Skocz do zawartości
neon

Jak najlepiej ustawić SMB w Synology ?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Panowie w związku z nowym 6.1, mam pytanie o SMB multi chanel working ? jak najlepiej ustawić SMB w Synology ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

czyli wniosek, że w ustawieniach Synology SMB nic nie zmieniacie ? Po Wannacry wyłączyłem w pc SMB 1 i moje Diskstation zniknęło z sieci. Po zalogowaniu do panelu zmieniłem max SMB na SMB 3 i min na SMB 2 i ponownie wszystko zaczęło działać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, neon napisał:

Po zalogowaniu do panelu zmieniłem max SMB na SMB 3 i min na SMB 2 i ponownie wszystko zaczęło działać. 

dokładnie tak mam ustawione z wyłączonym trybem szyfrowania transferu. 

5 minut temu, neon napisał:

Po Wannacry

załapałeś się na promocję i dotknęło Cię to czy prewencyjnie kombinujesz ? poczytaj : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Prewencyjnie 

Ostatnio znajomemu robiłem 2 sprzęty co prawda jeszcze nie Wannacry, ale "zablokowanie prokuratorskie".

SMB 2 i large MTU ? czy samo SMB 2 ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

2017-05-17_204925.thumb.png.d8d12640e0783ec2614942ff76ded8c1.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

dzięki House 

a z tych dolnych ustawień coś zmieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, jeżeli czegoś potrzebujesz : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• manol68
      Przez manol68
      Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
      Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
      Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
      Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
      Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
      Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
      Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

• mickarp
      Przez mickarp
      Witam, nie wiedziałem gdzie napisać.

Zmieniła mi się trochę koncepcja i z przykrością chcę sprzedać:

Synology DiskStation DS918+ z pamięcią RAM 6GB, 2x NVMe SX6000 128GB jako cache. 
      Serwer z listopada 2018 (36mc gw.)
      Dyski NVMe ze stycznia 2019 (36mc gw.)
      Wszystko za 2300zł
    • servee
      Przez servee
      Od jakiegoś czasu szukam aplikacji, która umożliwi mi zapisanie logów o aktualnym stanie serwera i późniejsze ich odczytanie w postaci wykresu.
      Głównie zależy mi monitorowaniu temperatury dysków. Co prawda mogę tą informację odczytać ze S.M.A.R.T, ale bardziej zależy mi na okresowym sprawdzaniu temperatury i zapisywaniu jej do logów. Dzięki temu łatwiej będzie wychwycić anomalie. W centrum pakietów nie znalazłem nic co mógłbym wykorzystać. Czy znacie jakąś aplikację lub sprawdzony skrypt (bez dziur i błędów zakłócających pracę systemu), które mógłbym do tego wykorzystać?
      Używam DS214play z najnowszym DSM.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.