązania. 
      Pozdrawiam  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.